Poradnik:Jak stworzyć cosa nostrę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Jak stworzyć cosa nostrę – poradnik.

Jeśli to czytasz,to znaczy że w przerwach między graniem w CS-a lub MMORPG, oglądasz Ojca Chrzestnego. Tak cię to zafascynowało, że chcesz założyć własną mafię i stać się jej Donem. Nic trudnego – po prostu czytaj dalej.

[edytuj] Potrzebne rzeczy

Będziesz potrzebował:

  • kasy
  • znajomości
  • ogórków kiszonych
  • pieniędzy
  • mózgu (opcjonalnie)
  • kapuchy.

[edytuj] Na początek

Załatwianie znajomości wcale nie jest trudne – idź do monopolowego, kup parę jaboli i wręcz kilku kloszardom. Ogórki kiszone ukradnij z piwnicy teściowej. Nie masz teściowej? To od teściowej sąsiada.

Zacznij rekrutować członków. Nie, nie, nie. Co ty robisz?! Miało być w realu. Dobra, sklep też może być. Kup sobie i członkom garnitury, tylko nie białe – są dla gejów. Tak, krawaty też. Gaci nie musisz, podobno mają własne. Jeszcze kup dwie rzeczy – broń i fedorę. Ech... Odłóż te topory i idź kupić jakiś pistolet.

[edytuj] Sprawy organizacyjne

Teraz z rekrutowanych wybierz największego gadułę – będzie waszym prawnikiem. W międzyczasie wymyśl jakąś oryginalną nazwę rodziny. Koniecznie musi brzmieć jak włoskie nazwisko.

Została ci już tylko jedna rzecz – zdobyć interes. Pamiętasz ten monopolowy, w którym kupowałeś jabole? Przejmij go i przerób na knajpę. Został ci już tylko ostatni krok.

[edytuj] Twój wizerunek

Na początek naucz się kilku włoskich słówek, które wplątuj w wypowiedź od czasu do czasu. Zapuść wąs i mów z wyraźnym włoskim akcentem. By być oryginalnym, zamiast palić cygara obżeraj się kiszonymi ogórkami. W twoim pokoju musi być biurko skierowane do drzwi i zasłonięte rolety.

[edytuj] Posłowie

Gratulacje! Masz własną mafię. Teraz tylko ją rozwinąć i będziesz znany w mieście. Jak? Ten poradnik dotyczy tylko założenia...

Nasze strony
Przyjaciele