FANDOM


Windows-service-pack-3

Service Pack

Service Pack – dodatek wydany przez producenta, mający poprawić liczne błędy w programie, choć jeszcze tydzień wcześniej producent twierdził, że program błędów nie posiada. Zazwyczaj jego instalacja skutkuje powstaniem wielu nowych problemów i koniecznością instalacji kolejnego.

Historia

Prekursorem service packa jest prawdopodobnie firma Microsoft która zresztą swego czasu jako jedyna firma przyznała się do tak licznych błędów w wydawanym przez siebie oprogramowaniu.

Pierwsze service packi pojawiły się już w Windows NT, dzięki czemu system rósł w siłę, a użytkownikowi żyło się dostatniej. Należy nadmienić że dla tej wersji systemu powstało zaledwie 6 dodatków, które sumarycznie zajmowały 24 razy więcej miejsca od podstawowego oprogramowania. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo że programiści przygotowali jeszcze 43 poprawki tej wersji systemu – nie zostaną jednak one wydane w formie service packów, ponieważ są tak dobre, że Bill Gates postanowił sprzedawać je jako oddzielne systemy operacyjne.

Najwięcej zainstalowanych obecnie, bo aż 27 posiada konstytucja amerykańska; poprawki do tego nadzwyczajnego systemu nie są już wydawane, dlatego pominiemy kwestie historyczne.


Crystal Clear app klaptop To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.