FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy mądrości inaczej. Zobacz też inne pojęcia związane z rakiem.
Mała Mi

Międzynarodowa maskotka kobiecych rak contentów

Sejm RP

Rak content – Polski Złoty Laur Konsumenta 1989

Życie bez boga

Rak content w formie ilustracji

Jeszcze powrócą te dni

Rak content pokroju narodowego

Rak content – powiedzenie, mądrość życiowa, frazes, obrazek, polski skecz kabaretowy lub happening czy także polska reklama (najlepiej leków na nietrzymanie moczu) wywołujący u widza poczucie zażenowania, utratę wiarę w ludzkość i przerzuty w mózgu. Rak contenty są niezwykle popularne w internecie oraz w życiu codziennym. Niezależnie od tego czy czytamy komentarze na różnych portalach internetowych, czy też rozmawiamy z kimś w MOPS-ie, to możemy spotkać się z szerokim rak contentem, po którym dostaniesz glejaka.

Samo pojęcie rak content pojawiło się w okolicach 2015 roku, a więc jest nowe. Same zjawisko jest jednak znane od wielu lat i nazywano je wcześniej głupotą. Po zniesieniu cenzury i demokratyzacji Polski w 1989 roku na ulicach wszystkich polskich miast i w każdej wsi ludzie mogli głosić wszystkie swoje mądrości. Obok rzeczowych dyskusji mogliśmy posłuchać bredni od osób reprezentujących różne grupy zawodowe. Pojawienie się Internetu nasiliło problem, gdyż głupcy zaczęli gromadzić się w różne grupy i popisywać się swoją inteligencją. W celu walki z nimi ktoś wprowadził pojęcie rak content, by szybko ostrzec innych przed zagrożeniem.

Ważniejsze rodzaje rak contentów edytuj

8 cech idealnego faceta

8 cech idealnego faceta

100% rak contentu (materiał 18+)

Kalendarz Dżentelmeni 2015 - Mariolka

Kalendarz Dżentelmeni 2015 - Mariolka

Rak content w postaci polskiego kabareciarza

JAK PODERWAĆ KAŻDĄ DZIEWCZYNĘ W MINECRAFT!!! GIRLFRIENDS MOD MINECRAFT!

JAK PODERWAĆ KAŻDĄ DZIEWCZYNĘ W MINECRAFT!!! GIRLFRIENDS MOD MINECRAFT!

Młodzieżowe rak content czyli po prostu polski youtuber

VitaSlim proactive - reklama telewizyjna - jak szybko schudnąć

VitaSlim proactive - reklama telewizyjna - jak szybko schudnąć

Reklamowy rak content

Wszystkie rak contenty można podzielić na następujące rodzaje:

 • ekonomiczne – rak contenty krytykujące obecny ustrój gospodarczy, nie poparcie żadnymi statystykami ani myśleniem. Rakotwórcze opisy dzieli się zwyczajowo na dwie podgrupy:
  • ekonomiczno-januszowe – komentarze tworzone przez starsze pokolenie mówiące o wspieraniu polskich uciskanych firm kosztem międzynarodowych korporacji. Zazwyczaj wypowiadane są przez osoby, które nawołują swoje żony do kupna w sklepie „U Jadźki” i oferują im podjazd 20-letnim Oplem lub innym niemieckim samochodem. Po raz pierwszy ekonomiczno-januszowe rak contenty pojawiły się w filmie Kariera Nikosia Dyzmy, gdzie główny bohater odgrywany przez Pazurę mówił o wspieraniu polskiego cukrownictwa. Przykład:
   • Dlaczego robisz zakupy w Tesco i płacisz właścicielowi na jego jacht? Jeśli zrobisz zakupy w sklepie „U Grażynki”, pomożesz w spełnieniu jej marzenia jakim jest kupno roweru dla jej córki Amelii. Kupuj lokalnie! Kupuj polskie!
   • Niemcy chcą z nas zrobić kolonię! Nie kupuj niemieckiego, tylko polskie!
  • rak content 500+ (wcześniej zasiłkowe) – tego typu rak contenty polegają na krytykowaniu złej polityki społecznej w Polsce lub na usprawiedliwianiu lub kombinowaniu pobierania zasiłków wśród matek, które mają 8 dzieci i konkubenta z podkoszulkiem typu „Żonobijka” i tanim piwem w dłoni. Prawdziwy rak content z tego gatunku zawiera w sobie słowo „pieniążki”, odmienione przez wszystkie przypadki. Przykład:
   • Gdzie mogę dostać pieniążki z programu 500+ na mojego Brajanka? Nie mam pracy od 12 lat, a pieniążki bardzo by mi się przydały.
  • MLM – osiągający obecnie sporą popularność rodzaj rak contentów tworzony na podstawie książek o samorozwoju. Typowy głosiciel tego typu komentarzy opowiada o swoim sukcesie, jakim jest uzbieranie 20 tys. wirtualnych orchidei i 2000 zł. na 21-letnie BMW. Przykład:
   • Jesteś zwycięzcom i musisz uwierzysz w siebie! Zobacz na mnie, na mój garnitur, na mojego Mercedesa z salonu! Wystarczy, że uwierzysz w siebie!
 • ewusiowe – nazwane na cześć Ewusi Wachowicz raczki contentowe, polegające na dodawaniu zdrobniątek do każdego słóweczka, przez co milusińscy słuchacze jej programiku kulinarnego dostają ataczku cukrzyczki, a normalniejsze osóbki mają wrażeniątko, że ktoś robi z nich debilka. Ewusiowe raczki contentowe stosują mamusie nazywające swoich Brajanków słodziutkimi pulpecikami oraz babusie mówiące do swoich wnuczusiów, czy chcieliby zjeść kanapeczki z pomidorkiem i serkiem. Przykładeczek:
  • Zobaczcie, zobaczcie na tego hamburgerka tutaj. Jest bułeczka, bułeczka, yyy… pomidorek yyy… mięsko, serek, sałata.
 • Facebookowe – różnorodny zbiór rak contentów, wśród których możemy znaleźć zdjęcia paskudnych noworodków, prośby o lajki (na zasadzie uzbierajmy 25 tys. lajków dla chorego Maciusia) oraz ważne komunikaty o śmierci kogoś znanego (np. Andrzeja Grabowskiego, Tadeusza Sznuka lub też Adama Mickiewicza).
 • feministyczne – hybryda politycznych i kobiecych rak contentów, potępiające demokratycznie wybranego białego mężczyznę, rodzaj niezwykle popularnego rak contentu po wyborze Donalda Trumpa. Przykład:
  • A nie wydaje wam się, że byłoby dobrze na 50 lat pozbawić prawa głosu białych, chrześcijańskich mężczyzn? Nie tylko w USA. Jestem za demokracją, ale muszą być równe szanse.
 • foliarskie – ostatnio szczególnie rozpowszechniony na mediach społecznościowych. Chorzy są przekonani o tym że wszyscy przeciw nim knują, na czele z Żydami, Masonami, katolikami, przedsiębiorcami, politykami, osobami publicznymi, sąsiadem, teściową, psem, słoniem z serem zamiast głowy i tak dalej. Za niezwykle rzetelne źródła informacji uważają filmy na Youtubie gdzie "ludzie" łamaną polszczyzną na filmikach zmontowanych trzymając telefon i nagrywając ekran mówią że wszyscy są agentami na usługach Żydostwa i szatana. Uważają że wszystko (dosłownie WSZYSTKO, wliczając w to sprawdzenie jadalności sromotnika) można poznać przez obserwację i doświadczenie tego, taka twarda wersja romantyzmu. Sam w sobie nie jest raczej niebezpieczny ale jest niezwykle uciążliwy dla współziomków. Oczywiście nie muszę wspominać że lekarstwem jest torebeczka sagi, nieprawdaż?
 • januszowe – duży gatunek rak contentów tworzonych przez osoby popierające poprzedni ustrój, mające po 50 lat, wąsa i mięsień piwny. Wszystkie januszowe rak contenty można podzielić na:
  • górnicze – specyficzny rodzaj rak contentu występujący tylko w Polsce. Przykład:
   • Hur dur, górnicy pracują ciężko w kopalniach. Należą im się pensje w wysokości 12 tys. i piętnastki!
   • Górnicy giną po to, by wydobyć węgiel, który ogrzeje twój tyłek. Doceń to!
  • taksówkarskie – podobne do górniczych. Przykład:
   • Uber to jCenzura2e złodzieje, bo nie płacą podatków! Hur dur! Ja rencista, który od 15 lat pobiera rentę chorobową nie mogę rozwijać mojej dziesięcioletniej firmy przez nich.
  • autostradowy rak content – obecnie zanikająca forma rak contentu. Niezwykle popularna przed Euro 2012, kiedy to brakowało autostrad i ekspresówek, a przejazd za nie był droższy. Zazwyczaj przybierał on formę niby-protestu, w którym kierowcy specjalnie korkowali bramki, płacąc obsłudze za przejazd monetami jedno, dwu i pięciogroszowymi.
  • tirowy – stosowany przez kierowców tirów, którzy także chcą podkreślić, że są niezwykle ważną grupą społeczną. Przykład:
   • – Tato!!! Nie wyjeżdżaj znowu!!!
    – Muszę synku, muszę…
    – Ale dlaczego?! Przecież pani w szkole powiedziała, że kierowcy ciężarówki to brudasy i że ten zawód nie jest nikomu potrzebny.
    – Muszę właśnie po to, że ta pani mogła rano iść do sklepu i kupić sobie świeże bułeczki, wędlinki i itd.
  • ludzie starej daty – najczęściej spotykani na YouTubie i Facebooku pod materiałami mającymi jakiekolwiek powiązanie z czymś nowym (szczególnie jeśli chodzi o technologię). Są przekonani o wyższości dawnych czasów i postępującym zepsuciu nowego świata zapominając że sami żyli za wujka Wojtka myśląc czy by nie spCenzura2ić do Rajchu. Schorzenie nie występuje pojedynczo, zwykle łączy się z raczkami politycznymi, januszowymi czy religijnymi.
   • W fabrykach apla biedni chiniole pracują za grosze żeby nasze dzieci mieli nowe srajfony. Za moich czasów na komunie sie dostawało cukierka i spowrotem na pole ziemniaki w pegieerze zbierać
   • Po co komu te nowe samochudy, ja mam Golfa II w gazie ze 1988 i jeździ dobrze, na co ci to
   • za moih czasuw to dzjeci się słuchały rodzicuw a nie całe dnie siedziały przed kumputerami, apeluje do rodzicuw żeby powrucili do staryh metod wychowawczyh rze najlepszą metodom wyhowawczom jest pobicie
 • kobiece – zazwyczaj mają usprawiedliwić kobiecą nieporadność, głupotę, lenistwo oraz (w szczególności!) humory podczas okresu. W wielu przypadkach przybierają formę graficzną, gdzie obok rakowego komentarza jest rysunek Małej Mi z Muminków. Przykład:
  • Jestem za młoda na małżeństwo, za stara na romanse i za mądra na jakiegoś cipeusza.
  • Kobieta porzucająca chłopaka i kochająca się z innym dzień po jest kobietą wyzwoloną.
  • Są ludzie, którym przeszkadza gdy ktoś ma parę kilo za dużo. A mi przeszkadza gdy ktoś ma parę szarych komórek za mało.
  • Spieszmy się kochać mężczyzn, tak szybko dochodzą.
  • Nie pytaj mnie, czy napiję się jeszcze jednej lampki wina. To tak, jakbyś mnie pytał, czy chcę więcej pieniędzy. Odpowiedź brzmi: tak.
 • miłosne – bełkot związany z miłością, tworzone głównie przez osiemnastolatki, które wymieniają chłopaków co kilka dni. Niekiedy zdarzają się także miłosne rak contenty stworzone przez mężczyzn. Przykłady:
  • Miłość jest wtedy, kiedy kumpel dzwoni i pyta czy idziesz na browara, a ty mu odpowiadasz że nie, bo robisz swojej kobiecie budyń.
  • Tylko prawdziwy mężczyzna może pokochać największy skarb kobiety, jakim jest dziecko z jej poprzedniego związku.
  • Cellulit u mojej kobiety jest jak wgniecenie w moim aucie. Może nie wygląda to ładnie, ale to jest moje auto i jest ono najlepsze na świecie.
 • młodzieżowe – występujące głównie w serwisie YouTube, reprezentowane przez tzw. youtuberów grających w Minecrafta, robiących inby w na Urzędniczej w Toruniu oraz robiących pranki. Przykład:
  • Komentujcie, subskrybujcie, klikajcie łapki w górę!
 • polityczne – największy rodzaj rak contentu w Polsce. Polega on na prezentowaniu swoich poglądów politycznych w stylu średniowiecznego chłopa. Polityczne rak contenty można znaleźć wszędzie: od tego artykułu po komentarze na Interii lub niezalezna.pl po autobusy, w których ludzie kłócą się o Ziobrę czy Petru. Za największe kopalnie politycznych rak contentów uznaje się Sejm, manifestacje KODu oraz siedzibę Radia Maryja. Do stworzenia politycznego rak contentów wystarczy założenie pewnego wątku w internecie na jakikolwiek temat. Serio – jak założysz na forum wątek o skali Kardaszewa lub kulcie cargo to znajdą się debile dzielący się politycznym rak contentem. W 2016 roku oficjalnymi maskotkami politycznego rak contentu byli: Joanna Scheuring-Wielgus oraz Marek Suski. Przykłady:
  • Ale się pieklą ci sędziowie (i PO, której interesy osłaniali) bo wiedzą to, że właśnie PiS wprowadził koniec okradania Polaków i nie mogą tego przeżyć bo teraz za okradanie Polaków, oszukiwanie, łapówki i nieuczciwość będą siedzieć w więzieniu, a za mozolne i niedokładne wykonywanie obowiązków w sądzie będą wyrzucani na zbity pysk. I bardzo dobrze! PiS powinien wymienić prawie wszystkich sędziów w Polsce. Nawet jak przez to trochę ograniczy demokrację to ma do tego prawo bo najpierw trzeba posprzątać ten syf i usunąć wszelkie, powtarzam, wszelkie nieuczciwości, złodziejstwa, samowolę i powolne wykonywanie obowiązków przez sędziów.
  • Idol naszej lewicy Corbyn za diabła nie chce potępić Maduro. I dobrze.
  • Brawo dla Anity Włodarczyk, złoto jej się należy! Tylko następnym razem niech rzuca Ryszardem Petru, bo to jest najlepszy młot!
  • Tusk to jCenzura2y złodziej, ale Kaczyński to chociaż 500+ dał!!!
  • Kryśka, będziesz wisieć w wolnej Polsce!!!
  • Jak tam Ciamajdan?
  • TVP kłamie! Ja tam wolę oglądać Fakty, tam aż tak nie kłamią.
  • Danuta Holecka to przykład obiektywnego dziennikarstwa i działalności ku chwale Polski.
  • Ci dziennikarze z Familiady to pewnie pracują w Gazecie Polskiej, ich pisowska głupota aż bije po oczach.
  • Ci dziennikarze z Familiady to pewnie pracują w Gazecie Wyborczej, głupota i zaniedbania szkolnictwa w III RP aż bije po oczach.
  • A za PO…
  • Przez osiem ostatnich lat, Polki i Polacy byli ignorowani przed rząd Platformy…
  • Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!
  • PiS zabiera nam demokrację!!!
 • prawnicze (właściwie studencko-prawnicze) – rak contenty robione przez studentów prawa. Ze względu na zupełnie inny rodzaj treści tych raków nie zalicza się do zwykłych studenckich. Prawniczy rak content robią osoby o posturze ośmiolatka idącego do Pierwszej Komunii, którzy ciągle podkreślają, że studiują prawo. Na Instagramie i Facebooku umieszczają zdjęcia książek prawniczych, które maja podkreślić, że studenci ciągle się uczą. Pierwszy udokumentowany rak tego rodzaju przedstawił Feliks Falk w filmie Samowolka (i przy okazji wyjaśnił jak należy odnosić się do osób podkreślających znajomość prawa).
