Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Kamil Stoch – urodzony 25 maja 1987 w Zakopanem, niezwykle utalentowany skoczek narciarski, reprezentujący Polskę. Mimo braku wymiernych sukcesów do 2011 r. uznawany był za „największą nadzieję polskich skoków”. Dopiero w styczniu 2011 jego forma wybuchła i zaczął skakać na poziomie czołówki światowej. Jego największym sukcesem jest niezajęcie w ostatnim sezonie ostatniego miejsca w jakimkolwiek konkursie, wygranie 15 konkursów, 31 miejsc na podium, zdobycie Mistrzostwa Świata w Predazzo w 2013 roku dziesięć lat po Adaśku i złotych medali olimpijskich. Zdobywca kryształowej buli kuli w sezonie 2013/2014.
Początki

Kariera małego Kamilka zapowiadała się imponująco. Już jako dwunastolatek potrafił skoczyć na Wielkiej Krokwi ponad 120 m. Został więc obwołany przez fachowców „wielkim talentem” i wkrótce trafił do kadry seniorskiej. W sezonie 2005/2006 zaczął występować regularnie w Pucharze Świata, stając się w polskich skokach oficjalnym „numerem 2” (po Małyszu, rzecz jasna) i usuwając z tego miejsca słynnego Marcina Bachledę, który to wcześniej zastąpił na tej pozycji legendę polskich skoków – Roberta Mateję. W kolejnym sezonie Stoch skakał jeszcze lepiej, rozbudzając nadzieje kibiców na świetlaną przyszłość polskich skoków. Wtedy nadeszło lato roku 2007

Sezon 2007/2008 – 30 miejsce

W lecie 2007 Kamil był w świetnej formie. Z tej okazji, 3 października 2007, zwyciężył w Oberhofie. Po tym zwycięstwie zewsząd pojawiły się głosy, że Kamil jest świetny, doskonały i odtąd zawsze będzie wygrywał. Stoch w nie uwierzył. I to, jak się wydaje, okazało się początkiem końca jego kariery.


Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś
Strzykawa
 • 1415Jaś Długosz doniosłym dźwiękiem zrelacjonował swoje własne narodziny.
 • 1825 – wakacje na Krymie nie dodały zdrowia carowi Aleksandrowi I. Zmarł.
 • 1947Aleister Crowley poszedł na wieczystą balangę w zaświaty. Teraz pewnie patrzy na nas z dołu.
 • 1953 – pralnie miały więcej roboty niż zwykle, ukazał się pierwszy numer Playboya.
 • 1968paprykarz szczeciński otrzymał znak jakości Q. W Unii przyznają 30 innych statusów i jeszcze ustalą, że papryka to owoc.
 • 1971 – ukazał się pierwszy numer Echa Dnia. Wkrótce pojawiły się inne, jak na przykład Echo Przysuchy. Bo echo wszystko powtórzy...
 • 1977 – papież Paweł VI przyjął na audiencji Edwarda Gierka. Cukierków się nie doliczyliśmy.


Icon-ankieta
Ankieta
Budzisz się w Kirgistanie. Co robisz?
 
105
 
283
 
103
 
95
 
373
 
578
 
1735
 

Oddanych głosów: 3272.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż rozbudować! ↓
↑ Pomóż rozbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

3 listopada

31 października

23 października

14 października

13 października

3 października

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
 • Vidkuna Quislinga ominęło rozdawanie teczek ministerialnych i nie dostał się do rządu sformowanego przez swoją własną partię?
 • Siarczek siarki jest wykorzystywany w gorących spalaniach i zimnych schładzaniach?
 • Muzykolodzy odżywiają się tylko starymi drukami muzycznymi?
 • Działalność studencka Pol Pota nie sprzyjała rozwojowi jego IQ?
 • Ida propaguje homoseksualizm?
 • Rekinado jest definicją mindfucku?
Icon-grafika
Grafika na medal
Troska-o-klijentów
Troski o swoich klijentów nigdy nie za wiele
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Tym razem mamy dla Was odlot do przyszłości, gdzie dzieci adoptuje się, a potem oddaje przy użyciu policji, multi-kulti faktycznie działa, domy drukuje się w drukarkach 3D, a podróż z Anglii na Mazury trwa pół godziny. Wizja przyszłości nakreślona futuryzmem pisanym. Nagłe zniknięcie autorki po sześciu rozdziałach może budzić niepokój. Analizują Bartd94 i debiutujący ZentroXenon.

