Procesor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Stock-photo-burning-processor-black-isolated-6397834

Prawidłowo działający procesor

Procesor – miejsce starć pomiędzy nic nieznaczącymi zerami, a świadomymi istnienia i własnej wartości jedynkami. Bitwy te są usystematyzowane przez plany działań, zwane programami komputerowymi, które są umieszczane w specyficznym środowisku – komputerze – przez wysoce wykształconego i niekompetentnego człowiekaprogramistę.

[edytuj] Błędy

Błędy są wywoływane przez procesor, ale to zależy też od systemu. Na przykład taki Intel Core 2 Extreme 3200 MHz pod Vistą potrafi generować tylko 1660 błędów na minutę (bł/m). Powodem tych błędów jest błąd w projekcie, który został bezmyślnie wykonany. Po otrzymaniu wielu reklamacji Intel zarzucił Microsoftowi, że ich system nie współpracuje z ich procesorami. Po dokładnych oględzinach i dokładnym przeliczeniu nóżek procesora okazało się, że cała seria procesorów zamiast dwóch nóżek posiada tylko jedną.

[edytuj] Temperatura

Gdyby zastosować procesor wymieniony powyżej w Windowsie 98 byśmy zmarzli. Otóż stwierdzono, że jeśli procesor się nie grzeje (np. pod wpływem gier), to chłodzi. Czyli można taki procesor wykorzystać w upalne dni pod odpowiednim systemem.

Uniwersytet Berkeley umożliwia ogrzewanie procesora za pomocą projektów BOINC, rzekomo służących rozwojowi nauki.

Grupa ludzi nazywająca siebie overclockerami zajmuje się właśnie podwyższaniem temperatur procesorów, czego skutkiem ubocznym bywa czasem drobny wzrost mocy obliczeniowej.

[edytuj] Inne zastosowania

Z powodu wydalania bardzo dużych ilości ciepła (ok. 600 stopni Celsjusza), procesor może służyć jako grzejnik lub innego rodzaju ogrzewacz pomieszczenia podczas zimy.

Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach