Sergio Busquets

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Busquets

Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!

Czy on nie jest za wysoki jak na Hiszpana?

Przeciętny kibic podczas meczu

Sergio Busquets (ur. 16 lipca 1988 w Sabadell, Barcelona) – hiszpański aktor, odgrywający role dramatyczne w spektaklach piłkarskich, zdobywca nagrody Fair Play. Zawodnik hiszpańskiego katalońskiego klubu FC Barcelona.

Znany przede wszystkich z odegrania znakomitej sceny dramatycznej podczas spektaklu Ligi Mistrzów na Camp Nou, który odbył się 28 kwietnia 2010 roku. Busquets zagrał rolę napastowanego fizycznie piłkarza, który po otrzymaniu ciosu w twarz pada na murawę, zakrywając ją w dłoniach. Niestety drugi aktor, Thiago Motta słabo odegrał swoją rolę, tylko lekko ocierając swoją rękę o twarz Busquetsa. Jednak Hiszpan tak znakomicie zaaranżował całą scenę, że sędziowie i krytycy myśleli, że rzeczywiście stała się mu krzywda. Również zgromadzona na widowni publika domagała się usunięcia ze spektaklu Thiago Motty, i tak też uczyniono.

Drugą najbardziej znaną rolą dramatyczną Sergio jest upadek po zderzeniu z piłkarzem Real Madryt Marcelo w półfinale Ligi Mistrzów (27.04.2011). Dotknięty w ramię piłkarz Barcelony został – według scenariusza – porażony przez Brazylijczyka prądem o bardzo wysokim natężeniu co spowodowało niekontrolowane skurcze rąk, które zasłoniły sparaliżowaną po uderzeniu twarz. Aktor tym razem odegrał swoją rolę gorzej niż rok wcześniej i publika oraz telewidzowie dostrzegli niuanse, które zadecydowały o nie usuwaniu ze sceny Marcelo. Na szczęście teatr o wdzięcznej nazwie „FC Barcelona” posiada jeszcze kilku wspaniałych aktorów, którzy swoje role odegrali lepiej, dzięki czemu – ku uciesze gawiedzi – ze spektaklu został usunięty Pepe.

[edytuj] Galeria

Nasze strony
Przyjaciele