FANDOM


YouTube logo (2013-2015)
Rotmańska wersja MMA

Rotmanka (niem. Ribbentrop) – kolonia niemiecka, jedna z granicznych wsi Pruszcza Gdańskiego, istna metropolia na Pomorzu oraz stolica niczego. Obecnie jest tam zebranych 2000 nieszczęśników. Większość ludzi woli jednak omijać ją szerokim łukiem.

Historia

Z niemieckiego tłumaczenia można wywnioskować, że Rotmanka jest związana z paktem Ribbentrop-Mołotow i że tam właśnie go podpisano. Rotmanka oczywiście zaprzecza i nie chce, aby ktokolwiek się o tym dowiedział. Jednak media na ten temat dalej milczą. W 1973 dokonał się pierwszy rozbiór Rotmanki – jej północna część została przyłączona do większego sąsiada Gdańska.

Zabytki

Rotmanka oczywiście ma kilka zabytków, którymi inne miejscowości nie mogą się pochwalić (jej zdaniem oczywiście). Są to między innymi nowopostawiona gimbaza, kościół, rondo oraz (uwaga, uwaga...) przystanek autobusowy!

Gospodarka

W Rotmance gospodarka bardzo dobrze się rozwija, jednak już nie tak dobrze jak w Jankowie. Są tam między innymi bank, piekarnia, oraz sklep spożywczy Fart, w którym lubią przesiadywać tamtejsi menele. Nazwa tego sklepu jednak nie pasuje do miasta. Jak przyjechali tam Irlandczycy, to mało nie poszczali się ze śmiechu z tej nazwy. Długo nie mogli uwierzyć, że ktoś nazwał sklep – Pierd

Sport

Sport jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin w Rotmance. Chodzi tu oczywiście o piłkę nożną. Tamtejszy klub GTS Rotmanka to istni mistrzowie, którzy pokonali by na sto procent Reprezentację Polski. Warto dodać, że na swoim fanpejdżu posiadają oszałamiającą liczbę około 30 lajków!