Oryginał pod niezbyt nastrajającym adresem: http://kochamonedirection0123.blogspot.com/

Pojedynki Artykułów Na Medal
Kwietna

Główna ulica miasta. Z zieleni wyłania się sylweta fabryki gwoździ

Płock – miasto i powiat w województwie mazowieckim. Siedziba powiatu płockiego. Położone nad środkową Wisłą, w miejscu, gdzie zanieczyszczenie przechodzi z poziomu zatrważającego na poziom absolutnie niewyobrażalny. Siedziba kilku znanych firm, w tym PKN Orlen oraz drewutni pana Jana.

W herbie Płocka znajduje się podkowa nawinięta na brzozowy kijek, w czerwonym polu makowym. Barwy miasta to łososiowy (czyt. łosośowy), burgund (czyt. burgund) i ecru (czyt. e'kri).

Historia

Płock został wymyślony za czasów Kazimierza Wielkiego, wielkiego reformatora polskiej urbanistyki, męża stanu, autora słynnych traktatów De oleo et spiritus Gaiae, et caetera, hic nos aquilae. Król odkrył, zupełnie samodzielnie i bez kosztownych badań, że w pobliżu znajdują się wielkie złoża ropy naftowej oraz ludzi. Rozpoczęto drążenie.

Wkrótce potem gdańszczanie złożyli zażalenie, że ryby w Wiśle nie są już takie srebrzyste, a bursztynowy świerzop wyemigrował na Podole. Doradca króla do spraw wydobycia, Stanisław Maria Rochowicz, zmienił technologię i przekonania gdańszczan za pomocą kilku przywilejów szlacheckich.

W wiekach późniejszych do miasta zaczęli ściągać kupcy, blacharze, wytwórcy zegarów z kukułką, malkontenci, Edward Gierek, odlewacze plastykowych baniaków i socjologowie.

Który artykuł wybierasz?
 
141
 
614
 

Oddanych głosów: 755.
Rydzyk1

Deus Tadeus Moherus Rydzykus

Toruń (niem. Moherburg, zdrobn. Toruniewek, z bydgoska pier chędożony Toruniewek, żarg. biurokrat. GMT – Gmina i Miasto Toruń) – średniowieczne półwojewódzkie miasteczko na prawach powiatu w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzekami: Wisłą, Drwęcą, Strugą Toruńską i Bachą, prawie na Pomorzu, ale także na Kujawach (zob. Podgórze), tj. na tzw. Pomorzu Kujawskim (względnie – Kujawach Pomorskich). Stolica moherowych beretów i religii toruńsko-katolickiej. Toruń jest jednym z większych wrogów Bydgoszczy (i vice versa). Poprawni politycznie członkowie establiszmentu obu bratnich miast deklarują oczywiście, że antagonizm nie istnieje.

Toruń stał się obiektem żartów ze względu na lokalizację siedziby pewnego radia. Przyczyn tak częstego wyśmiewania miasta Kopernika można szukać w żalu reszty Polski, że dotacje z całego kraju spływają właśnie do Torunia, gdzie są one inwestowane przez znanego zakonnika-biznesmena. W związku z niepowodzeniem odwiertów w oszukiwaniu wód geotermalnych i nieotrzymaniu dotacji powstało nawet hasło „rydzyko inwestycyjne”. Miasto okupowane jest przez armie moherowych beretów.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony
Przyjaciele