Stephenie Meyer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
StephenieMeyer2-2008

Pani Meyer w całej swej krasie

Stephenie Meyer (ur. 24 grudnia 1973 roku w Hartford, cudem jeszcze żyje) – amerykańsko-mormońska „pisarka”. Autorka wspaniałej serii Tłajlajt i jakiegoś Intruza, którego i tak nikt nie czyta.

[edytuj] Życie prywatne

Mała Stefa dorastała w hipermormońskiej rodzinie: ojciec Steven, matka Candy i niezliczone mrowie rodzeństwa. Żyła sobie w upalnym Phoenix, ale to oczywiście zmyłka, bo tak naprawdę dorastała w Utah, jak na Mormonkę przystało.

Kiedy doszła do wieku właściwego... Nie, nie wzięła ślubu! Poszła na studia. Serio, ta kobieta studiowała literaturę! W międzyczasie poznała męża, z którym obecnie starają stać się typowo mormońską rodziną. Na razie mają trzech synów. Da Joseph Smith, będzie więcej.

[edytuj] Publikacje

Stefa, wydawszy pierwszą część Zmierzchu, doprowadziła do twilight–boomu. Zachęcona przez piszczące fanki, w krótkim czasie napisała trzy potężne tomiszcza o przygodach łamagi (którą podejrzanie łatwo utożsamiać z pisarką) i Jedynego Boskiego Edwarda. Naszastała jeszcze jakieś demoniczne (w jej mniemaniu) opowiadanie i wyżej wymienionego Intruza oraz czwartą część Tłajlajta. Aktualnie jest w pisaniu przewodnika po świecie Zmierzchu tzn. luksusowego wydania mapki zadupia Forks.

[edytuj] Ciekawostki

  • Pani Meyer jest fanką Muse. Na początku trio fochało się i twierdziło, że robi im siarę, ale gdy Stef załatwiła im miejscówkę na soundtracku Zmierzchu, skutecznie zapchała im jadaczki.
  • Stephenie to wybitna znawczyni marek samochodowych. Nie straszne jej Porsche ani BMW bowiem jeden z jej rozlicznych braci podjął się trudnej pracy nauki swej siostry w sprawach motoryzacji.
  • Według krytyków pisarka uprawia marysuizm, cokolwiek by to znaczyło.
Nasze strony
Przyjaciele