Procesor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Stock-photo-burning-processor-black-isolated-6397834.jpg

Prawidłowo działający procesor

Procesor – miejsce starć pomiędzy nic nieznaczącymi zerami, a świadomymi istnienia i własnej wartości jedynkami. Bitwy te są usystematyzowane przez plany działań, zwane programami komputerowymi, które są umieszczane w specyficznym środowisku – komputerze – przez wysoce wykształconego i niekompetentnego człowiekaprogramistę.

[edytuj] Błędy

Błędy są wywoływane przez procesor, ale to zależy też od systemu. Na przykład taki Intel Core 2 Extreme 3200 MHz pod Vistą potrafi generować tylko 1660 błędów na minutę (bł/m). Powodem tych błędów jest błąd w projekcie, który został bezmyślnie wykonany. Po otrzymaniu wielu reklamacji Intel zarzucił Microsoftowi, że ich system nie współpracuje z ich procesorami. Po dokładnych oględzinach i dokładnym przeliczeniu nóżek procesora okazało się, że cała seria procesorów zamiast dwóch nóżek posiada tylko jedną.

[edytuj] Temperatura

Gdyby zastosować procesor wymieniony powyżej w Windowsie 98 byśmy zmarzli. Otóż stwierdzono, że jeśli procesor się nie grzeje(np. pod wpływem gier), to chłodzi. Czyli można taki procesor wykorzystać w upalne dni pod odpowiednim systemem.

Uniwersytet Berkeley umożliwia ogrzewanie procesora za pomocą projektów BOINC – rzekomo służących rozwojowi nauki.

Grupa ludzi nazywająca siebie overclockerami zajmuje się właśnie podwyższaniem temperatur procesorów, czego skutkiem ubocznym bywa czasem drobny wzrost mocy obliczeniowej.

[edytuj] Inne zastosowania

Z powodu wydalania bardzo dużych ilości ciepła ok. 600 stopni Celsjusza procesor może służyć jako grzejnik lub innego rodzaju ogrzewacz pomieszczenia podczas zimy.

Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach