FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Później będziemy się martwić

Hasło wyborcze Rafała Trzaskowskiego, 22 sierpnia 2018

Rafał, jaką chcesz taśmę?

Wojciech Mann do Trzaskowskiego

Rafał Kazimierz Trzaskowski (ur. 17 stycznia 1972 w Warszawie) – polski polityk i politolog, prezydent Warszawy, człowiek odpowiedzialny za sukcesy sondażowe Patryka Jakiego, maskotka Wiadomości.

Biografia edytuj

Dzięki studiom na wielu prestiżowych uczelniach (z Uniwersytetem Warszawskim na czele) w latach 2004–2009 był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. Jego głównym zadaniem było tłumaczenie dokumentów na język polski, bycie maskotką Bronisława Geremka oraz sprawianie wrażenia, że wszyscy politycy z PO są światowcami pomimo tego, że większość z nich mentalnie wywodziła się z Prawa i Sprawiedliwości.

Największym przyjacielem Rafała Trzaskowskiego jest aktor Michał Żebrowski. Dzięki tej znajomości większość warszawiaków myliła obu panów, co przyczyniło się do sukcesu Trzaskowskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Dopiero później mieszkańcy stolicy uświadomili sobie, że głosowali na urzędnika z PO, a nie na Wiedźmina. Wsparcia udzielili także Grzegorz Turnau, Tomasz Karolak oraz parę innych osób, którzy specjalnie dla Rafała nie przeszkadzali mu w urzędniczej pracy i zaczęli się wygłupiać przed kamerami, jedząc cytryny i słuchając muzyki współczesnej.

W 2010 roku wspierał Hanna Gronkiewicz-Waltz w kampanii samorządowej. Później zaczął tego żałować.

27 listopada 2013 roku Bronisław Komorowski powołał Trzaskowskiego na stanowiska ministra administracji i cyfryzacji. W ciągu kilku miesięcy zdołał przerobić kilka złączy RJ-45 i posprzątać papiery z zabałaganionego biurka Michała Boniego. Z urzędem pożegnał się 22 września 2014 roku.

Kandydat na prezydenta Warszawy edytuj

Rafał Trzaskowski Sejm 2015 02

Rafał jest zażenowany programem konkurencji

W listopadzie 2017 roku Platforma Obywatelska i .Nowoczesna stwierdziły, że byle gość z Opola nie powinien zarządzać tak dużym miastem jak Warszawa. Nie mając zaufania do skompromitowanej Hanki zaproponowali Rafałowi kandydaturę. Nieświadomy szwindlu Trzaskowski podjął się zadania.

Program wyborczy edytuj

Rafał obiecał:

  • naprawić wszystkie szyby w Warszawie za pomocą taśmy klejącej;
  • załatać dziury na drogach za pomocą taśmy klejącej;
  • zwalczyć marnotrawstwo pieniędzy w warszawskich szpitalach poprzez zastąpienie gipsu taśmą klejącą;
  • wprowadzić program edukacyjny, w którym władze miasta wyjaśnią, że te dziury pojawiły się jeszcze za Lecha Kaczyńskiego;
  • zwiększyć liczbę mieszkańców Warszawy do dwóch milionów (pomóc mają sąsiedzi z Zachodu);
  • wprowadzić miesięczne zasiłki dla bezdomnych w wysokości 20 gr;
  • ujednolicić ceny ciastek w sklepach do 4 zł i 44 gr.

Ciekawostki edytuj