FANDOM


Sailor2

Masońskie logo serialu

Sailor Moon (pol. Czarodziejka z Księżyca – stan tłumacza w trakcie przekładania tytułu do dziś pozostaje nieznany) – komiks mangowy, na podstawie którego powstał 200-odcinkowy serial anime (prawdopodobnie w rzeczywistości odcinków tych było znacznie więcej). O „Sailor Moon” mówi się, że to taki „Dragon Ball” dla dziewczynek.

Informacje zbyt ogólne edytuj

Bohaterkami są wojowniczki rasy japońskiej, charakteryzujące się mundurkami szkolnymi, przewlekłą anoreksją i – w większości przypadków – fryzurami nieprzeciętnych rozmiarów. Podobno walczą o prawo i sprawiedliwość, ale powszechnie wiadomo, że pod przykrywką tych wzniosłych słów kryje się główny cel serialu, jakim jest masońska demoralizacja dzieci. Połowę postaci stanowią homoseksualiści, transwestyci, pedofile, zoofile itp. Obojnaki i związki nieletnich z nieistniejącymi ssakami parzystokopytnymi, zwanymi dalej jednorożcami, to dla nieletnich bohaterów serialu chleb powszedni.

Obecnie prawie nikt nie pamięta o tym anime oprócz sentymentalnych staruszków i fanatycznych niedobitków. Czasem zdarzają się młode dziewczynki, zwerbowane do oglądania przez tzw. Starsze Siostry, ale szybko rezygnują po odkryciu Madoki czy innych serii ze zdecydowanie większą ilością wypruwanych flaków i zbereźnych związków damsko-damskich. Takie czasy.

Fabuła edytuj

Fabuła liczy najprawdopodobniej 5 serii, przy czym każda kolejna różni się od poprzedniej jedynie wyglądem przeciwników. Celem czarodziejek, skądinąd skąpo odzianych w oparte na wzornictwie japońskich mundurków szkolnych stroje, jest pogoń za pozłacanym kamykiem, zwanym dalej Srebrnym Kryształem. Co jakiś czas na drodze stają im wspomniane złe charaktery, opierające swoje ataki bardziej na wierze w swoje mroczne idee (czyt. straszliwa nuda im doskwiera), niż na rzeczywistych umiejętnościach walecznych, choć czasem zdarzają się wyjątki i mamy Wielkie Bum. Ciekawostką jest natomiast fakt, że pod koniec prawie każdej serii bohaterowie masowo umierają, by odrodzić się w następnej, oraz to, że przez wszystkie serie nikt z otoczenia naszych wojowniczek nie zorientował się, że czarodziejki to właśnie czarodziejki, mimo iż z ich wyglądu po przemianie zmieniał się tylko ubiór. Niektórzy przypisują to działaniu magicznej aury otaczającej wojowniczki po przemianie, ale bardziej wydaje się bardziej prawdopodobne, iż możemy to przypisać masowej ślepocie lub ciemnocie umysłowej.

Mroczna prawda edytuj

W serialu tym wszystko jest możliwe, dlatego cieszył się on tak ogromną popularnością. Niestety, do czasu. Pod koniec lat 90–tych został bowiem zdjęty z anteny ze względu na drastyczność niektórych scen oraz pozostawiające wiele do życzenia słownictwo Czarodziejki z Księżyca.

Będące pod halucynogennym działaniem serialu dzieci nie zwracały na to uwagi, lecz niestety, brutalna prawda wyszła na jaw: słowa Sailor Moon przetłumaczone jako Ukarzę cię w imieniu Księżyca to naprawdę jedna wielka cenzura. Podobnie teksty innych czarodziejek, przeważnie wulgarnych, zboczonych, masońskich i co dziwne, idealnie wpisujących się w wyobraźnie nie tylko dziewczynek, ale i chłopców.

Prawda jest taka, że choć seria w zamierzeniach autorki miała uczyć miłości, idealizmu i tolerancji wobec licznych, japońskich zboczeńców, większość widzów dostrzega jedynie pokaźny biust i wystające spod spódniczki galoty bohaterek. Natomiast sceny transformacji stały się dla wielu chłopców pierwszym, już kultowym, kontaktem z nagim ciałem kobiecym.

Sailor1

Dość przejrzysty „owerwju”

Postacie skądinąd fikcyjne edytuj

 • Usagi Tsukino (Czarodziejka z Księżyca) – seksowna, nierozważna, gapowata, płaczliwa nastolatka, uczęszczająca do szkoły średniej. Nasza bohaterka słynie również z inteligencji (jest blondynką), zatem nieco osobliwy wydaje się fakt, iż po przemianie za pomocą magicznego kamyka (transformacja) staje się główną obrończynią prawa, tytułową dzielną Sailor Moon (Marynarskim księżycem? Cholerne kitajce!), która jest w stanie stawić czoła potężnym Siłom Ciemności. Być może dzieje się tak dlatego, że nie działa w pojedynkę – towarzyszy jej poczet kilkunastu czarodziejek ze wszystkich planet oraz trzy czarodziejskie koty. Według niektórych byłaby idealną żoną dla Son Goku z Dragon Balla, który też ma bandę kumpli gotowych nakopać każdemu, ale którym w przeciwieństwie do paczki Usagi nigdy się to nie udaje.
 • Ami Mizuno (Czarodziejka z Merkurego) – przyjaciółka Usagi (istnieją poważne przypuszczenia, że ich przyjaźń zyskuje na intensywności w okresie sprawdzianów i kartkówek). Kujonka, zatopiona po uszy w książkach. Jej ulubioną rozrywką są rozważania nad fizyką kwantową, wobec czego swoją obecnością męczy nawet na wakacjach.
 • Rei Hino (Czarodziejka z Marsa) – najbardziej złośliwa i dokuczliwa, oficjalnie przyjaciółka Usagi, jednakże ze względu na fakt, iż ta kiedyś odbiła jej chłopaka (Mamoru), stała się niezwykle zgorzkniała. Wraz z dziadkiem prowadzi sektę sprzedającą nieświadomym niczego nastolatkom talizmany miłości. Nawiedzona wiccanka i kapłanka. Lubi bredzić i – w związku z miernymi zdolnościami kulinarnymi – przypalać kotlety. Uważana przez pewnych fanów jako kobieta Bardocka, który teraz by pewnie dostał od Gine w łeb za gapienie się na nią.
 • Makoto Kino (Czarodziejka z Jowisza) – przyjaciółka powyższych, zgwałcona gwałtowna, swoją nerwowość próbuje zakamuflować wiecznym gotowaniem, co okazało się jednak przydatne, gdyż większość pozostałych czarodziejek to beztalencia w dziedzinie gotowania. Aby kryć swoją męską tożsamość nosi kolczyki w kształcie róż.
 • Minako Aino (Czarodziejka z Wenus) – kolejna przyjaciółka przyjaciółek, nadpobudliwa, często niezrównoważona dziewczyna, mająca nadzieję na karierę piosenkarki pop. Jednak swój „talent” muzyczny wykorzystuje w walkach ogłuszając przeciwników piskami. Bardziej pożądana przez fanów jako Sailor V.
 • Haruka Teno (Czarodziejka z Uryny Urana) – lesbijka. Lubuje się w męskich sportach, ubiera się i jest pociągająca jako facet, za którego wzięła ją na samym początku Usagi, co też mało nie skończyło się ślubem.
 • Michiru Kaio (Czarodziejka z Neptuna) – pełna uroku dziewczyna, ale też lesbijka. Na co dzień żyje w związku z Haruką. Działaczka organizacji popierających adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Lubi rzępolić grać na skrzypcach.
 • Setsuna Meio (Czarodziejka z Plutona) – stara panna. Zajmuje się krawiectwem, w którym odreagowuje swoje nieudane życie uczuciowe. Widywana pod tzw. wrotami. Jej równorzędność w stosunku do pozostałych czarodziejek budzi wątpliwości od czasu, kiedy Pluton przestał być planetą.
 • Hotaru Tomoe (Czarodziejka z Saturna) – ukochana jedynaczka szalonego naukowca, prof. Tomoe. Anorektyczka, bulimiczka, anemiczka – ogółem cierpi na 70% chorób wieku nastoletniego, jakie do tej pory odkryto. Podejrzewana o homoseksualno–pedofilski związek z nieletnią Chibiusą. W walce z lubością używa glewii otwieracza do konserw i jako jedyna z drużyny posiadła zdolność do manipulowania własnym wiekiem, co przydaje jej się przy zakupie napojów alkoholowych. Zdolna na kacu doprowadzić nawet do zniszczenia świata. Jej fani nie mogą pojąć czy Yuko Minaguchi grając ją brzmi jak Videl czy Pan.
 • Chibiusa Tsukino (Mała Czarodziejka z Księżyca, pot. Różowa Cholera) – nieślubne dziecko Usagi i Mamoru, którego ten nie chce uznać za swoje. W swym usprawiedliwieniu twierdzi, że jeszcze nikt nigdy w jego rodzinie nie miał różowych włosów. Temat bada grono genetyków, usiłujących sprawdzić, czy uzyskanie takiej kolorystyki włosów jest w ogóle możliwe. Ogólnie Chibiusa to wredny dzieciak, starający się uprzykrzyć życie swojej matce jak tylko się da. Obżera się słodyczami, co doprowadziło do głodu w Japonii. Przypuszczalnie ofiara lubującej się w małych dziewczynkach Hotaru oraz nadpobudliwego erotycznie Pegaza.
 • Mamoru Chiba (Tuxedo Kamień Kamen) – rodzynek wśród czarodziejek, konkubent Usagi, (której ciągle ratuje tyłek w krytycznych momentach), którego niegdyś odbiła Rei. Studiuje na polibudzie. Charakteryzuje się tym, że jako jedna z nielicznych postaci animca posiada zdolność myślenia. Sztywniak, nudziarz, tak zwane ciepłe kluchy, lubi popisywać się wygłaszając najróżniejsze „poematy” przed każdą swoją walką ze złem, co jest nie do zniesienia. Połowa fandomu (niektóre, wiarygodniejsze źródła podają, że nawet 90%) ma ochotę zabić go z premedytacją i sparować Usagi z pewną hermafrodytą. Cierpi na przewlekłe stany amnezyjne oraz silne zaburzenia osobowości najczęściej zakończone śmiercią.
 • Luna – czarna kotka należąca do Usagi. Przemądrzała i zrzędliwa. W jednym z filmów kinowych przybiera wyglądającą całkiem całkiem formę ludzką.
 • Artemis – wykastrowany biały kocur należący do Minako. Bardzo dumny kabotyn i cwaniaczek. Koci małżonek Luny, któremu ciągle urządza awantury.
 • Diana – szare kociątko należące do Chibiusy. Córka Luny i Artemisa, do której początkowo tatuś nie bardzo chciał się przyznać. Lizuska.

Ciekawostka edytuj

Mimo że przemiana czarodziejki trwa strasznie długo, to przez cały czas wróg bezczynnie czeka, aż przemiana się zakończy. Pewnie dlatego, że wrogowie są zbyt uprzejmi, żeby atakować, gdy czarodziejka jest zajęta przemienianiem się, albo zbyt zajęci przyglądaniem się temu procesowi, gdyż towarzyszy mu tymczasowa utrata ubrania.