Skwierzyna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Foot kebab.jpg

Reklama kebabu w Skwierzynie, 50 m od szkoły języka angielskiego

Skwierzyna.JPG

Widok Skwierzyny z lotu pterodaktyla.

Skwierzyna – miasto i gmina w woj. lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, siedziba gminy Skwierzyna.

[edytuj] Władza

Godnymi zauważenia wydarzeniami są sesje rady miejskiej (zawsze zwoływane na godziny wczesne, aby broń Boż, nikt nie przyszedł obejrzeć), podczas których uchwala się kolejne podwyżki pensji radnych. Również co cztery lata podejmowane są okazjonalnie: Budowy chodników, oświetlanie kościołów oraz objazdy okolicznych wsi w celu zdobycia głosów za pomocą Balsamu Pomorskiego i kawałka kiełbasy. Czasem odbędzie się koncert gwiazdy pokroju Mandaryny. Zarząd administracyjny miasta nie zmieni się przez następne 45 kadencji, bo wybudowana została ścieżka rowerowa o długości metrówki.

[edytuj] Gospodarka

Gospodarka stoi na wysokim poziomie. Świadczy o tym ranking mówiący o najszybciej rozwijających się miastach w Polsce. Skwierzyna zajęła dalekie, 1299 miejsce. Specjaliści twierdzą że te liczby mówią same za siebie, a układ nich to „przepowiednia”. Coraz więcej ludzi „próbuje” swoich sił w ślimakach, które w sezonie letnim są bardzo modne.

Miasto cechuje ciągle spadające bezrobocie, którego przyczyną są wyjazdy bezrobotnych do Anglii i Irlandii Północnej.

[edytuj] Szkoły

Jak wszędzie, tak i tu są szkoły (tak, dobrze czytasz). Jak wszędzie, tak i tu są beznadziejne szkoły (tak, dobrze czytasz). Jak wszędzie, tak i tu są beznadziejni nauczyciele (tak, dobrze czytasz). Jak wszędzie, tak i tu są beznadziejni uczniowie (tak dobrze, czytasz). Gimnazjum w Skwierzynie ma bardzo wysoki poziom oraz popularność. Słynie ono z pięknych toalet oraz z zakratowanego sekretariatu dla bezpieczeństwa dyrektorki przed uczniami odsiadującymi n-ty rok nauki w pierwszej klasie.

[edytuj] Skwierzyński Klub Sportowy „Koliber”

Nazwa Koliber jest nieprzypadkowa. Ośrodek jest tak mało znany, jak mały jest ten słynny ptak. Zespół piłkarski wciąż gra w 7 lidze i osiąga sukcesy, o których nikt nigdy nie słyszał. No, oprócz prezesa klubu.

[edytuj] Rozrywka

W tym wspaniałym mieście znajduje się wyczesana dyskoteka pod jakże ujmującą nazwą „Stodoła”. Poza tym, że można tam kupić piwo za 4 zł, nie trudno o wyłapanie z butelki przez głowę. Drugą popularną rozrywką jest picie denaturatu pod marketami typu każdy możliwy market prócz TESCO. Na krajowej jedenastce można też spotkać długie korki na mecz żużla i uczennice klas 6 w skąpych strojach stojące pod latarniami.

[edytuj] Historia

Godło Skwierzyny przedstawia klucz trzymany przez lwa pozostałego po niedokończonym zoo safari. Klucz jest efektem zażywania amfy przez króla Jagiełłę który myślał że jak da Skwierzynie klucz to na niego zagłosują. Jedyne zabytki to centrum sterowania moherami (kościoły) oraz ratusz.

Nasze strony
Przyjaciele