FANDOM


Ryglice – wiejsko-miejska osada na południu Polski, leżąca 26 km od Tarnowa. Pieszczotliwie nazywana „miasteczkiem miłości”, a to za sprawą fontanny zakochanych na tzw. Wysepce, która oczywiście nigdy nie powstała. Za to wysepka stała się znakomitym miejscem na miłe spędzenie czasu dla spożywaczy tanich win, piw oraz innych alkoholi wszelkiego rodzaju. Okazjonalnie można spotkać tam również zdesperowanych kochanków.

Centrum edytuj

Ryglice, jak to na porządną osadę przystało, mają w swoim posiadaniu uroczy rynek, który całkiem niedawno przeszedł remont generalny. W praktyce nie wyszło mu to na dobre, ponieważ ekipa remontowa usunęła tzw. „krzoki” i drzewa, które dawały schronienie wszelkim amatorom spożywania tanich alkoholi na świeżym powietrzu.

Należy wspomnieć o planowanej budowie słynnego i kontrowersyjnego pomnika na płycie głównej Ryglic, który budzi wiele sprzecznych emocji spowodowanych jego planowaną nazwą. Jedni twierdzą (i oficjalna wersja tak podaje), że ma to być „Pomnik Emigranta” ku chwale osób, które w odpowiednim momencie zorientowały się, że Ryglice to dziura i należy stąd jak najszybciej wiać. Druga koncepcja to „Pomnik Teściowej”, a swoje źródło bierze z przekonania, jakoby owa budowla miała przedstawiać teściową z synową oraz dziećmi. Co ważne, podobno ma tam również być pies i żaba, które rzeczywiście są tam niezbędne (?!). Sprawą zainteresowały się ogólnopolskie stacje telewizyjne, a także prasa.

Infrastruktura edytuj

Nie stwierdzono istnienia komunikacji miejskiej. Jedyną nadzieją na przemieszczenie się po osadzie jest auto (najczęściej fiat 126p), traktor, rower lub hulajnoga. Zamożniejsi mieszkańcy mogą sobie pozwolić na wynajęcie TAXI, co oczywiście postrzegane jest jako szczyt burżujstwa. Średnio co godzinę kursuje autobus PKS, tak zwany „hasiok”.

Mieszkańcy edytuj

Mieszkańcy Ryglic to bardzo uroczy, inteligentni, trudniący się wieloma zadaniami i ciężko pracujący ludzie. Każdy mieszkaniec wie doskonale, co dzieje się u sąsiada, a także w dalszej okolicy. Niejednokrotnie bywało, że owy sąsiad wiedział o wiele wcześniej, co zdarzyło się z osobą o której się mówi, niż ona sama.

Ciekawostki edytuj

  • Osada jest porośnięta bujnymi lasami, w których zdarzyło się spotkać bujne krzaki konopi indyjskich (rosły se i już).
  • Piwo w restauracji kosztuje 4,00 zł (ale i tak każdy wnosi swoje za 1.99 ze sklepu obok).
  • Niedaleko rynku jest wypasiona toaleta w postaci toitoia.
  • W Świdnicy w miejscach publicznych nie wolno przeklinać. Za używanie wulgarnych słów straż miejska karze mandatami w wysokości od 5 do 50 zł. W Ryglicach nie ma straży miejskiej, więc kląć można do woli.
  • Jak podają najbardziej aktualne dzienniki inwentaryzacyjne, w co drugim domu znajduje się betoniarka.
  • Proboszcz domaga się zakazu stosowania nowej identyfikacji podatkowej. Stwierdził, że w kody kreskowe wpleciono znaki przypominające szóstki, a to jest symbol antychrysta.