Police

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy miejscowości. Zobacz też The Police i policja.
Police-zachod-slonca

Zachód słońca nad Policami

Police – miejscowość turystyczna położona w północno-zachodniej Polsce, oddzielona pasmem leśnym od Szczecina. Słynie zwłaszcza z specyficznego mikroklimatu o właściwościach leczniczych. Znajdują się tu nie tylko znane uzdrowiska jak np. Zakłady Chemiczne Police S.A ale także sanatorium w Leśnie Górnym, oraz hotel uzdrowiskowy na ulicy Korczaka.

[edytuj] Rozrywka

Znany jest w całym zachodniopomorskim Miejski Ośrodek Kultury, w którym codziennie organizowane są ciekawe imprezy. Kino w MOKu również stoi na bardzo wysokim poziomie – wszystkie filmy trafiają tam zaledwie trzy lata po premierze w telewizji.

Miejsce, w którym można szukać rozrywki jest las, którego niemal stałymi mieszkańcami są ludzie w wieku gimnazjalno-licealnym. Ten gatunek homo spożywa najczęściej tanie wino, żyje w zgodzie z żulami. Las to także miejsce spotkań najróżniejszych subkultur na świecie. Jeśli chcesz zobaczyć jak koks podrywa emo lub jak punk pije ramie w ramie z byłym ale bardzo agresywnym skejtem bądź skinem to przyjeżdżaj do Polic. Do tamtejszych lasów zjeżdżają się ludzie z całego województwa a nawet z Poznania i Niemiec.

[edytuj] Sport

Działa tu także od kilku lat klub sportowy, nazywany swego czasu Piłkarski Klub Sportowy „Chemik”. Przez pewien czas nazwa nie była używana, gdyż główny sponsor dał nogę i nie dostarczał środków chemicznych (Z.Ch.Police) do dalszego rozwoju ewentualnych zawodników/zawodniczek. Natomiast od czasu powrotu sponsora Chemik Police składa się głównie z sekcji siatkówki kobiet i grających w niej światowych gwiazd, które grają mecze w Szczecinie i mieszkają w Szczecinie. Police w nazwie są tylko dla zmylenia kiboli drużyn przeciwnych, aby demolowali miejsce możliwie niezwiązane z klubem, co jest o tyle nieskuteczne, że prawdziwi kibole i tak nie jeżdżą na mecze babskiej siatkówki.

[edytuj] Sekrety

Do dziś nie jest do końca znany wpływ Z.Ch Police na mieszkańców tej malowniczej krainy, chociaż spotykając kogoś z Polic nocą można na własne oczy się przekonać, ze tamtejsi ludzie świecą w ciemności. Według niektórych w głębi zakładu można znaleźć Spełniacz Życzeń ze Stalkera.

Nasze strony
Przyjaciele