Polskie Stronnictwo Ludowe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
PSL-logo.jpg

Logo PeSLu

Jaki nepotyzm? To tylko moja ciotka...

Członek PSL-u na stanowisku, zdziwiony niesłusznymi oskarżeniami

PSL charakteryzuje się 100% zdolnością koalicyjną, a czasami nawet większą – może z każdym...

Stanisław Michalkiewicz o PSL-u

Człowiek jest najważniejszy Stołki są najważniejsze

Hasło wyborcze PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe (partia sympatycznych ludzi)(peezel) to partia polityczna, powstała po upadku PRLu, ale próbująca przypisać sobie zasługi PSL-u Witosa. PSL wegetuje na scenie politycznej od '89 roku, zdobywając góra 11 procent w głosowaniach i lamerskie ministerstwa. Jedynie teraz najsłynniejszy robot III RP, Waldemar Pawlak został ministrem gospodarki, jednak gospodarz z niego marny, dlatego gdy cała Europa się sypała, on nawet gospodarki nie mógł rozwalić, tak jak reszta. Patronami partii są John Travolta i Nicolas Cage, odtwórcy głównych ról w filmie Bez twarzy.

– Dziadku, dziadku, a jak powstał peesel?
– Oj, dzieci wy moje, długa to historia. A zaczęło się tak…

[edytuj] Retrospekcja

Ot, coś mi się zdaje, że my, chłopy, musim wystompić o swoje! powiedział Wicek w 1895 roku, w swojej chacie, gdzieś między Rzeszowem[1], a Krakowem. To rzekłszy, zebrał co grubszych sołtysów i zorganizował galicyjskich gołodupców w dość sporą partię. I tak powstał Chocapic PSL. Miał on na celu polepszenie sprawy chłopa polskiego, galicyjskiego, jurnego a durnego! Niestety, w 1913 rozdupcył się PSL, na PSL-„Piast” i PSL-„Lewica”. Chwilę potem rozdupcyła się monarchia cesarsko–królewska, kajzer abdykował i nie było już o co walczyć.

[edytuj] PSL–„Piast” i PSL–„Lewica”

Wicek postanowił iść z Piastem[2], co mu wyszło na dobre, jako że został kilka razy premierem. PSL wchodziło w dwudziestoleciu międzywojennym w różne koalicje, jednak demokracja zakończyła się radośnie przewrotem majowym, zorganizowanym przez Św. Józefa Płsudskiego, i peesel nie miał co robić, poza szczekaniem z ław opozycji.

– Nadeszła, dzieci moje drogie, Druga wojna światowa. Oj, co się tam nie działo…
– O peeselu mów, peeselu!
– No dobrze, szkraby wy moje, o czym to ja…

Podczas wojenki, PSL organizował Bataliony Chłopskie, czyli unowocześnioną wersję kosynierów, którzy zamiast kos stawionych na sztorc, miewali kosy stawione na sztorc. A jak się jakiś karabin po Niemcu trafił, to wtedy od razu stawał się dany chłop pułkownikiem.

[edytuj] Trzy razy Tak!

Po wojnie przyszło zło komuny. PSL w sumie miał podobne poglądy, ale żeby być innym w słynnym głosowaniu na przekorę po Żydowsku[3] był na nie. Chociaż czekaj… Komuchy to są Żydy… Hm… W każdym razie komuniści rozdupcyli PSL.

[edytuj] Dziś

Dzisiaj PSL nie ma praktycznie żadnego znaczenia na arenie politycznej, jednak z drugiej strony zawsze może się wcisnąć w jakąś koalicję. Jedną z cech charakterystycznych PSL-u jest skrajny nepotyzm, jednak zawsze potrzeba tego jednego dwóch głosów… No nie można być taką świnią… Trzeba się odwdzięczyć.

Partia o dziwo wspaniale funkcjonująca w mediach przy statystycznie mikrym poparciu wyborców, nie ginąca z areny politycznej jak inne mikrusy typu KPN (a co to?), czy LPR (E…?) dzięki sentymentalnemu charakterowi Słowian, do których należą także Polacy. Chlebem i solą – łza się w oku kręci!

– No więc moje dzieci, PSL rozwijał się bujnie przez jeszcze wiele lat… Dobranoc…

[edytuj] Eurowybory 2014

Strefa51-1-1392.jpg

Obcy

Polskie Stronnictwo Ludowe odkryło spisek Obcych oraz Państwowej Komisji Wyborczej i natychmiast ujawniło go sloganem: „Szanowny Wyborco, głosuj na swego, nie na Obcego”. Niestety 47 nie należących do PSL europosłów zainfekowanych zostało jajami Obcych. Ciekawe kiedy Obcy wyjdą na wierzch…

Przypisy

  1. Nawet miasto zadupiaste, a co dopiero okolice!
  2. Spryciarz jeden!
  3. Tak, z dużej, takie to żydowskie było!


Nasze strony
Przyjaciele