FANDOM


Notaden bennettii

Oto inkryminowana bestia. Całe 5 cm krzyża

– Gdzie jest krzyż?
– Na żabie.

Rozwiązanie zagadki krzyża zabranego spod pałacu prezydenckiego

Pustynnica katolicka (także Żaba katolicka, Notaden bennettii) – niewielki płaz australijski. Zdaniem amerykańskich naukowców pochodzi bezpośrednio od wymarłej żaby żydowskiej.

Tryb życia

Holy Cross Frog

Świeżo ochrzczona żabka

Większość życia pustynnica spędza na oczekiwaniu na zbawienie opady deszczu, zagrzebana w ziemi. Używa w tym celu wszystkich kończyn, co oznacza, że pracuje jak koparka podsiębierna.

Skrzek składany jest tylko w zagłębieniach roślinnych z wodą święconą. Młode kijanki dojrzewają szybko[1]. Moment wyjścia dorosłego płaza z wody jest za symboliczny chrzest. Wśród żab nie zaobserwowano jednak jakiejkolwiek formy kapłaństwa.

Żaba a Biblia

Istnieją spekulacje na temat dwóch miejsc w Biblii, w których miałyby rzekomo występować te zwierzęta. Pierwszym z nich jest oczywiście Księga Wyjścia i legendarna plaga żab w Egipcie. Obecnie naukowcy odrzucają jednak tę tezę, twierdząc, że były to żaby żydowskie, a ich upadek z nieba uznawany jest przyczynę zagłady tego gatunku. Z tej okazji „zieloni” zamierzają wytoczyć Bogu proces o wywołanie katastrofy ekologicznej oraz nielegalny ubój rytualny. Jak do tej pory Bóg nie odpowiedział na wezwanie sądowe.

Drugim przypadkiem jest mniej znany fakt, że żaby będą wychodzić z paszczy smoka w czasie Apokalipsy. Tutaj już nie ma wątpliwości, że chodzi o żaby katolickie. Spekuluje się bowiem, że tylko one posiadają wystarczająco krótki czas dojrzewania kijanek, aby mogło to mieć miejsce

Dewocjonalia

Z żab katolickich wyrabia się wiele różnych dewocjonaliów takich jak:

  • skórzane ocieplacze na kubek;
  • dywany z krzyżem;
  • buty z krzyżem;
  • święcone żabie udka;
  • święcony śluz.

Przypisy

  1. Ty też byś dojrzewał szybko jakbyś wiedział, że zabraknie ci powietrza