FANDOM


Patrz Alutka, jaki z tego idioty kretyn jest.

Jędrula dobija Posterunkowego

Oczywiście, że nic nie rozumie, bo to głupek kompletny jest!!!

Jędrula do Alutki o Posterunkowym

Kuba, ciebie żona zdradza z facetem na poziomie, a mnie moja ze zwykłym debilem.

Jędrula rozmawia z Kubą o domniemanych zdradach

Jak to mówią Francuzi: szanse są.

Posterunkowy pokazuje swoją znajomość języków obcych

Posterunkowy – postać z serialu Rodzina zastępcza. Człowiek, który (jak to się wyraził jego komendant) nawet nie potrafi być głupim. Posterunkowego grał ten gość, co podkładał głos Królowi Julianowi. Chłop żyjący jak student – biedny, głodny i pasożytuje u innych. Reprezentuje prawdziwy obraz polskiej policji.

Biografia

O posterunkowym niewiele wiadomo. Nikt nie zna jego imienia i nazwiska, nie wiadomo, gdzie mieszka oraz kiedy ma urodziny. Inne fakty, które potrafią przybliżyć tą tajemniczą postać zaprezentowano w serialu. Zna się na feng shui. Ma wysoki iloraz inteligencji, dzięki któremu zdobył 185 punktów (ze 185, które można było uzyskać w teście) dzięki prowadzącemu testy, który uległ 20 policjantom stawiającym mu za każdy krok mandat. Posterunkowy zrobił ogromne postępy, bo dzień wcześniej miał w teście dla zerówki tylko 47. Pije średnio 8 kaw dziennie, słodząc każdą 6-8 kostkami cukru i ma doskonałe serce. Po 10 latach ciężkiej służby awansował.

Imię Posterunkowego

Chodzą pogłoski, że Posterunkowy miał na imię Leopold. Niestety scenariusz, w którym byłyby informacje na ten temat przepadły jak tajne akta IPN. Później się okazało, że miał na imię Waldek. Na dowód miał być tajny zrzut ekranu z komputera [1].

Ciekawostki

  • Jest to jedyny posterunkowy w Polsce, który nie ma własnego radiowozu.
  • Aby wyprosić Posterunkowego z niespodziewanej wizyty, należy mówić o ortografii i gramatyce.
  • Można też zapytać go o synonimy albo poprosić o coś do zrobienia.
  • Posterunkowy posiada cechy prawdziwego Polaka – zazdrosny, leniwy, szuka haków na każdego, wścibski, mało inteligentny, o władzy wie tyle, że kradną, zachłanny i podlizujący się wyższym szczeblem w policji od niego.
  • Posterunkowy więcej pije kawy niż pracuje.
  • Potrafi zszywać sobie ranę po kuli (przynajmniej w stanie hipnozy).

Przypisy

  1. Odc. 131 „Ekomałżeństwo”, w pierwszej połowie odcinka.