FANDOM


Chcesz dostać się do Rosji? Bez wizy, pieniędzy i obywatelstwa, które dopiero chcesz otrzymać? Włączyłeś ten poradnik z jakiegoś powodu. Chcesz się pośmiać, zobaczyć, co ludzie napiszą, szukasz nowego życia albo po prostu wiesz, że w Rosji wódka jest tańsza.

Potrzebne rzeczy edytuj

  • Kilka litrów wódki;
  • Trochę ogórków;
  • Jakiś transport;
  • Umieć zapytać „Chcesz się napić?” i „Czy pochodzisz z Rosji?” po rosyjsku;
  • Gumowe rękawiczki.

Podróży część pierwsza edytuj

Jedziesz do granicy Białorusi lub Ukrainy z Polski jakąś boczną drogą, na której jest pojedynczy posterunek.

Wariant pierwszy edytuj

Jeśli trafiłeś na rosyjskiego strażnika, masz szczęście. Ten wariant jest łatwy. Pytasz strażnika skąd pochodzi, a potem czy chce się napić. Na 99% odpowie że tak, jeśli nie ma przy nim szefa. Idziecie do budki z wódką i ogórkami. Pijecie i zagryzacie. Musisz uważać, żeby nie wypić za dużo. Pij z umiarem. Jeśli Rosjanin padnie, masz wolną drogę do Białorusi lub na Ukrainę.

Wariant drugi edytuj

Trafiłeś na Białorusina lub Ukraińca. Tutaj trzeba się wysilić. Załóż gumowe rękawiczki. Najlepiej walnij go butelką wódki. Wróć! Kamieniem, drzewem, czymkolwiek twardym byleby nie marnować cennego płynu. Raczej będzie się opierał, więc spróbuj zaatakować go z zaskoczenia. Spróbuj go zabić lub ogłuszyć bez rozlewu krwi, a przynajmniej nie zostawiając odcisków palców na narzędziu zbrodni. A teraz biegnij, jedź, czy co tam możesz, jak najdalej. Nie patrz się jak idiota, zasuwaj!

Podróży część druga edytuj

Udało ci się dostać na Białoruś (Ukrainę). Teraz musisz przedostać się przez rosyjską granicę. Jest to podobne jak wariant pierwszy pierwszej części podróży. Tu już na pewno na granicy jest Rosjanin, więc powinno być prościej.

Podróży część trzecia edytuj

Wciąż chcesz zamieszkać w Rosji? Widok biedy i nędzy, którą mijałeś po drodze, cię nie zniechęcił? Bo wóda jest tańsza? Alkoholik! Teraz masz dwie możliwości zamieszkania w swoim wymarzonym miejscu:

Wariant pierwszy edytuj

Możesz zamieszkać na Syberii w jurcie, najlepiej w pobliżu miasta, polować na renifery, zająć się ich hodowlą, czy czym tam chcesz. Możesz też dołączyć do grupy Czukczów. Miasto w pobliżu zapewni co dostęp do taniej wódki.

Wariant drugi edytuj

Weź długi płaszcz z kieszeniami od wewnętrznej strony i schowaj w niego kilka butelek wódki. Pojedź do najbliższego urzędu, w którym możesz załatwić obywatelstwo. Podejdź do pojedynczego okienka. Powiedz że jesteś potomkiem polskiego uciekiniera z łagru, a w czasie istnienia Związku Radzieckiego koczowałeś, by uciec przed władzami i chcesz się tu osiedlić na stałe. Powinni ci wydać dokumenty, jeśli nie chcą, powoli wyjmij butelkę wódki. Wypijcie jedną, powinni dać za następną. Jeśli nie, wyciągaj powoli następne. Po piątej nie ma szans, żeby ci nie wydali.

Podsumowanie edytuj

Gratulacje, właśnie zostałeś obywatelem Rosji! Możesz już zostać panem Miszą spod monopolowego. Możesz też znaleźć pracę (więcej kasy na wódkę)[1]. Życzę szczęścia i dużo wódki.

Przypisy

  1. Opcja dostępna tylko dla TurboDymoŻuli.