FANDOM


Hammer and sickle

Sierp (ten krzywy)

Sierp

Sierp niepowiązany z czerwonymi świniami

Sierp – przedmiot w kształcie banana. Ma wiele zastosowań. W dawnych czasach używany jako broń. Najbardziej mężni mężczyźni próbowali sierpem ścinać drzewa lub rozłupywać kamienie. Niestety, te próby nie udawały się, gdyż zazwyczaj sierp łamał się, lub odbijał w stronę obsługującego to szczególnie niebezpieczne urządzenie. W połączeniu z młotkiem tworzy symbol komunistów, niezwykle niebezpieczny.

Historia edytuj

Sierp powstał na przełomie XV i XIV w. p.n.e. Był wtedy drewniany. Uczono więc młodzież, jak nim walczyć (cięcie kosztów). Na takich treningach często ginął niejeden z uczniów lub nauczycieli. Sierp był używany jako broń masowego rażenia przez celtów, germanów czy traków. Wojownicy, którzy używali sierpa, byli nazywani sierpownikami lub homoseksualistami. W czasach średniowiecznych przestał być używany ze względu na wynalezienie druku.

Sierp w rolnictwie edytuj

Sierp jest coraz rzadziej używany, ze względu na dużą statystykę samobójstw i utraty kończyn lub wzroku. Służy on podobno do ścinania zboża, lecz chyba nikt tego nie zauważył. Obecnie jedyne zastosowanie tego narzędzia to zastraszanie sąsiada.


Crystal Clear app ksirtet To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).