Pitcairn

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Flag of the Pitcairn Islands

Flaga wysp Pitcairn

Pitcairn – archipelag 4 wysp, z czego 3 są niezamieszkane a na tej jednej mieszka 45 osób. Leżą one na środku Oceanu Spokojnego i są najbardziej wyrzuconymi na wschód wyspami Oceanii. Jedynym miastem, a zarazem stolicą jest Adamstown.

[edytuj] Ludność

Największa populacja na wyspach/ie została odnotowana w 1943 roku i wtedy zamieszkiwało ją 235 osób. Niestety wtedy II Wojna Światowa zebrała żniwo, a później na wyspę dotarła antykoncepcja i tak liczba ludności z roku na rok sukcesywnie spadała, aż dziś osiągnęła 45.

[edytuj] Gospodarka

Głównym towarem handlowym jest miód oraz znaczki pocztowe, które są prawdziwą gratką dla filatelistów. W planach jest również wybudowanie pierwszego nie-drewnianego hotelu oraz lotniska, aby przyciągnąć turystów i zaludnić wyspę.

[edytuj] Ustrój

Wyspa jest kolonią Wielkiej Brytanii, jednak przez odległość rządzi tutaj ambasador brytyjski w Nowej Zelandii. Zaś na samej wyspie władzę sprawuje 10-osobowa Rada Wyspy, więc w tym przypadku można powiedzieć, że jest to demokracja.

[edytuj] Religia

Głównym wierzeniem ludzi z Pitcairnu jest wiara w to, że coś się stanie z niczego. Na razie nic się nie stało, więc już 8 osób przeszło na ateizm.

Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach