Rzym

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Rzym

Herb Rzymu

Amickiewicz

Jedna z rzymskich ulic

Rzym (wł. Roman) – bezpośrednie sąsiedztwo Watykanu, stolica Włochów, miasto szczycące się tym, że pośrodku niego znajduje się kupa gruzów. Nazwa miasta pochodzi od karczmy w Suchej Beskidzkiej.

[edytuj] Historia

Miasto Rzym zostało założone bardzo dawno temu przez bliźniaków Lecha i Jarosława Romulusa i Remusa. Wkrótce potem w mieście wystąpił brak kobiet, w wyniku czego Rzymianie napadli na sąsiednią osadę Sabinów, porywając kobiety i dając początek zwyczajowi bunga bunga. Większość facetów z powodu braku innego wyboru została księżmi, przez co mogli zadawać się z małolatami.

Zaopatrzony w niewiasty Rzym stał się stolicą Imperium Rzymskiego. W 64 roku cesarz Neon za namową Henryka Sienkiewicza podpalił miasto, by mieć tło do nagrywanego akurat teledysku. Ostateczną demolkę Rzymu przeprowadzili w 455 r. Wandalowie, od których to w prostej linii wywodzą się kibice Lazio.

W wieku XVI miasto Rzym stało się siedzibą asasynów. Ich przywódcą był Edzio Auditore da Firenze.

[edytuj] Czasy współczesne

W Rzymie znajduje się wiele zabytków, z czego najważniejsze to:

  • Plac Świętego Piotra [1]
  • Bazylika Świętego Piotra [2]
  • grób Jana Pawła II[3]
  • Zadupie Zatybrze
  • Sejm teatr, a dokładniej amfiteatr o nazwie Koloseum

Oprócz tego znajduje się tam siedziba klubu piłkarskiego AS Roma. Jednak jak oni grają, żaden Polak się nie dowie z żadnej telewizji[4]

Przypisy

  1. To w Watykanie!
  2. To też!
  3. To też tam!
  4. Samemu się musisz pofatygować!


Crystal Clear app internet To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele