FANDOM


Thefairlyoddparentslogo1

Zjadł przepychacz, cały przepychacz!

Kultowa kwestia Cosma

Tylko nie supersedes!

Kultowa kwestia Cosma numer 2

Wanda: Budyń
(Śmiech Cosma)
Cosmo: Ona powiedziała bu a potem dyń!

Cosmo i jego humor

Wróżkowie chrzestni!!!

Pan Crocker zawsze ma bzika

Przygody Timmy'ego (ang. The Fairly OddParents) – to nie jest kolejna animowana komedia dla idiotów tylko, że bez seksu[1]. Typowy amerykański badziew, gdzie większość bohaterów to przesądni i stereotypowi idioci, a przypadki niesamowicie często chodzą po ludziach. Miejscami można także dostrzec wpływy humoru japońskiego[2]. Początkowo serial był produkowany przez Disney Mennel ale po dwóch sezonach sami przestali się śmiać ze swojego dzieła, więc odsprzedali serial KidsCo, którzy z kolei sprzedali prawa do sezonu szóstego[3] stacji Nickelodeon, która od razu wzięła się za produkcję i emisję. Wynika z tego to, że na trzech różnych stacjach możemy oglądać sezon trzeci, czwarty, szósty i siódmy ale nigdzie nie ma piątego, o ósmym też cicho, a zamiast dziesiątego jest zerowy, który mówi o początkach tej (pseudo)przyjaźni. Od 12 Aprila dwa tysiące dziesiątego Disney Mennel rozpoczął sezon trzeci.

Timmy Turner to Trixie Tang by HeadshotTF

Kto mówił, że bez sexu?

Fabuła

Młody Timmy Turner, chłopak żałosny, że ho! ho! staje się dumnym posiadaczem wróżków chrzestnych. Zawsze kiedy powie im swoje życzenie okazuje się, że jest ono wbrew regulaminowi, a nawet jeśli nie jest, to i tak coś się spierniczy. Spierniczenie się życia przez głupie życzenie i dążenie do naprawy owego błędu to główny wątek serialu, a zarazem głębokie (i bardzo amerykańskie) przesłanie – nawet idiota walcząc do końca może osiągnąć swój cel.

Bohaterowie

Gówni Główni

FairlyOddRioux2

Wersja dla dziewczyn[4].

 • Timmy Turner – chłopczyk w różowej czapeczce. Jest tak żałosny we wszystkim co robi, że podnosi przeciętnemu widzowi[5] samoocenę. Ma żałosnych starych, żałosną szkołę, żałosne oceny, żałosne zęby (co ciekawe jego uzębienie jest łudząco podobne do uzębienia Ronaldinho tzn. też ma końskie zęby), żałosne przygody, żałosne ciuchy, żałosnych kumpli i żałosne wszystko, z wyjątkiem wróżków chrzestnych, którzy są wypas. W jednym z odcinków dowiadujemy się że ma zarąbiście dość niskie IQ[6]. W filmie o Hawajach, poświęca swoje bezwartościowe życie i staje się wróżkiem.
 • Cosmo Cosma – zielonowłosy, do tego maminsynek. Mąż Wandy, mają za sobą 10 000 lat małżeństwa, a najlepsze jest to, że stara Cosma myśli, że jej synek wyszedł tylko po mleko. Jako jedyny na ziemi ludź zwany mężczyzna ma swój pamiętnik.
 • Wanda Cosma – postać, która utrzymuje ten serial na jako takim poziomie inteligencji. Ratuje z opresji Cosma i Timmy'ego gdy tylko ci coś spieprzą[7]. Ma różowe włosy.
 • Puf Poof Cosma – tylko on ratuje Przygody Timmy'ego od zdjęcia z emisji na kanale Nickelodeon. Zawsze wywoła katastrofę, dlatego jest lubiany przez większość polityków fanów. Nie lubi Cosma i Wandy, przy nich zawsze wysyła bomby jądrowe na Waszyngton beczy. Lubi tylko Timmy'ego (którego wrzucił do szybkoschnącego cementu dwa razy w jednym odcinku!!![8]). Nie zna Super-Sedesu ani TurboDymoMana, chociaż sądzi, że zawstydziłby go nawet we śnie. Zabija frajerów fryzjerów od siódmej serii.

