Pociąg

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Tgv-icon.png

Ikonka pociągu

Baterie.jpg

Bateryjny pociąg

Pkpnaklejka.jpg

PedoSłoń grasuje w pociągach!

Trypucie.JPG

Każdy pociąg tutaj dojedzie!

No, no, no, ale zapierdalamy

Przekliniak w pociągu

Pociąg (prawidłowa, acz nieczęsto używana nazwa: ciapąg, ciopąg, bociąg lub ciepung, ew. opciąg) – środek transportu, który chwyta Ziemię za metalowe tory i obraca nią, aż znajdziesz się u celu. Składa się z lokomotywy, wagonów, maszynisty,kierownika pociągu i konduktorów. Został wymyślony w roku 1804, aby szyny, rogatki, semafory i stacje kolejowe miały jakieś zastosowanie. W Polsce występują jedynie pociągi retro.

Pociąg rządzi. Pociąg cię obserwuje. Pociągu nie należy mylić z popychem, w którym lokomotywa znajduje się na końcu. Popychy są używane obecnie przez Koleje Mazowieckie. Mimo tej rzucającej się w oczy różnicy, popych może być zapowiedziany błędnie jako pociąg.

[edytuj] Rodzaje pociągów

Od dawien dawna (wtedy kiedy ktoś tam wynalazł lokomotywę) ludzkość odróżnia wiele typów, i rodzajów pociągów. Oto one:

[edytuj] Pociąg pasażerski

Główne źródło przychodów PKP. Żadna osoba w historii, nie zdążyła na niego.

  • Pociąg „Wracaj tu Cenzura2.svg!” – wydaliśmy dużo pieniędzy na bilet, a pociąg nam uciekł.
  • Pociąg „Miałeś być na peronie…!” – czekamy na pociąg na peronie 1, a tu okazuje się że przyjechał na peron 3 i musimy lecieć przez pół stacji, a i tak nie zdążamy.
  • Pociąg opóźnienie – czekamy na pociąg który ma się spóźnić. Czekamy, czekamy, aż zasypiamy. Gdy się budzimy, okazuje się, że pociąg już odjechał.
  • Pociąg „co do Cenzura2.svg?!” – wsiadamy do pociągu, a on wysadza nas zupełnie gdzie indziej, niż miał.
  • Pociąg TurboDymoMan – jest o 50% dłuższy, szybszy, cięższy, i lepszy niż inne pociągi.
  • Pociąg Śmierć – nigdy nie wiesz kiedy nadjedzie.

[edytuj] Pociąg towarowy

Daje mniejszy dochód PKP, ale ma równie wiele rodzajów.

  • Pociąg „gdzie jedziesz?!” – przechodzimy przez tory, na których stoi pociąg towarowy, gdy stoimy na podeście jakiegokolwiek wagonu, złośliwy maszynista rusza. Mamy wtedy darmową przejażdżkę wszędzie, ale nie na drugą stronę torów, po których przechodziliśmy.
  • Pociąg „Szybciej Cenzura2.svg!” – jedziesz sobie na bardzo ważną konferencje, aż tu nagle przed tobą zamykają się szlabany przejazdu kolejowego. W czasie ślimaczego przejazdu 57985314568913399494108347 wagonów zdążyłbyś okrążyć kulę ziemską.
  • Pociąg „Polskie drogi” – jeżdżąc po względnie zawrotnej prędkości gubi swoją zawartość surowców, zwykle często w tym miejscu, w którym przejeżdżasz. Stwarza to wtedy zator, a pociąg do celu wraca bez przewożonego towaru.

[edytuj] Towos

Pociąg zestawiony z wagonów pasażerskich i towarowych. W szczególnych przypadkach mogą być tylko wagony towarowe, gdy trzeba dowieźć kibiców na mecz, ogranicza to straty materialne. Najbardziej przydatne wydają się są wagony samorozładowcze typu Fals. Eksperci jednak uważają, że z Falsa to może zaraza górą wypłynąć, a jak Habinsa zamkniesz, to już nie wylezą wcześniej jak na komendzie.

[edytuj] Zobacz też

NonNews
Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach