Plotka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Plotka – zakaźna choroba wirusowa polegająca na przenoszeniu jej z nosiciela na nosiciela. O dziwo nosiciel nie jest chory, chora jest ofiara. Zarazić się można słuchając bardziej lub mniej prawdziwych wiadomości na temat ofiary. Jak większość chorób wirusowych, ma duże skłonności do mutacji. Jest bardzo trudno uleczalna, a każdy przypadek wymaga leczenia indywidualnego poprzez podawanie nosicielom odpowiednich dowodów plotkę dementujących.

[edytuj] Rodzaje plotek

[edytuj] Plotka typu A

Jej źródłem są przypuszczenia, toteż plotka typu A przenosi się opornie, między osobami mającymi ze sobą długi kontakt – dotyczy to np. współlokatorów, znajomych z pracy, itp. Plotki w ten sposób przenoszone mają krótką żywotność, ale do im większej grupy nosicieli dojdzie, tym gorsza jest w skutkach. Lekkie przypadki nie wymagają leczenia, natomiast leczenie tych cięższych sprowadza się zazwyczaj do zmiany miejsca zamieszkania.

[edytuj] Plotka typu B

Plotka typu B dotyczy głównie osób sławnych. Jest groźniejsza, ponieważ wywodzi się ze środowisk paparazzich i podglądaczy. Przenosi się nie tylko przez powietrze, ale także przez internet, dzięki temu bardzo szybko staje się epidemią lub nawet pandemią. Dotychczas medycyna jest bezradna wobec plotki typu B, a jedynym sposobem jest czekać, aż inne plotki zagłuszą tę pierwszą.


Crystal virus To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.

Nasze strony