Poker face

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Kę rid ma, kę rid ma, noł hi kę rid ma połker fejs.

Lady ZGaGa o swojej piosence

Po po po połker fejs po po połker fejs

Poker face o tym artykule
Poker face

Czy twoja twarz nie jest przypadkiem zbyt „karciana”?

Poker face (czyt. Połker fejs) – hit Lady ZGaGi, drugi singiel po Just Dance. Zdobył ogromną popularność na całym świecie, w tym również w Polsce. Piosenka opowiada o tym, jak fałszywa jest Joanna Stefania, jak bawi się uczuciami pewnego mężczyzny i jak podnieca ją jej pokerowa facjata (do najpiękniejszych nie należąca, rzecz jasna). Po osłuchaniu singla w Juesej piosenkę zaczęto puszczać na wszelakich dyskotekach, aż w końcu wszyscy zaczęli mieć jej dość. Jednak teledysk podoba się do dziś.

[edytuj] Wideoklip

Zaczyna się od widoku pokerowej facjaty piosenkarki zakrytej maską z lusterek. Po chwili widzimy jak wychodzi cała w lateksie z basenu. Obok niej leżą dwa dogi arlekiny. Na mocniejszy bit ZGaGa uderza o glebę i wyrzuca maskę. Potem możemy „podziwiać” Joannę z ufarbowanym hełmem na głowie lub grającą w karty. Ogólnie rzecz biorąc, zbiór dziwnych (i niepowiązanych ze sobą) rzeczy, nazywanych przez wokalistkę „sztuką”.

[edytuj] Głębszy sens

Krytycy muzyczni coraz częściej poruszają temat tego, że „Poker face” ma ukryty, filozoficzny sens. Według nich, refren mówiący o fałszywej, pokerowej facjacie mówi o tym, że w życiu trudno być sobą, że czasem musisz udawać, żeby nie dostać w dupę!
Tak więc dzieci, słuchajcie piosenek Gagi o imprezach, romansach itd. – one mają ukryty SENS!

[edytuj] Plagiat

Tytuł ten został jednak splagiatowany od piosenkarza z Hongkongu, Vannessa Wu. Gdybyś grał w Fifę World Cup 2006, to byś wiedział.

Poker face to także jeden z singli Ayumi Hamasaki sprzed dekady, czyli Lady GaGa mogła nie wiedzieć o tak prehistorycznej muzyce.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele