FANDOM


Kę rid ma, kę rid ma, noł hi kę rid ma połker fejs.

Lady ZGaGa o swojej piosence

Po po po połker fejs po po połker fejs

Poker face o tym artykule
Poker face

Czy twoja twarz nie jest przypadkiem zbyt „karciana”?

Poker face (czyt. Połker fejs) – hit Lady ZGaGi, drugi singiel po Just Dance. Zdobył ogromną popularność na całym świecie, w tym również w Polsce. Piosenka opowiada o tym, jak fałszywa jest Joanna Stefania, jak bawi się uczuciami pewnego mężczyzny i jak podnieca ją jej pokerowa facjata (do najpiękniejszych nie należąca, rzecz jasna). Po osłuchaniu singla w Juesej piosenkę zaczęto puszczać na wszelakich dyskotekach, aż w końcu wszyscy zaczęli mieć jej dość. Jednak teledysk podoba się do dziś.

Wideoklip

Zaczyna się od widoku pokerowej facjaty piosenkarki zakrytej maską z lusterek. Po chwili widzimy jak wychodzi cała w lateksie z basenu. Obok niej leżą dwa dogi arlekiny. Na mocniejszy bit ZGaGa uderza o glebę i wyrzuca maskę. Potem możemy „podziwiać” Joannę z ufarbowanym hełmem na głowie lub grającą w karty. Ogólnie rzecz biorąc, zbiór dziwnych (i niepowiązanych ze sobą) rzeczy, nazywanych przez wokalistkę „sztuką”.

Głębszy sens

Krytycy muzyczni coraz częściej poruszają temat tego, że „Poker face” ma ukryty, filozoficzny sens. Według nich, refren mówiący o fałszywej, pokerowej facjacie mówi o tym, że w życiu trudno być sobą, że czasem musisz udawać, żeby nie dostać w dupę!
Tak więc dzieci, słuchajcie piosenek Gagi o imprezach, romansach itd. – one mają ukryty SENS!

Plagiat

Tytuł ten został jednak splagiatowany od piosenkarza z Hongkongu, Vannessa Wu. Gdybyś grał w Fifę World Cup 2006, to byś wiedział.

Poker face to także jeden z singli Ayumi Hamasaki sprzed dekady, czyli Lady GaGa mogła nie wiedzieć o tak prehistorycznej muzyce.

Zobacz też