Roman Giertych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Giertych

Romek w młodych latach

Giertychy

Porównaj Romków

Debil755

Roman według wyroczni

Na gertycha00:34

Na gertycha

Elektorat Romana Giertycha

Giertych jest super, Giertych jest super minister!

Babcia o Romku

Za górami, za lasami, siedzi Giertych z mundurkami

Jan Brzechwa o Romanie Giertychu

Roman Giertych (niem. Rumpelstilzchen Göertich) ps. Koń który Mówi, Romcio Paluch, Piękny Roman, Wesoły Romek, Duże G. , ur. 27 lutego 1971 w Śremie)) – polski kabareciarz, tancerz KOD-Dance (popisowy numer obejrzysz tutaj), były polityk, były minister edukacji. Wolontariusz, handlarz maturami.

[edytuj] Fanki

Notoryczny podrywacz i uwodziciel. Gdy miał 30 lat, jego fanklub liczył kilka tysięcy gospodyń. Na pytanie, co ich tak zniewala w pięknym Romanie, wszystkie jak jeden mąż odpowiedziały: jego betonowe spojrzenie. Kiedyś będzie tego miliony. Lubi dzieci i becikowe. Roman uczestniczył w rosyjskim teledysku „Novy Got”. Teledysk obejrzysz Tutaj. Tak, tak, Romuś to ten drugi od lewej.

[edytuj] Minister Edukacji

Jako szef MEN-u Roman zainicjował program „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”, w reklamie którego zamykał bramy szkoły przed długowłosymi „chuliganami” w skórzanych kurtkach. Środowiska chuligańskie spot oprotestowały.

W ramach taniego państwa Giertych nałożył na rodziców uczniów podstawówek i gimnazjów obowiązek zakupu mundurków szkolnych. Było to o tyle podstępne, że nikt nie wyrzuci mundurka, który dopiero co odebrał od krawca, więc następcy Romka za szybko mundurów nie wycofają. Po przegranych wyborach z 2007 r zadeklarował odejście z polityki. Cała Polska odetchnęła z ulgą. Koszmar się skończył. Okupacja ministerstwa edukacji trwała od 5 maja 2006 do 13 sierpnia 2007. Po odejściu Romana sytuacja w kraju wróciła do normy.

[edytuj] Adwokat

Przeciwnik teorii, że prawda obroni się sama, dlatego podjął się obrony syna premiera w aferze Amber Gold.

[edytuj] Wzrost

Romek choruje na rzadką odmianę gigantyzmu, a mianowicie na gigantyzm eunuchoidalny, który spowodowany jest niedoborem hormonów płciowych. Przyczyną nadmiernego wzrostu jest opóźnione kostnienie chrząstek nasadowych spowodowane obniżonym poziomem estrogenów, które są głównym czynnikiem wpływającym na ich mineralizację. Nadmierny wzrost objawia się późno. Wiek kostny jest opóźniony. Opóźnione jest również dojrzewanie płciowe.[1] Narządy płciowe mogą być karłowate i niedorozwinięte. Natomiast Roman Giertych jest fenomenem – jemu odmówił współpracy także mózg.

[edytuj] Ciekawostki

  • Roman pija wyłącznie białe wino. Nie toleruje za to czekolady.
  • Roman ma teorię, według której Henryk Sienkiewicz jest autorem Naszej szkapy..
  • Roman i jego tata jako jedyni nie pochodzą od małpy.
  • To temu ministrowi zawdzięczamy istnienie czcionki Times New Roman.
  • Skryty miłośnik utworu „Ferdydurke”.
  • Roman uważa, że jego partia LPR sięgnęła dna, gdyż zawarła koalicję z PiS-em.
  • Roman jest wziętym adwokatem. Biorą go nawet niegdysiejsi adwersarze.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Zobacz też

Przypisy

Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach