Piotrków Trybunalski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Okladka2 by PiotroV.png

GTA PTB - Z Krzysztofem w roli głównej

Piotrków Trybunalski – miasto położone pomiędzy miastem kiboli – Łodzią, miastem-kopalnią – Bełchatowem, miastem bezrobotnych – Tomaszowem Mazowieckim i miastem rolników – Radomskiem. Obecnie rządzi nim prawicowo-katolicki prezydent Chojniak, który wygrał wybory liczbą 500 głosów. Jest to ostrzeżenie dla tych, co nie chodzą na wybory.

[edytuj] Herb miasta

Herb Piotrkowa Trybunalskiego Przedstawia orła z godła Polski, gdy ten był jeszcze młodym i ślepym orlikiem. Polowali na niego bezrobotni z Tomaszowa Mazowieckiego. Później w nagrodę jego bohaterskich czynów i cierpień w walce z tomaszowianinami umieszczono go na godle RP.

[edytuj] Ważne lokalizacje Mariuszowa Trynkowskiego

Miasto słynie z nowo otwartej galerii Focus Mall (czyt. fokus mol), którą cyklicznie odwiedzają wycieczki rolników i bezrobotnych z podpiotrkowskich wsi. Poznać ich można po tym, że wysiadają z czarnych wołg z rejestracją EPI (stąd określenie EPI-centrum). Miasto słynie także z muzeum w cygańskiej dzielnicy, w którym raz na 100 lat jest coś tak bardzo ciekawego, że pielgrzymkami przychodzą tam wycieczki szkolne.

[edytuj] Dzielnice i przedmieścia

W zasadzie w Piotrkowie Trybunalskim nie ma żadnych przedmieść, ponieważ nie ma. Jest wiele dzielnic takich jak wyżej wymieniona „Starówka” – dzielnica Rumunów i biednych eksmitowanych wielojęzycznych cyganów, często w tamtej okolicy można zobaczyć spitego cygana na ławce i kinder-mafie złożone z małych rumunów z gumowymi mieczami i adidasami z PCK.

  • Wronia – dzielnica mlekiem i miodem cieknąca. Na ulicy tej znajduje się budynek, w którym średnio co dwa lata podkładana jest „bomba”. Dzieci i dorośli w tej dzielnicy są śladowo upośledzeni, gdyż wolne chwile spędzają na ławce pod blokiem lub organizują pikniki rodzinne w pobliskim więzieniu.
  • Pioma – dzielnica dzieci neo zawładnięta epidemią gry w Counter-Strike'a. Dorośli niemogący wytrzymać ze swoimi pociechami w każdy siódmy dzień tygodnia, zwany także niedzielą, zamiast do kościoła idą ok. godziny 10:00 na targ do ruskich.
  • Wierzeje (WRJ) lub tzw. Mały Brooklyn – dzielnica z największym wskaźnikiem przestępczości w Piotrkowie Trybunalskim. Dzielnica zamieszkiwana w pewnej części przez cwaniaków chodzących w 30-osobowych grupkach, przez alkoholików, którzy są jednymi z najporządniejszych mieszkańców osiedla i młodzież w przedziale wiekowym 14–16, próbującą swoich sił z alkoholem i dragami. Na osiedlu tym znajduje się boisko do piłki nożnej, które wybudowało PZU z naszych pieniędzy, żeby niedowartościowane dzieci przychodziły kopać w piłkę, znajduje się także boisko do koszykówki, które wybudował ksiądz z pieniędzy mszalnych i ofiarodawców, tam wieczorem zaczyna się życie towarzyskie nastolatków.
  • Twardosławicka – największe zadupie wśród największych zadupi. Mieszkańcy tamtych terenów wciąż domagają się chodnika, oświetlenia i dostępu do wody pitnej.

[edytuj] Znane osobistości

Nasze strony
Przyjaciele