Robert Makłowicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy kucharza. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Robert Makłowicz (właśc. Sir Robin McWowitch, ur. 12 sierpnia 1963 w Krakowie) – członek starego szkockiego rodu McWowitch'ów, chwilowo na emigracji w Krakowie.[1]

Urodził się 12 sierpnia 1963 w Krakowie, czyli dość dawno temu, i od razu przyrządził sobie pyszną kaszkę mannę z malinami i whisky. Był to zarazem pierwszy odcinek Podróży Kulinarnych…

Pasjami uwielbia gotować przed kamerą i używać kwiecistego języka. Gdy akurat nie gotuje, niszczy na piśmie restauracje i bary.

Prawdopodobnie nie istnieje na ziemi taka forma życia, której nie zagraża usmażenie/ugotowanie/uduszenie/zamarynowanie przez Sir Robina. W przypadku wykrycia śladów życia na Marsie, McWowitch poleci tam z pierwszą ekspedycją, żeby od razu to ugotować, a przy okazji opowiedzieć parę naprędce wymyślonych anegdot. Steve Irwin z Animal Planet mówi, że Robert potrafi ugotować nawet to, czego on boi się wziąć do ręki.

Życiowym osiągnięciem McWowitch'a jest wspomniany już program Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. W programie tym Sir Robin jeździ po całym świecie ze swoją wierną kuchenką gazową i gotuje wszystko co mu tylko przyniosą. Swoimi wyrobami częstuje później przypadkowych tubylców, których opinii nigdy nie poznajemy, gdyż podejrzanie szybko znikają z kadru.

Ważną osobą w życiu Sir Robina jest Niejaki Bikont, który pomaga mu w zbożnym dziele pisemnego niszczenia przybytków gastronomicznych.

[edytuj] Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. Wiele znaczącym jest fakt, iż szkocka rodzina wyemigrowała właśnie do Krakowa; czyżby zbieżność charakterów?
Nasze strony
Przyjaciele