FANDOM


Sean Paul Ryan Francis Henriques (znany również jako Szampon; ur. 8 stycznia 1973) – raper made in Jamaica. Finished in U.S.A. Dorabia jako drwal swoim głosem ścinając drzewa.

Wada wymowy

Sean Paul czerpie wymowę od Marleya i dodaje swoje cuda. Czasami go trochę ponosi, na przykład Well in comes the thing them call the broken heart to według niego Łelkomdpitingkoldibroenhatjea!.

Rodzaj muzyki

Wiele osób wciąż się zastanawia i kłóci nad tym jak można nazwać dźwięki wydawane przez Sean'a. Niektórzy mówią, że to hip-hop, inni, że rap, dancehall , reggae i takie tam duperele. Dla większości jest to pisk opon połączony z krzykiem dziecka.

W Polsce

Sean bardzo lubi przyjeżdżać do Polski. Był uczestnikiem festiwalu w Sopocie, gdzie przegrał z zespołem Feel, gdyż Feel przekupił jury pustą szklanką i pomarańczami.

YouTube logo (2013-2015)
Niezapomniana osiemnastka

Jednak bardzo dobrze zapamiętał polską publiczność. Po koncercie został obrzucony pomidorami, uznał to za przyjacielski gest i postanowił przyjechać raz jeszcze.

Ciekawostki

  • Jedną ze swoich najbardziej popularnych piosenek (Get Busy) nagrał specjalnie do zrobienia przeróbki z niezapomnianą osiemnastką.Największy kłopot stanowiło znalezienie joł joł gangsta tatusia który by mówił po polsku.


Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

P vip To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.