FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Polish part- Citizens’ Corner debate on 'European Year for Development' (19534573289)

Ryszard tłumaczy Europie politykę Prezesa

Poseł Senyszyn nie daje żadnej gwarancji profesjonalnego wydojenia krów.

Czarnecki i jego nauki wyniesione z Samoobrony

Ostatnio w europarlamencie za mąż wyszedł brytyjski poseł Michael Cashman. Jego mąż ma ładne imię: George, po polsku Jerzyk. Ożeniła się z kolei Niemka Lissy Gröner. Jej żoną została pani Luiza. Tyz piknie – jak mówią górale

Ryszard chwali związki homoseksualne

Czarnecki Rysio umalował pysio,
ma dzisiaj randkę z profesorem Handke

Maciej Maleńczuk o Rysiu

Ryszard Czarnecki (ur. 25 stycznia 1963 w Londynie jako Richard Henry Czarnecki) – polski polityk, historyk, poseł, deputowany do Parlamentu Europejskiego, most łączący Jarosława Kaczyńskiego i Theresę May, która bezczelnie nie chciała nauczyć się języka polskiego. Człowiek, który w 90% składa się z wazeliny[1].

Życiorys edytuj

Aktywnie działał w opozycji, walczył z komunistami poprzez studiowanie w Rzymie. Gdy wszystko zaczęło się sypać, wrócił do Polski, gdyż jak twierdził lubi wyzwania jak czyszczenie kraju po komunistach. Pierwsze lata w wolnej Polsce spędził jako dziennikarz. Jak sam twierdził, pisząc artykuły bał się o swoje życie, bo wówczas mordowano dziennikarzy[2]. W latach 1993-1997 pracował w telewizji Polsat jako propagator katolicyzmu. Jednocześnie zbierał tam materiały szkalujące Solorz-Żaka, które przekazywał Gazecie Polskiej.

Kariera polityczna edytuj

Wszędzie dobre, ale wszędzie najlepiej

Maksyma polityczna Ryszarda

Swoją karierę polityczną opierał na sukcesie Michała Kamińskiego – najpierw współpracował z UPR, ale gdy Unia zaczęła się sypać, współtworzył Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe. W latach 1991-1993 reprezentował w Sejmie wrocławskie moherowe berety, które oddały na niego ponad 12 tys. głosów. Po czterech latach przerwy wrócił do Sejmu z ramienia AWS-u. Po klęsce Akcji Wyborczej Solidarność w 2001 miał dylemat, czy wrócić do ZChN czy brnąć dalej w AWS-ie. Wybrał Leppera i Samoobronę. W 2007 roku Endrju wyrzucił go za ciągoty w stronę PiSu. Podlizywanie się braciom zaowocowały – we wrześniu 2008 Czarnecki otrzymał książeczkę partyjną. Mając jednak zdrajców z Wrocławia udał się na misję do Torunia, gdzie otrzymał błogosławieństwo od Tadeusza Rydzyka i 27 106 głosów podczas wyborów do Europarlamentu. Dzisiaj Ryszard może pochwalić się najdłuższym okresem zasiadania w jednej partii.

W 2018 roku Ryszard Czarnecki zasugerował, że każdy minister PiSu mógłby pracować w Google lub Apple, ale woleli wybrać Polskę (za co należą im się nagrody). Firmy odcięły się od wypowiedzi europosła, tłumacząc, że nie potrzebują nikogo do sprzątania siedzib.

Przypisy

  1. Na podstawie jego życiorysu ma powstać film zatytułowany „Człowiek z wazeliny”
  2. Według pewnej miejskiej legendy Czarnecki dopowiedział, że mordowano dziennikarzy w filmach z Lindą