Zboczeni Poboczni

Super sedes

Super-sedes w akcji!

 • Vicky Oübert – wredna opiekunka do dzieci. Nienawidzi dzieci, więc znęca się nad nimi na wiele złośliwych sposobów. Jest dziwna i do tego ruda! Ma kanciate cycki (a na niektórych ujęciach nie ma ich wcale)! Jej oczy są różowe, co nawet jak na standardy amerykańskiej kreskówki jest dziwne. Nikt jej nie lubi, z wyjątkiem rodziców Timmy'ego, Marka Changa (ale on jest z innej planety) i pewnego Angola o dziwacznym guście.
 • Tootie Oübertkujonka, dziewczyna Timmy'ego (a miejscami jego starszego brata Tommy'ego), początkowo Timmy omija ją jak ogień, ale w filmie poznaje jaka jest gorąca[9].
 • Trixie Tang – największa dupa w szkole. Ma różowy sweterek i spódniczkę. Nie wiadomo czy lubi Timmy'ego, czy nie, bo raz go lubi, raz kocha, a raz uważa za żałosnego frajera. Taka typowa kobieta. Jest obrzydliwie bogata. Wszyscy chłopcy w szkole lecą na jej cycki wielki portfel chCenzura2j wie, na co.
 • Tommy Turner – starszy brat Timmy'ego wyczarowany przez Cosma i Wandę, perfekcyjny starszy brat, miejscami ZA bardzo. Pochodzi z kraju w nazwie podobnym do Ekwadoru.
 • Tommy Turner (II) – synalek Timmy'ego o imieniu bardzo podobnym do swojego stryja, nie wiadomo jedynie kto jest jego matką[10].
 • Chip Skowron – największa pop gwiazda w Mrokowie. Nosi badziewny lansiarski strój. Jego głównym wrogiem jest inna pop gwiazda, znana pod pseudonimem artystycznym Błyskogatek. Kiedyś miał się hajtać z Vicky, ale na szczęście dla niego nic z tego nie wyszło. Potem napisał o niej ośmieszającą piosenkę Vicky-Miki. Jego największy hicior to Moje zęby i ja. W teledysku do tego singla wystąpił Timmy Turner jako czyściciel bilbordu.
 • Super-sedes – kultowa kreacja serialowa, która zjadła cały przepychacz! Przykład głupoty życzeń Timmy'ego Turnera.
 • Jorgen von Pyton – super mięśniak, przewodniczący wszystkich wróżków chrzestnych, jest najsilniejszym wróżkiem, a wszyscy inni się go boją, pracuje w piekarni swojej babci.
 • Denzel Crocker – szalony nauczyciel[11], którego marzeniem jest znaleźć dowód na istnienie wróżków chrzestnych. Najbardziej lubi stawiać złe oceny i nosić babskie ciuszki. Prowadzi stronę internetową o wróżkach, kiedyś sam miał wróżków chrzestnych (byli to Cosmo i Wanda, czyli obecni wróżkowie Timmy'ego), ale przez Cosmo ich stracił i zapomniał o tym, że ich miał.
 • Mama Timmy'ego – ponoć ma imię, ale od dawna wszyscy mówią na nią „mama”, przed urodzeniem Timmy'ego była podwójną agentką.
 • Tata Timmy'ego – ponoć ma imię, ale od dawna wszyscy mówią na niego „tata”. Jest największym (i jedynym płci męskiej) fanem Chipa Skowrona. Jest bardzo naiwny i dość mało inteligentny, pracuje w fabryce ołówków.
 • Ar Dżejczarny kujon, wiecznie dostaje najwyższe oceny i ciągle się tym przechwala. Jest przyjacielem Timmy'ego. Chwaląc się, klepie się szóstkową klasówką po tyłku. Ze względu na oceny występuje podejrzenie, że jest satanistą.
 • Chester MiernyGracz – nie jest zbyt bystry, jest najgorszym graczem w drużynie bejsbolowej o nazwie „Cieniasy z Mrokowa”. Jego stary jest najgorszym baseballistą świata, w związku z czym musi nosić papierowy worek na głowie. Pomimo absolutnego braku talentu wciąż próbuje swoich sił w drużynie, bo oglądał za dużo Disney Mennel i uwierzył, że największe beztalencie może zostać mistrzem, jeśli tylko bardzo chce.
 • Darth Laser – mhroczny fan Darth Vadera i jeden z arcywrogów Timmy'ego, chce zniszczyć ziemie za pomocą kuli śmierci, jego plany zawsze niweczy Timmy, jego doradcą jest Fafik, zabawkowy pies.

