Pokémon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy japońskiej zajawki. Zobacz też pokemon (osoba).
Missingno

Jeden z najsilniejszych pokemonów: Dziki MissingNo

Mistrz miecza

W grze wydanej na Game Boy'a, poza pokemonami, trenerzy używają do walki także swoich członków

Pokemon fan

Jedna trzecia Zespołu Er

Pikachu się śmieje

Bez NIEGO to nie to samo

SZATAN

Twórca (Szatan) sam kieruje rozdawaniem punktów doświadczenia

DziwnyPikachu

Chwilę przed zrobieniem tego zdjęcia, Freakachu (a.k.a Pikachu Asha a.k.a. Ashachu), patrzył w miejsce oznaczone strzałką. Co jest bezpośrednim dowodem na to, że Pikachu jest zboczeńcem. To on również zapoczątkował pokémonowe porno

Pokémon – typ japońskich stworków, zbudowanych na zasadzie „kamień, nożyce, papier”. Pokémony wodne topią pokémony lądowe, pokémony ogniste spalają pokémony trawiaste, pokémony papierowe owijają pokémony kamienne, pokémony lewicowe walczą z prawicowymi itd. Co ciekawe pokemony potrafią ewoluować. Nierzadko podczas tego procesu zmieniają płeć[1]. Pokemony były bardzo modne pod koniec dwudziestego wieku lecz wyparły je Digimony i Naruto. Łącznie istnieje około 3500 pokemonów ze wszystkich serii, ponadto twórcy ciągle głowią się nad kolejnymi.

[edytuj] Anime

Popularnie zwana bajeczką. Jak na razie wydano 587490340438796556474208654 \infty[2] odcinków (cały czas rośnie!), z których każdy ma następującą fabułę:

 1. Znalezienie jakiegoś pokémona, który jest głodny, ewentualnie martwy.
 2. Uratowanie pokémona w Centrum Pokemonów.
 3. Pojawienie się zespołu R i zabranie Pikachu.
 4. Zwycięstwo nad Zespołem R.
 5. Zespół R znowu błysnął.
 6. Charakterystyczne machanie ręką na pożegnanie.
 7. Napisy końcowe.

lub

 1. Spotkanie dawnej psiapsiółki Asha. Giba uśmiechy. Zapoznanie z nowym, jakże innym od poprzednich miastem.
 2. Walka o odznakę bądź inne odznaczenia, których ilość w każdej serii rośnie.
 3. Przerwanie walki w najbardziej „dramatycznym” momencie (pojawienie się zespołu R i zabranie Pikachu).
 4. Zwycięstwo nad Zespołem R.
 5. Powrót do walki. Wygranie jej. Dostanie jakiegoś niekoniecznie świecącego się świecidełka. Machanie ręką na pożegnanie.
 6. Napisy końcowe.

Od czasu serii Best Wishes (Black & White u Obamy, Czerń i Biel u nas), Zespół R już nie kradnie tak często Pikachu, zwykle inne pokémony lub zajmuje się sprawami zespołu. Ponadto, przestają błyskać.

Wydano też 1543606010000[3] filmów kinowych, które różnią się od wersji telewizyjnych powtarzaniem kilkakrotnym punktów 2-4.

[edytuj] Gry

Do tej pory wydano ponad 20*x (gdzie x to liczba od 1 do 100000 powyżej nieskończoności) gier, m.in: Pokémon Czerwony i Zielony Japoński, Pokémon Niebieski Japoński, Pokémon Czerwony i Niebieski USAński, Pokémon Żółty (znana w ojczyznie Pokémonów jako Edycja Pikachu), Pokémon Złoto i Srebro, Pokémon Kryształ, Pokémon Rubin i Szafir, Pokémon CzerwonyOgień i ZielonyLiść, Pokémon Szmaragd, Pokémon Diament i Perła, Pokémon Platyna, Pokémon ZłoteSerce i SrebrnaDusza a najnowsze zajawki Pokémon w świecie gier to Pokémon Czarny i Biały. I kiedy już wszyscy sądzili, że następny będzie Pokémon Szary, Nintendo wyskoczyło niczym Filip z konopi z Pokémonem Czarnym i Białym 2. Aktualnie najnowszą grą o potworkach jest Pokémon X i Y[4] Ponoć zrobią jeszcze remake regionu Hoenn. Gry które będą tym remake to Pokemon Omega Rubin i Alfa Szafir.

[edytuj] Łamanie zasad fizyki

Sam MissingNo. waży 1590kg i mierzy 3m. Dla porównania, z normalnych Pokémonów najcięższy ma 950kg, a największy 14m. A to mało. ♀ . ma 2766.5kg i około 24.4m. Nie wspominając że w Krysztale Glitch egg jest niczym taran - 2788kg i 55.88cm (około 50kg na 1cm). A to tylko 3 z nich…

[edytuj] Padaczka

Jeden spośród pierdyliardów odcinków został zbanowany na zawsze. Odcinek Dennō Senshi Porygon 16 grudnia 1997 roku spowodował masowe ataki padaczki u oglądających go Japończyków. Faktycznie był ostro posrany (można go zobaczyć na wszechmocnym YouTube, my nie zamieścimy go tu, żeby nas nie oskarżono o propadaczkowe działania). Bohaterem odcinka był Porygon, niestety, żeby nie powodować traumy, scenarzyści zbanowali również fajnego różowo-zielonego, kanciastego Porygona i jego ewolucje z całego serialu… albo i nie. Naście lat później ewolucje kanciasto Mona doczekały się camea w filmie piętnastym.

[edytuj] Galeria

Przypisy

 1. Jeden potrafi to na SERIO
 2. Znak nieskończoności, idioto!
 3. Nikt tego nie wyliczy - to już lepiej powiedzieć że ilość = \infty
 4. Niektórzy mówią że to pochodzi od osi pionowej i poziomej, niektórzy że od chromosomów… równie dobrze obie teorie mogą się sprawdzić.
Nasze strony