FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.


O, pocharatane wyskakujące ryje to w Sonicu standard

Sega o Sonic.exe

Jestem Bogiem

Sonic.exe o Sonicu.exe
Piękna mordka

Sonic we własnej osobie

TA GRA NISZCZY DZIECIŃSTWO - Sonic

TA GRA NISZCZY DZIECIŃSTWO - Sonic.exe (+ DOWNLOAD Link) - CHORE GRY

Film w którym Sonic zabija wszystkich bez problemu

Sonic

Sonic.EXE BONUS FIGHT

Poziom wyrzucony do kosza

Sonic.execreepypasta stworzona na podstawie kultowej gry Sonic the Hedgehog. W tej grze Sonic zamienia się w demona wyglądającego jak Edyta Górniak bez makijażu z czarnymi oczami jak u Popka i z ketchupem w ustach. Zabija wszystko co zobaczy. Gra została stworzona przez antyfanów oryginału, którzy nie potrafili przejść jej całej. Gra ma na celu przestaszyć fanów Sonica the Hedgehog i przypadkowych osób oraz ma być treningiem dla osób przygotowujących się do przejścia strasznego labiryntu.

Fabuła edytuj

Wprowadzenie i menu gry edytuj

Na początku gra włącza się normalnie bez żadnych problemów. Tutaj zrezygnowano z intra SEGI śpiewanego przez chórek szkolny. Menu główne gry jest takie samo jak w oryginale. Po chwili pojawiają się szare plamki takie jak na telewizorze. I pojawia się straszny jeż taki sam jak w opisie wcześniej. W tle widać Warszawę po drugiej wojnie światowej połączoną z krajobrazem Czarnobyla w 1986 roku. Po włączeniu gry pojawiają się trzy postaci Tails, Knuckles i Eggman.

Poziom 1 edytuj

Na pierwszy ogień idzie latający lisek[1]. Lis chodzi po ziemi i nie ma żadnych przeszkód. Po chwili trafia do wcześniejszych ofiar demona. Następnie pojawia się Sonic. Lisek zamiast go zabić płaczę bez powodu[2]. Później Sonic zamierza go dogonić. Gdyby lisek potrafił latać to najprawdopodobniej uciekł by Sonicowi, ale wspomniałem, że nie potrafił skakać. Niestety biega tej słabo i Sonic nie miał już z nim problemów. Następnie Sonic odcina kitę i zakłada sobie na szalik. Usłyszano po lisku pisk i krzyk i zginął w niewyjaśnionych okolicznościach jak Tu-154 w okolicach Smoleńska.

Poziom 2 edytuj

W poziomie drugim jesteśmy Knucklesem, który przypomina rudego Sonica. Gracz przechodzi do opuszczonej fabryki farby. Po dwóch minutach łażenia w te i z powrotem gracz znajduje rozlaną czerwoną farbę[3]. Później ponownie pojawia się Sonic. Rudy jeż próbował go zabić lub przynajmniej go dotknąć. Rzecz jasna niebieski jeż go zabija.Jego krzyk był porównywany do śpiewu w operze.

Poziom 3 edytuj

Sonic.exe kończy się na trzecim poziomie. Gracz ma do wyboru już tylko jedną postać[4] – Eggmana – łysola z okularami i rudymi wąsami. Podobno miał przerazić głównego bohatera poprzez wygląd wzorowany na połączeniu Bońka i Kręciny. W tle mamy tylko kościół, schody i wylane wino kościelne. Eggman schodzi i napotyka Sonica, który zabija go wzrokiem. Gra kończy się selfikiem zrobionym przez pirackiego Sonica z napisem I am god. Główny bohater dodatkowo tańczy krakowiaka nad grobami swoich przeciwników.

Poziom ostatni edytuj

Był też ostatni poziom, w którym ten dobry Sonic pokonał tego złego. Następnie wskrzesiłby wszystkich i wszystko wróciło do normy, lecz ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ twórcy mieli już w planach drugą część o nazwie Sally.exe, więc twórcy gry nie mogli uśmiercić Sonica.exe.

Postacie edytuj

Mamy wyboru trzy postacie do trzech poziomów wgsejfieprzez twórców gry:

  • Tails – jako pierwszego używamy lisa prosto z Czarnobyla. W oryginale potrafił latać, a w tej to nawet skakać nie może. Chodzi po pierwszym poziomie.
  • Knuckles – czerwony jeż jest używany w grze jako drugi. Był bliski zabicia Sonica.exe, ale nie mógł go dotknąć i przegrał. Ma najbardziej piskliwy krzyk ze wszystkich trzech.
  • Eggman – półniemy człowiek o dziwnej posturze. To ostatnia postać, którą jesteśmy w grze. W trakcie gry zamiast chodzić stepuje.

Ciekawostki edytuj

  • Oryginalne intro SEGI powróci w drugiej części;
  • SEGA nie przyznaje się nadal do stworzenia Sonica.exe;
  • Pewdiepie testował tą grę. Niestety skończył jak 99,9% graczy, czyli przegrał ją;

Przypisy

  1. który nie potrafi tutaj nawet skakać
  2. jak mięczak
  3. Przypadek? Nie sądzę…
  4. Jakby wcześniej miał jakikolwiek wybór…