Przemoc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Stop przemocy w rodzinie! Zacznij bić sąsiadów!

Hasło propagandowe

Przemoc – przyjrzyjmy się budowie tego słowa. Pierwszy członek prze oznacza pcha, popycha. Natomiast moc może zarówno oznaczać siłę, potęgę, co i spolszczony przedrostek Mac, czyli po angielskiemu duży. Przemoc może być oznajmieniem, że ktoś bohatersko odpycha, broni się przed czymś potężniejszym lub równie bohatersko walczy z czymś większym. W każdym wypadku określenie przemoc jest określeniem ze wszech miar pozytywnym, ukazującym dobrą postawę człowieka.

[edytuj] Przemoc a politycy

Przemoc jest częstym atrybutem władzy. Według psychologów jest spowodowana niechęcią do obiektu, wobec którego zamierzamy użyć przemocy. Władza jest chorobą, którą pomocna psychologii psychiatria wyśmiewa, kojarząc ją z samotnością i frustracją. Aby biedni chorzy nie czuli się sfrustrowani i samotni tworzy się dla nich specjalne grupy terapeutyczne wzajemnego wsparcia, zwane partiami politycznymi. Tam mogą cieszyć się do woli swoja władzą do momentu konfrontacji z inną założoną grupą terapeutyczną. Konfrontacja przypomina bitwę wariatów na poduszki i społeczeństwo ma wtedy ubaw – tym bardziej, że obie grupy terapeutyczne zawzięcie walczą o jakieś wyimaginowane punkty jury – głosy wyborców.

Aby nie psuć wariatom samooceny litościwe społeczeństwo wrzuca do skrzynek liściki, oddając punkt na jakiegoś wariata z tej czy innej grupy. Takie terapie odbywają się raz na parę lat. Mimo że są kosztowne, wyrozumiali ludzie chętnie płacą za ten seans z powodów humanitarnych.

Nasze strony
Przyjaciele