FANDOM


Smerfy(Parodia)

Smerfy(Parodia)

Scena z serialu

Smerfy

Typowe Smerfy

Smerfy – tajne stowarzyszenie loży masońskiej. Przewodzi mu Papa Smerf (skądinąd czerwona czapeczka jest kolorem najwyższego stopnia wtajemniczenia), zaś małe smerfy ubrane w białe czapeczki, które wskazują na pierwszy stopień wtajemniczenia. Teoria ta jest obalana przez fakt istnienia 99 smerfów, a więc każdy powinien być w innym stopniu wtajemniczony.

Postacie edytuj

Pitufa 1

Smerfetka, wredny szpieg, który wykorzystuje swoje ciało…

NazwaRola
Papa SmerfPrzewodniczący wszystkich smerfów, szef loży masońskiej. Ma 123981242 lata, chociaż niektórzy mówią, że wygląda na 123981238. Posiada brodę dłuższą niż Gandalf.
Dziadek SmerfByły, zdegradowany i stetryczały mistrz. Przeszedł na emeryturę w dniu swoich bilionowych urodzin.
SmerfetkaNiegdyś szpieg Gargamela, obecnie jedna z dwóch (dobra, trzech, ale bachora nie wliczamy) przedstawicieli płci żeńskiej w wiosce. Kiedyś była brunetka, ale po obejrzeniu filmu o naćpanej blondynie Marlin Monroe postanawia odmienić swoje życie i prosi przywódcę mafii Papę Smerfa aby przefarbował jej kłaki na cytrynowy blond. Od tego czasu staje się obiektem pożądania marzeń każdego smerfa.
WażniakKonfident i kujon. Chce przejąć stołek po Papie Smerfie, więc nietrudno się dziwić, że nikt go nie lubi.
OsiłekGoryl Papy Smerfa, szpanujący wyrafinowanymi tatuażami.
LaluśJedyny gej w wiosce. Myśli, że jest piękny.
ŁasuchKucharz. Jest egoistą, gdyż robi przepyszne ciastka, które później zżera sam. W efekcie tego jest największym w wiosce grubasem, ważącym rekordowe 1,2 kg.
MarudaTypowy przedstawiciel opozycji, który każdą reformę komentuje „nie cierpię…”
CiamajdaPech w czystej postaci. Mimo to inne Smerfy powierzają mu różne zadania, bo łatwo daje się wrobić w czarną robotę.
ZgrywusPionier w dziedzinie terroryzmu w Wiosce Smerfów. Wysadzał się, nim było to modne. Prawdopodobnie wzór i przykład Dżihadystów. Sprawia wrażenie milutkiego, ale nie przyjmuj od niego prezentów. Nigdy.
ŚpiochBumelant, który z racji bycia jednym ze 97 synów (prócz Ważniaka) Papy Smerfa i Matki Natury śpi sobie w wiosce, gdzie popadnie i nikt, absolutnie nikt nie odważy się pociągnąć go do odpowiedzialności.
MalarzEmigrant z Francji, który został wygnany z kraju za namalowanie aktu Carli Bruni.
PoetaKolejny syn Papy Smerfa i (tym razem) Williama Shakespeare'a. Żaden z ojców nie jest zadowolony.
PracuśPracoholik, który wyrobił 1235% normy. Spec od najgorszej roboty za ciężkiej dla Ciamajdy.
FarmerKolejny przodownik pracy – tym razem na uprawie własnej krzyżówki konopii indyjskiej oraz tytoniu.
GórnikNastępny przodownik pracy – tym razem w dziedzinie kopania rowów i innych dziwnych rzeczy związanych z podziemiami.
HarmoniuszJedyny muzyk w wiosce, chociaż w orkiestrze smerfów o dziwo jest ich więcej. Jednak na co dzień nikt się nie przyznaje do tego. Z wyjątkiem Harmoniusza, który lubi sobie czasem „pofanatazjować” ze swoją ulubioną trąbką, której nigdy nie zostawia samej.
MarzycielSmerf o wielkiej wyobraźni. Lubi patrzeć w niebo i myśleć o różnych rzeczach, których żaden smerf nie jest w stanie pojąć. Zawsze jest w stanie dziwnej euforii – to pewnie przez fantazjowanie w myślach o Smerfetce.
DrwalJedyny dendrofil w wiosce. Drzewa tak go kochają, że gdy je ścina słuchają jego poleceń odnośnie kierunku spadania na ziemię.
DzikusWychowany w lesie przez wiewiórki. Ma unikalną czapkę zrobioną z liści. Kocha wszystkie zwierzęta leśne. Jego hobby to „zabawy” ze swoim najlepszym przyjacielem – Wiewiórem.
NiktNiczym nie wyróżniający się Smerf, którego nikt nie zauważa, co czasem się przydaje. Oficjalnie bohater jednego odcinka, nieoficjalnie – każdego.
SasetkaŻeńska przedstawicielka Smerfików, czyli młodej generacji w wiosce. Prawdopodobnie nieślubne dziecko Osiłka i Smerfetki, z którą rywalizuje podczas walk w kisielu.
NatMłodociany miłośnik wyluzowanego trybu życia w zgodzie z naturą. Blisko zaprzyjaźniony z Farmerem.
ZłośnikDomniemany potomek Smerfetki i Marudy. Trudny do poskromienia bachor, najchętniej widzący pozostałych w rolach swoich służących.
GapikWiecznie obecny-nieprzytomny, jakkolwiek tylko reszta Smerfików wie, że chodzi o zwykłego kaca. Możliwe, że jest synem Smerfetki i Ciamajdy, który jako jedyny z domniemanych ojców chce uznać dzieciaka za swojego.
NianiaOficjalnie pomagała Papie Smerfowi w odchowywaniu tej całej hołoty, ale tak naprawdę jest dziewczyną Dziadka Smerfa, z którym w młodości wyczyniała rzeczy nie do opisania.

Fenomen Smerfetki edytuj

Jako, że jest jedyną kobietą w loży wiosce[1], interesuje się nią Osiłek, Pracuś i 97 innych smerfów, oczywiście oprócz Lalusia (z przyczyn obiektywnych). Smerfetka została stworzona przez Gargamela, prawdopodobnie na jego obraz i podobieństwo, co nie przysłużyło się jej urodzie. Postanowił podesłać ją Smerfom, aby rozpracować struktury ich gromady. Niestety plan spalił na panewce, gdy nowa przybyszka wpadła Papie Smerfowi w oko. Wódz postanowił zatrzymać ją w wiosce i przy okazji lekko stunningować, w wyniku czego Smerfetka zyskała formę, którą wszyscy pokochali. W czasie, gdy nie filmuje się w wiosce, Smerfetka dorabia sobie jako pani do towarzystwa. Chociaż nie dla wszystkich, bo po nocy spędzonej nad fizyką kwantową Ważniak ma zakaz zbliżania się do niej.

Ciekawostki edytuj

  • Papa smerf, jako jedyny smerf-magik manipuluje pozostałymi smerfami zaciągając ich do ciężkich prac fizycznych np. przy budowie tam, podczas gdy sam zabawia się w wiosce ze smerfetką i korzysta z przeróżnych innych dobrodziejstw.
  • Smerfy bardzo często (aż za) robią sobie szkodliwe przerwy w pracy, popalając w ich trakcie owoce hodowli Farmera. Nie wpływa to najlepiej na ich Produkt Wioskowy Brutto.
  • Utajonymi Smerfami są między innymi Ciasteczkowy Potwór i Telly z Ulicy Sezamkowej.
  • W kosmosie jest wiele gruzu, jednak przybrały one bardziej oficjalna nazwę – ciała niebieskie.
  • Smerfy są wyjątkowo głupie, bo za każdym razem dają się nabrać na ten sam żart: Zgrywusa z prezentem.
  • Gargamel jest jeszcze głupszy, bo zawsze najpierw zaczyna przyprawiać Smerfy, a dopiero potem zamierza je pozabijać, więc daje im czas na ucieczkę.

Przypisy

  1. Sasetka i Niania się nie liczą. Oficjalnie