Fani

Krejzi fani
FairlyOddParentsFavorPack
Zestaw fana

Trudno w to uwierzyć ale przygody chłopca w różowej czapeczce doczekały się milionów[13] fanów na całym świecie. Przyczyniły się do tego między innymi ludzka głupota, dziwna kultura, a w niektórych przypadkach nawet szatan!

Japonia

Cóż, tego trzeba się było spodziewać… W Japonii to amerykańskie gówno zrobiło niesamowitą karierę, mimo że nie emitowała go żadna stacja telewizyjna w tym kraju! Takie fenomeny tylko w Japonii. Na wzór Cosmozlotu z odcinka Cosmozlot japońcy otaku spotykają się co roku w durnych kostiumach i wymieniają się odcinkami na DVD, grami na gameboya i innym badziewiem. Do tego wielu tworzy fanarty, czyli takie obrazki z postaciami z serialu, dziwne, że wszystkie w stylu mangi.

USA

Sami stworzyli ten chłam, to hipokryzją by było nie mieć fandomu. Miłośnicy Przygód Timmy'ego nie mają tu własnych konwentów ani zlotów, ale udaje im się wkręcić na targi komiksu i temu podobne dziwactwa. Ciekawe, że amerykańscy fani tworzą fanarty w wersji porno. Niewątpliwie maczał w tym szpony sam Pan Ciemności.

Polska

Fani Timmy'ego występują również i w Polsce. Są głównie w wieku 7-12 lat. Do ich konwentów można zaliczyć szkolną choinkę, gdzie mogą się zaprezentować w strojach z wypożyczalni kostiumów. Pod nosem nucą sobie melodyjkę z serialu, a na okładce zeszytu do szlaczku nie mają Troya z High School Musical, tylko chłopca w różowej czapeczce.

Niemcy

Niemieccy fani to głównie dzieci w wieku 40-60 lat. Są to bardziej fanatycy niż fani. Ich domy to dokładne repliki tych, w których mieszka ich serialowy bohater. Wierzą, że po śmierci każdy fan trafia do świata wróżków. Zakładają własne wydawnictwa mające na celu propagowanie wiary we wróżków. Grupa fanów z Bawarii podjęła się nawet zadania budowy Mrokowa zgodnie z serialową koncepcją.

Przypisy

 1. Patrz ilustracja obok
 2. Odcinek z gigantycznymi robotami Turnerów i Góreckich
 3. Czwarty był wtedy dopiero w fazie powstawania…
 4. Stanowczo nie dla gentlemanów (kimkolwiek są)
 5. UWAGA: nie działa na emo
 6. Odcinek Pieskie życie – vide rozmiar jego mózgu w porównaaniu z psim…
 7. Średnio 158,6(57) razy na godzinę
 8. Takie rekordy bije tylko Poof!
 9. chociaż nie ubiera się jak prostytutka
 10. Na 99% Tootie
 11. szalony nauczyciel, cóż za pleonazm
 12. A nie z Europy? Chociaż najprawdopodobniej z USA – napis coś nie halo
 13. No może tysięcy…