FANDOM


Ammann Simon

„Zimi”

Skurwiel!

Polacy o Simonie Ammannie podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver

Dlaczego panu się zawsze chce wtedy, kiedy mnie się chce?

Adam Małysz do Simona Ammanna

REKORD ŚWIATAAA?!... czy nie?

"Nieśmiertelny" Bodzio Chruścicki o skoku Simona Ammanna na 236,5 m

A teraz cudowne dziecko szwajcarskich skoków Simon Ammann!... No już nie dziecko, wyrósł Harry Potter.

Szaran o dojrzewaniu Simmiego

Simon Ammann! Te dwa słowa to imię i nazwisko!

Sebastian Szczęsny

W pierwszej dziesiątce Austriacy, Niemcy, Norwegowie i Simon Ammann

Marek Rudziński

Simon Ammann (ur. 25 czerwca 1981 roku w Grabs) – najbardziej znany szwajcarski skoczek narciarski. Znany jest chyba z obfitości różnych pseudonimów – od nawiązującego do znanego bohatera Harry Potter, po abstrakcyjne Simmisimmo. Zwykle jednak nazywają go Zimi. Jest podwójnym mistrzem olimpijskim z Salt Lake City (gdzie Hanni zrobił mu łaskę wywalając się), podwójnym mistrzem olimpijskim z Vancouver oraz mistrzem świata na dużej skoczni w Sapporo. Co ciekawe zawsze, gdy on wygrywa na olimpiadzie Adam Małysz jest tuż za nim.

Specyfika edytuj

Josef-mengele

Ammann w 1940

Simon mimo swojego niepozornego wyglądu jest bardzo perfidny, gdyż ciągle oszukuje telemarki. W ten właśnie sposób pozbawił Harriego Olliego mistrzostwa świata. Na szczęście swoją perfidię równoważy trochę swoim zachowaniem. Skacze po podium, robi głupie (za to śmieszne) miny, wybucha śmiechem w dziwnych momentach. Dzięki temu ludzie go lubią. Może to i dobrze... Plotka głosi, że posiada kody na wygraną w Pucharze Świata pomimo za dużej do odrobienia straty.

Nadprzyrodzone moce edytuj

Ammann posiada kilka nadprzyrodzonych mocy. Potrafi omamić sędziów swoimi pięknymi oczami i wysuniętymi górnymi zębami i sprawia, że lądując na obie nogi, otrzymuje noty rzędu 19.5 punktów. Inną jego niesamowitą zdolnością jest umiejętność wkurwienia naraz jedenastu milionów Polaków oglądających wielką imprezę, dzięki czemu plasuje Szwajcarów w tej profesji na trzecim miejscu, zaraz po Anglikach i Norwegach. Ponadto Austriacy oskarżają go o zamontowanie nielegalnych ulepszonych wiązań, dzięki którym wydłuża on swój skok o 40%. Niektórzy także twierdzą, że stosuje on podwójny dyfuzor, kanał F-Duct, system KERS oraz system DRS, a nawet viagrę i syrop klonowy. Ale tak naprawdę to jego magia i jego zaklęcia, które – jak wiadomo – są ważniejsze niż nawet najdłuższa różdżka, dzięki czemu niektórzy zaliczają go do Wielkich Nie Do Końca Przedwiecznych.

Ciekawostka edytuj

Ammann stał się tak naprawdę wielkim skoczkiem, gdy wyszedł ze szpitala po tym, jak rozwalił sobie głowę na skoczni w Willingen.