FANDOM


Włoski sędzia

Kto da więcej?

Disambig
Przecież ty nie jesteś wychowany w kulturze piłkarskiej... Na pewno chodziło ci o arbitra w szlachetnym i bezcelowym krykiecie.

Sędzia (inaczej kalosz) – facet sprawujący władzę na boisku.

Może robić z piłkarzem, co mu się podoba. Dać żółtą kartkę za faul, dać czerwoną kartkę za nic albo sprzedawać mecze Reprezentacji Polski na EURO 2012 za 2,50. Jedynym ograniczeniem sędziego jest kwota, jaką Austriacy są w stanie zapłacić za wygranie meczu.

Ulubione tereny spaceroweedytuj

Polscy sędziowie piłkarscy lubują się w wycieczkach do Wrocławia, gdzie zwykle wybierają się pod eskortą policji ubrani w gustowną biżuterię. Radość z nadchodzącego wypoczynku tak bardzo ich rozpiera, że realizatorzy telewizyjni – nie chcąc drażnić ciągle narzekających, smutnych i zakompleksionych widzów – zasłaniają, pikselują lub rozmywają szczęśliwe spojrzenia prowadzonych sędziów.

Nieważne czy sędzia pełni swoje obowiązki dobrze czy źle i tak zawsze dostaje zaszczytne miano chCenzura. Á propos tego ostatniego, coraz częstsze stają się przyśpiewki na cześć sędziego w stylu: „Sędzia, sędzia, ty łobuzie, wsadzimy ci chCenzura w buzię!!!” albo „I za Listka i za Laty, to sędziują same szmaty”, a także „Polscy sędziowie, to kuCenzura, sprzedawczykowie!”. Wyjaśnia to poważanie międzynarodowe polskich sędziów, pomimo tego, że w Niemczech Hoyzer kręcił jeszcze bardziej niż nasz Fryzjer.

Przykładowi sędziowieedytuj


Przyjecie To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.