Slipknot (album)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Slipknot
Wykonawca Slipgniot
Wydany 19 czerwca 1999
Nagrywany gdzieś tam w Ameryce
Gatunek nu metal
Długość stanowczo za długi
Wytwórnia Roadrunner Records
Producent Ross Robinson
Następny Album Iowa
Poprzedni Album Spotykaj, Jedz, Zabijaj, Powtórz
 

Slipknot – pierwszy album Slipknota o którym usłyszał ktoś więcej oprócz zespołu i larw. Co prawda wcześniej jako Meld. Wydali coś o nazwie M.F.K.R ale tego tylko 2000 kopii było. Główną zasadą podczas nagrywania albumu było: Im więcej wrzasków, tym więcej fanów.. Taktyka sprawdziła się, zespół stał się jedną z największych ikon kindermetali.

 1. 742617000027 – Manson był dobrym człowiekiem. Polański dowiedział się o tym pierwszy…
 2. (sic) – piosenka opowiadająca o tym, jak członkowie zespołu oglądali pornola, w którym ktoś zjadał czyjeś gówno. W tle słychać wymioty i głos mówiący „pomyślcie ze to pudding”
 3. Eyeless – utwór świadczący o tym że nie można zobaczyć Kalifornii bez oczu Marlona Brando.
 4. Wait and BleedCorey uczył się w szkole, nie był w niej lubiany dlatego popadł w histerie i za pomocą utworu stara się wyrazić swoje uczucia. Postała też złagodzona wersja użyta w Fineaszu i Ferbie[1].
 5. Surfacing – wesoło pioseneczka z tekstem przewodnim Pierodolić to! Pierdolić ten świat!
 6. Spit it out (w skrócie: Speed Rap Metal) – beztalencia z Slipknota chcieli zaprezentować swoje nieistniejące umiejętności aktorskie i nagrali teledysk na wzór Lśnienia. Joey jako Danny Torrance; Shawn i Chris jako chore bliźniaczki; Corey jako Jack Torrance „It's Johhny” ; Karabin jako Lloyd the Bartender; Paul Gej jako Harry Derwent; Jeżyk jako Dick Hallorann; Korzeń jako Wendy Torrance; i Sid jako trup w wannie. Jednak MTV uznało, iż Corey rozwalający drzwi siekierą i Korzeń, który niczym kibol kijem bejsbolowym chce zabić Taylora, to zbyt wiele jak na teledysk.
 7. Tattered and Torn – zespołowi zabrakło pomysłów na piosenkę, więc skopiowali jedną z M.F.K.R.. Nawet jakość taka sama.
 8. Frail Limb Nursery – czterdziestopięciosekundowa piosenka o niczym.
 9. Purity – miało być Purina[2], ale Coreyowi się pomieszało.
 10. Liberate – utwór opowiadający o wyzwoleniu bananów.
 11. Prosthetics – opowieść o Prohibicji[3]. Co prawda owe prawo nie obowiązuje od ponad osiemdziesięciu lat ale według wieśniaków z Iowy, prohibicja nadal istnieje.
 12. No Life – wybitnie utalentowani muzycy z zespołu opowiadają o swoich szefach, którzy nie dają im żyć. Joey w akcie zemsty rzucił w producenta kwiatkiem w doniczce.
 13. Diluted – miało być Duality, ale Coreyowi znowu się pomieszało…
 14. Only One – po raz kolejny piosenka chamsko przeniesiona z M.F.K.R..
 15. Scissors – trwa dwadzieścia minut tylko dlatego, iż zawiera ukryty utwór Eeyore. W czasie nagrywania jeden z muzyków zdjął maskę co wywołało wymioty u reszty. Wymioty te zostały nagrane i są punktem kulminacyjnym utworu.

[edytuj] Twórcy

 • 4 Josh Brainard – Gitara, załapał się na okładkę ale odszedł w trakcie prac. Resztę dokończył dwu metrowy maniak.

Przypisy

 1. a podobno slipknot to nu metal a nie pop
 2. Jak karma dla psów
 3. Mietek, bimber się skończył!
Nasze strony
Przyjaciele