 • reklamowe – rak content, który reklamuje leki na żylaki, nietrzymanie moczu, grzybice stóp, zespół niespokojnych nóg lub zaparcia. Pojawiają się średnio co 10 minut w telewizji oraz co 5 w radiu (rankiem podczas pory śniadaniowej można się na nie natknąć dwa razy szybciej).
 • religijne – zazwyczaj tworzone przez katolików, bardzo często łączone z obrazkami grazynacore, niezwykle popularna wśród nastolatków, którzy napotykają się na ten rak content odmawiając chodzenia na kursy przedmałżeńskie. Na 100% religijny rak content jest zbieżny z naukami przywódców religijnych. Rzecz jasna co religia to inny rak content. Przykłady z katolickich rak contentów:
  • Dusza bez kościoła jest jak gitara bez futerału. Najpierw pojawia się rysa, a potem jest nie do użytku.
  • Polak nie świętuje Halloween.
  • Neymar kosztował 222 miliony euro. Ty jesteś wart sporo więcej. Za ciebie zapłacono krwią Chrystusa.
  • Jedyny ślub to ślub w kościele. I wesele. A za dziewięć miesięcy chrzest mojego wnuka.
 • sebiksowe – duży rodzaj rak contentów dzielący się na kilka podgrup:
  • pospolite (nazywane także spejsowatymi) – podstawowy rodzaj sebowych rak contentów, cechujący się nawoływaniem do uprawiania homoseksualnej miłości z policjantami. Przykład:
   • JCenzura2ć policję!
  • pakerskie – szerzone przez sebiksów wierzących w uzdrawiającą moc czeskich sterydów i inne „magiczne środki” dające masę i siłę jak u Pudziana. Przykład:
   • Jedz kurczaka z ryżem oraz popijaj to wodą z czeską fetą. Będziesz miał masę jak Pudzian.
  • kibolskie – tworzone przez głupszą część homo sapiens występującą głównie w okolicach polskich lub (ostatnio) barcelońskich stadionów piłkarskich, tworzone w celu usprawiedliwienia chuliganki, wyzwisk i pobić. Według niektórych socjologów kibolskie rak contenty są niezależne od sebiksowych. Przykład:
   • Arka Gdynia kCenzura2a świnia! Jestem kibolem i będę walczyć ze znienawidzoną Arką! JCenzura2 policję i Arkę Gdynię!
  • narodowe/patriotyczne – popularny od 2015 roku rodzaj rak contentów. Gatunek ten jest popularny głównie w formie graficznej np. poprzez noszenie dresów z logiem Polski Walczącej przez osobę demolującą przystanek autobusowy, która w ten sposób odreagowała jedynkę otrzymaną na lekcji historii. W formie opisowej narodowy rak content mówi głównie o obronie Polski przed lewakami (czyli opozyc, komuchami, islamistami, Żydami, kodziarzami i wszystkim, co ma inne zdanie od centrali). Przykład opisowy:
   • Kibol? Chuligan? Bandyta? Myślę, że owi pogardzani „chuligani” jako pierwsi wezmą broń i będą bronić ojczyzny w przeciwieństwie do pedałów w rurkach.
   • Myślisz, że nic nie potrafisz? Mówisz w najtrudniejszym języku na świecie. Doceń to!
   • Jestem za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej, bo kiedyś jak facet wyszedł z wojska to był chłop, a teraz mamy tylko pizdy w rurkach.
 • studenckie – studenckie rak contenty opierają się głównie na tłumaczeniu lenistwa i tępoty studentów, którzy zamiast się uczyć wolą imprezować. Dobry studencki rak content to film wideo, w którym śpiewa pewien narkoman.
 • węglowe – miks raka ekonomicznego i januszowego. Polega on na krytyce budowy elektrowni jądrowej w Polsce i na podkreślaniu, że Polska węglem stoi.

Co zrobić jak trafię na rak content edytuj

Jedź do Bydgoszczy, gdzie znajduje się Centrum Onkologii…