Porosty

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Lichen reproduction1.jpg

aaaaaAAAA!!111

Porosty – grupa niebezpiecznych hybrydowych organizmów, stworzonych w wyniku eksperymentów medycznych na stokrotkach. Nie żeby w eksperymentach medycznych było coś złego, ale jeśli prowadzi się je w Czarnobylu...

[edytuj] Charakterystyka

Typowy porost jest wydzielającym leśny zapach krzaczkiem rosnącym na północnej stronie drzewa.[1] W tej formie jest stosunkowo niegroźny, ale nie można powiedzieć tego o przerażającej odmianie zwanej... nie... niestety, nie udało się nam znaleźć kogoś dość odważnego, by napisać o tym tekst. Przepraszamy, może znajdziesz coś w Kłamstwopedii.

[edytuj] Budowa wewnętrzna

Choć niepozorny z zewnątrz, w swym ciele porost posiada niezwykle niebezpieczne struktury. Panuje w nim niewolnictwo. Zniewolone glony (pozostałości stokrotki) harują, zbierając słońce z powietrza i oddając je grzybowi (jednemu z naukowców przypadkiem wpadł prawdziwek do próbówki), który dzięki temu może się lenić i rosnąć tam, gdzie nie ma nic do jedzenia. A co otrzymuje w zamian glon? Oczywiście nic.[2] Badania nad tym, czy niewolnictwo porostowe kwalifikuje się do nałożenia sankcji przez ONZ trwają.

Przypisy

  1. Dowodzi to tego, że posiadają wbudowane mikro-kompasy.
  2. No wiem, że nieprawda, ale przecież potrzebujemy wzruszającej historii, bo kto to przeczyta?
Nasze strony
Przyjaciele