FANDOM


Sachsen-Coburg-Gotha (właśc. Sexy-Coburg-Goth) – niegdysiejszy pindryczek w Niemczech, który dzięki rozmaitym małżeństwom członków władał czteroma krajami Europy, z którego trzy nic nie znaczą.

Analiza nazwy

  • Sachsenzniesmaczona forma słowa „seksowny”, jednoznacznie sugerująca, że mieszkańcy księstwa są bardzo sexy.
  • Coburg – określa pochodzenie mieszkańców księstwa (Koburg).
  • Gotha – tutaj widać silne wpływy nordyckie na księstwo Sachsen-Coburg-Gotha, mianowicie wielka część populacji księstwa jest gotami. Fakt, że księstwo zamieszkuje tylko rodzina królewska (populacja S-C-G: ok. 15.000 osób, bo rodziny duże jak w Samoobronie) nie ma ujemnego wpływu na przydatność tych danych.

Historia

Księstwo Sachsen-Coburg-Gotha powstało w ramach programu „i TY możesz zrobić sobie państwo”, który został zainicjowany przez Saksonię podczas jej rozpadu, a dokładniej saksońskich możnych z Dessau i innych takich tam. O księstwie nikt nie wiedział, dopóki do Anglii nie dotarła wieść, że mieszkańcy Sachsen-Coburg-Gotha lubią herbatę. Wtedy też królowa Wiktoria Hanowerska, zachęcona tym, że ktoś podziela jej pasję życiową, wyszła za mąż za Alberta von Sachsen-Coburg-Gotha. Gdy zmarł, nie mogła się pogodzić, że nie ma z kim rozmawiać o herbacie (wszyscy natychmiast uciekali albo usypiali), więc pogrążyła się w żałobie. Dopiero później okazało się, że był to błąd.

Potem w Europie została rozgłoszona druga wieść – mianowicie, że członkowie domu książęcego z ks. Sachsen-Coburg-Gotha są seksownymi gothami z Koburga. Ponieważ był to ewenement na skalę światową, często spraszano członków rodu na dwory europejskie, by zamknąć ich w klatkach i żeby młode książęta i panny młode miały co podziwiać. Koburgowie porządzili sobie jeszcze w Belgii, Portugalii, Bułgarii, i prawie w Szwecji (ale nie wyszło). Władali także w Rosji, ale Rosjanie się nie skapnęli i nadal nazywali swoich władców Romanowami. Gdy Koburgowie dowiedzieli się, czym rządzą, przestraszyli się odpowiedzialności i dynastia wygasła.


Crystal Clear app internet To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Medaille1785 To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.