FANDOM


Steven Universe logo

Cholernie generyczny logotyp, jak na tak postępową kreskówkę…

Steven Universe – serial animowany wyświetlany na kartonie. Opowiada on historię chłopca z minerałem w pępku i jego nowoczesnej rodziny składającej się z trzech (!) mam z kosmosu.

Postacie edytuj

Kryształowe Klejnoty edytuj

 • Steven Quartz Universe – pół ludź, pół klejnot. Mimo to, inteligencją to on nie błyszczy. Zdaniem wszystkich poza złolami, jest słodki niczym wiadro żelków i tylko umiarkowanie wkurwiający. Jest swoją własną mamą. Nie lubi walczyć i zawsze próbuje pacyfistycznego podejścia, za co czasami dostaje w mordę. Lubi lody, gry komputerowe, kolor różowy, koty i noszenie damskich ciuszków. Ma czternaście lat, ale wygląda na osiem. Jego bronią jest tarcza, którą potrafi rzucać niczym Kapitan Ameryka. Ma wiele supermocy, takich jak puszczanie baniek, plucie, skakanie, czy opętywanie ludzi i arbuzów przez sen, jednak nie umie ich używać.
 • Granat – fuzja zakochanej pary – Rubin i Szafir. Ma trzy oczy. Pomimo że czerwonofioletowa, to czarna. Obecna przywódczyni Kryształowych Klejnotów. Znana z charakterystycznego stylu – kwadratowe afro i trójkątne okulary przeciwsłoneczne. Nawala piorunami, widzi przyszłość oraz ma super siłę i wytrzymałość. Jej bronią są rękawice. Czasami, by się schłodzić, pływa w lawie. Jest zrobiona z miłości, zajebistości i korundu.
 • Ametyst – spełnia rolę starszej siostry Stevena. Jako kosmitka, nie musi jeść, ale i tak wpierdala wszystko, co znajdzie, łącznie z chmurami i olejem silnikowym. Została stworzona jako część projektu, który miał zniszczyć Ziemię. Miała być potężnym, przerażającym wojownikiem, ale coś się zbugowało i wyszedł mały, fioletowy pulpet. Jej bronią jest bicz zajumany z planu 50 twarzy Greya. Potrafi zmieniać postać lepiej, niż inne klejnoty i wkurwiać Perłę. Lubi wrestling. Jedyny klejnot, obok Lapis Lazuli, spopularyzowany jako kamień w grze Arcade ,,Alien vs Predator" z 1994 roku[1].
 • Perła – neurotyczna lesbijka. Spędziła młodość jako niewolnica. Zakochana w Rose, martwej mamie Stevena. Lubi placki, fuzję i patrzenie, jak Steven śpi. Co ok. 3 odcinki ma załamanie nerwowe. Jej bronią jest włócznia. Potrafi robić hologramy, używane do walki, treningu i innych celów[2]. Jedyna, która wiedziała o przebierankach pani różowej.
 • Rose Kwarc a.k.a. Cosplay Różowego diamentu[3] – biologiczna[4] mama/dawne wcielenie Stevena. Dawna przywódczyni Kryształowych Klejnotów. Duża we wszystkich tego słowa znaczeniach – wysoka, puszysta, dużo włosów[5] Miłośniczka wszelkich form życia, także we wszystkich znaczeniach. Walczyła o nierozdupcenie Ziemii. Wykorzystała swoje zdolności zmieniania postaci w jedynym sensownym celu. Urodziła dzieciaka, oddała mu swój magiczny klejnot i umarła. Ścigana przez Homeworld za rebelię, wszczęcie wojny, szerzenie gendera i zaCenzura Różowego Diamentu. Jak się później okazało, Rose była tylko kontem incognito dla Pink diamond, by ta mogła sobie chodzić po Ziemi/rozmawiać z innymi klejnotami/wprowadzać stan wojenny/ziszczać swoje dewiacje[6]
 • Rubin – mały, wiecznie zdenerwowany kwadrat. Zfuzjowana z Szafir. Potrafi przypalać grzanki.
 • Szafir – rzadkie, arystokratyczne połączenie smerfa, cyklopa, Elsy z Krainy Lodu i wróżki. Zfuzjowana z Rubin.
 • Lew – różowy lew. Przypałętał się pewnego dnia, a Steven, korzystając ze swojego genialnego instynktu samozachowawczego, postanowił go przygarnąć. W jego grzywie jest masa syfu, który Rose tam wrzuciła i przed dednięciem nie zdążyła wyciągnąć. Lew potrafi tworzyć portale. Jego imię jest doskonałym przykładem kreatywności Stevena.
 • Perydot – nieogarnięty brokuł z kosmosu. Zanim nie palnęła głupstwa przed swoją szefową i tym zakończyła swą karierę, wcześniej pracowała jako typowa waszmość od spraw technicznych. Będąc za czasów ery drugiej, innymi słowy okresu deficytu ludności, musiała być wspomagana metalowymi protezami, żeby być użyteczną. Bez protez jest równa wzrostem Steven'owi. Dobra przyjaciółka Kryształowych Klejnotów, choć potrafi wykazać się chamstwem. Cierpi na kompleks wyższości. Jej zachowanie podejrzanie upodobnia ją do kota. Aktualnie spędza swój czas na planecie Ziemi w stajni, którą zdążyła juź solidnie przerobić i na jej tyłach tworząc plantację kukurydzy. Często brana w parę z Lapis Lazuli[7] tylko dlatego, bo razem mieszkają.
 • Lapis Lazuli – nieludzki anioł, który zstąpił z nieba (dosłownie i w przenośni). Jej wygląd jest ideałem kobiety u każdego faceta, gdyż poza skrzydłami i sukienką nic nie ma na sobie. Klejnot z przypadku, bo wiele rzeczy w je-j/-go życiu wydarzyło sięnwiele rzeczy przez przypadek np. przypadkowy przylot na ziemię, przypadkowe rozdeptanie, przypadkowe spotkanie ze Stevenem, przypadkowe pojmanie przez Perybrokuła i Jaspisową odmianę jeża Sonica. Obiekt pożądania tego drugiego. Gdy Lapis i Jaspis złączyły się (niech już będzie po kobiecemu echhhh) w Malachit, Lapis zauważyła pożądanie ze strony Jaspis i odwzajemniła uczucia w taki sposób, że Jaspis chciała uciec z fuzji. Jednak się to nie udawało aż do czasu, gdy pewnego dnia po prostu jedna się wypaliła, a drugiej złamały się skrzydełka. Jaspis jeszcze próbowała potem z nią tego samego, ale Lapis kazała jej odfrunąć. Po męczących stosunkach z Jaspis, Lapis postanowiła zostać na ziemii po fascynacji liśćmi (jak z niego dostać też), Nowym Jorkiem. Mimo iż na początku znajomość z ziemią musiała dzielić na początku z Perybrokułem, to po przekonaniu się, że Perydot nie pożąda jej tak jak Jaspis, postanowiła dać jej jeszcze jedną szansę. Zresztą wykorzystaną na maksa, bo: zamieszkały razem w wielgachnej stodole gdzie Lapis spała na górze a Perydot na dole, zaczęły oglądać romantyczny serial OBOZOWY ROMANS i gdy kamera nie patrzy ćwiczą na sobie niektóre ujęcia. Po zamieszkaniu na ziemii Lapis znalazła zastosowanie jako zraszacz. Świetnie pochłania tutejszą popkulturę. Umie grać na tamburynie, ogląda seriale (anime też), czyta magazyny, mangi itp. Prawdopodobnie może być otaku. W najważniejszych punktach zwrotnych serialu ma tendencje do spierdalania możliwie jak najdalej.[8] Jedyny klejnot, obok Ametyst, spopularyzowany jako kamień w grze Arcade ,,Alien vs Predator" z 1994 roku[9].

Hamworld Dżems edytuj

 • Jaspis – krzyżówka tygrysa z Cheetosem. Na początku wierny woj Homeworldu, a po traumatycznej (dla obojga stron) utracie dziewictwa z Lapis wiecznie napalony stalker. Niewtajemniczeni często biorą ją za faceta, więc rysownicy czasem dodają jej epicką kreskę do oczu. Ma łapska jak pokrywy od kubłów do śmieci. Lubi łamać beton nosem oraz dręczyć niepełnosprawnych i mniejszości. Po brutalnym zgwałceniu jednego z potworków, złapała czarodziejski syfilis, po czym dostała w dupę prętem od Dorita. Teraz jej nos fruwa w bańce, oczekując lepszych czasów;
 • Ruby Team – stado 5 płonących grzanek, tego samego rodzaju, co ta stanowiąca pół Kwadratowej Mamy. Obdarzone niezwykła inteligencją, stanowią grupę wyspecjalizowanych, śmiercionośnych wrogów. Obecnie w przestrzeni kosmicznej;
 • Akwamarynmilutki klejnot wysłany przez żyrafę, by porwać ludzi wymienionych przez Stevena w rozmowie z Perydot. Ma magiczną różdżkę, której często używa do niegrzecznych zabaw, by jCenzura2ąć kimś w najbliższe drzewo. Wygląda jak Mała Mi bez nosa;
 • Topazy – dwie maszynki do przytulania ludzi. Wchodzą w siebie fuzję, wewnątrz której więżą porwanych ludzi i Stevena (który mógłby bez problemu sam wdać się w tą fuzję i nad nią zapanować, ale miał lepszy plan). Ich magiczną bronią są waciki do uszu. Jak się okazało, umieją mówić;
 • Żółty Diament – mistrzyni mimiki, kosmiczna żyrafa, jedna z przywódczyń klejnotów. Jest w stanie opieprzyć kogoś śpiewem;
 • Niebieski Diament – emo. Jest w żałobie przez kilka tysięcy lat, nie może pogodzić się ze śmiercią Różowej. Często przychodzi do Ludzkiego Zoo pooglądać sobie Różowe Kwarce bez okryć wierzchnich pozbawione form fizycznych.
 • Cyckirkonyzielona żółta i niebieska, adwokatki w procesie Stevena (alias Rose). Pozbawione form fizycznych za zbyt śmiałe oskarżenia wobec pań prezes Diamentów.
 • Szmaragd – dość ważna na Harvardzie Homeworldzie posiadaczka włosów usilnie walczących z grawitacją. Ma chujowe straże.
 • Różowy diament – zamordowany przez matkę Stevena sprawiedliwa i w gruncie rzeczy niewinna władczyni Ziemi, walcząca z resztą Diamentowej Rady o dobro organicznego życia wkCenzura2ący bachor, który zasłużył sobie na odstrzał[10]. Tutaj dochodzimy do wielkiego zwrotu akcji, gdzie tak naprawdę różowa uwiedziona pięknem Ziemi i tego, co się na niej zalęgło, postanawia przybrać postać kosmicznego MILF-a i wszcząć wojnę przeciwko sobie. Ostatecznie wygrała (albo przegrała, zależy jak na to patrzeć), nabrała swoją śmiercią cały świat, za co ten użył swojego reflektora w kierunku matczynej grudki ziemi.

Niepotrzebne edytuj

 • Fluoryt – okrutnie prze-w Cenzura2j-ogromna fuzja wyglądająca jak stonoga. Przewodzi grupie Off Colors. Jest wielką fanką poligamii.
 • Rodonit – Granat w każdym calu. Twórcom po prostu nie chciało robić się nowej fuzji. Składa się z jakichś bliżej nieznanych Perły i Rubina oraz z odrobiny ciężkiej nerwicy.
 • Rutyl(e) – bliźniaki syjamskie, które poniekąd ocaliły Stevena z rąk Diamentów.
 • Padparadża – kolejny klon, tym razem upośledzona Szafir. Zamiast przyszłości widzi przeszłość, co dla zwykłych ludzi jest objawem powolnego trzeźwienia. Antropomorficzna personifikacja Internet Explorera.
 • Lars – dawniej złośliwy, biały właściwie bardziej brązowy człowiek, teraz dobry, pomarańczowy różowy… Nie-człowiek. Steven wskrzesił go, psując najweselszą śmierć w historii kinematografii. Utknął na Domkoświecie. Klejnoty obiecują, że się po niego wrócą, ale jeśli będą się tak bardzo starać jak w przypadku Ruby Squadu, to Lars i reszta Afkolorsów prędzej dojdzie pieszo.

Ludzie edytuj

 • Greg Universe – kiedyś rockman, obecnie pracownik myjni. Makrofil. Jak na prawdziwego rockmana przystało, gdy znalazł olbrzymkę swoich marzeń, nie przejął się faktem, iż jest ona właściwie zaczarowanym kamieniem i zaCenzura2 ją na śmierć. Teraz ma z tej przygody dzieciaka – Stevena. Posiada kilka kontenerów i stodołę, pełne różnorakiego sentymentalnego gówna. Trochę boi się magii, ale raz czy dwa zdarzyło mu się pomóc Stevenowi w walce ze złem. Jedyne, co zdziałał, to rozCenzura2 sobie nogę, ale liczy się intencja.
 • Connie Maheswaran – lokalny nerd, zakochana w Stevenie. Lubi kasować potworki słordem i czytać książki.
 • Cebula – bardzo tajemnicze dziecko. Nie umie mówić, ogląda swój własny poród, przesiaduje całymi dniami w automacie do przekąsek. Możliwe, że jest jednym z nich.

Fuzje edytuj

 • Opal – gdy Ptasia Mama i Winogrono z Kompleksami łączą swoje siły, powstaje ona, Opal, świadectwo więzi pomiędzy swoimi komponentami i doskonała inspiracja do Rule 34. Napieprza strzałami jak Katniss Everdeen. Rozpada się zazwyczaj po max. 2 minutach. Rzadko formowana, bo Perła próbuje wejść bez nawilżenia jest zbyt uparta i sztywna, a Amy macha kończynami we wszystkie strony i czasem walnie Perłę w twarz.
 • Sugilit – hiper koks, przywołana przez taniec erotyczny Granat i Ametyst. Lubi być stronk i rozpieprzać wszystko na swojej drodze. Nie umie czesać włosów, ale za to ma piękny błyszczący manikiur. Używa tajemniczej, zakazanej, mrocznej magii wpierdolu, której używa do wprawiania Perły w kompleks małej magicznej broni.
 • Sardonyks – showwoman (showgem?), fuzja Granat i Perły. Elegancko napieprza młotkiem. Umie okręcić swoje liczne ręce o 666 stopni dookoła swojego ciała.
 • Aleksandryt – fuzja Granat, Ametyst i Perły, używana tylko w krytycznych sytuacjach, jak zapobieganie zniszczenia Ziemi czy przekonanie państwa Maheswaran, że Steven ma tradycyjną rodzinę z jedną mamą. To, że ta mama ma rozmiary przeciętnego bloku, pierdylion rąk i dodatkową mordę dinozaura na gardle to inna sprawa. Ma idealny głos do growlowania.
 • Stevonnie – fuzja Stevena i Connie. Uosobienie cudownego doświadczenia jakim jest dojrzewanie płciowe. Jego/jej moce to zwinność, fruwanie, summonowanie tarczy Stevena, umiarkowany łomot oraz szerzenie jedynej słusznej orientacji.
 • Malachit – zmutowany piesełojaszczur, owoc jakże zdrowego związku pomiędzy Lapis Lazuli i Jaspis. Lapis zgodziła się do tańca dopiero po tym, jak Cheetos zagroziła jej wyrwaniem skrzydełek. Potem nasz kochany wodny aniołek ukazał swoją mniej anielską stronę – Lapis zakuła fuzję w łańcuch i wpCenzura1 głęboko w ocean. Tam Lapis i Jaspis spędzały miło czas, mentalnie tłukąc się po ryjach. W końcu Malachit się wyrwała, stoczyła bitkę z Aleksandryt i się rozpadła.
 • Kwarc Dymny – fuzja Ametyst i Stevena. Grube, szare stworzonko z trzema rękoma. Nie ma określonej płci, ale ma za to ciężką depresję. I jojo. Pogromca Cheetosów.

Przypisy

 1. [1]
 2. Umie zrobić bardzo dobrą symulację Rose…
 3. Dosłownie z oryginału Kwarc Różowy. Ach to polskie tłumaczenie…
 4. Geologiczna?
 5. Tak, w tym znaczeniu też… jak na bezpłciową formę życia opartą na krzemie i świetle.
 6. niepotrzebne skreślić
 7. Oficjalna nazwa tego związku do poszukania na PoCenzura, tzn. Google Grafika to Lapidot
 8. To jest na Księżyc bo zatrzymał ją kryzys egzystencjalny
 9. http://www.arcadequartermaster.com/capcom/avp_items.html
 10. Z cyklu: oczekiwania vs. rzeczywistość