Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Wheelchair

Jak wiadomo, w głębi duszy, każdy człowiek, który choć raz miał złamane serce i zwichniętą śledzionę, marzy o czynach tak wielkich, jak zdobycie Mount Everestu, zrozumienie fizyki kwantowej, czy napisanie pierwszego w życiu dzieła literackiego godnego nagrody Nobla. Jeśli wciąż snujesz niespełnione marzenia o jednym z powyższych, ten poradnik został stworzony z myślą o tobie. Stosując się do niego, możesz osiągnąć swój cel, nawet jeżeli jesteś pacjentem hospicjum i zajmujesz ostatnie miejsce w sprincie wózkami inwalidzkimi po korytarzach szpitalnych.

Harlequiny a płeć

Jak powszechnie wiadomo, większość współczesnych sław piszących literaturę głęboką, zalicza się do płci niebrzydkiej. Nie łam się jednak, jeśli nie należysz do tejże. Nie musisz jechać do dziury w Tajlandii, by realizować swoje marzenia z dzieciństwa i dorównać kunsztem Katarzynie Michalak. Przecież mamy w Polsce takie atrakcje jak tęcza, in vitro i gender! Trzeba tylko umieć je wykorzystać i stosować się do Wielkiej Szóstki zasad. Oto one:

 1. Jeśli jesteś facetem, nie gwałć swoich bohaterek, bo banda feministek z FEMEN-u posądzi cię o szowinizm, zgwałcenie matki linijką i zdradę stanu. Chyba że z opresji wybawi ją jedyna prawdziwa miłość, po czym oboje dostaną odszkodowanie w sądzie i odjadą jego C5 ku zachodzącemu słońcu, by kochać się do porzygu.


Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś

Międzynarodowy Dzień Walki przeciwko Zbrojeniom Atomowym

Światowy Dzień Obrony Cywilnej, Światowy Dzień Świadomości Autoagresji, Dzień Puszystych, Dzień Piegów, Dzień Żołnierzy Wyklętych, Dzień Żołnierzy Wyklętych, czyli jednym słowem, świąt jest w chuj

Wybuch
 • 1692 – w amerykańskim Salem sezon na czarownice został oficjalnie otwarty.
 • 1810 – na świat przyszedł Fryderyk Szopę, pianista, kompozytor i piekarz, autor wielu smacznych mazurków.
 • 1815Napoleon spierdolił z wygnania i wkroczył do Francji, gdzie przyjdzie mu przegrać pod Waterloo.
 • 1933 – otwarto magistralę węglową, łączącą Śląsk z Gdynią, naszym okienkiem na świat. Gdańsk i tak jest nasz!
 • 1953Józef Stalin doznał udaru mózgu. Rosjanie zaczęli trenować udawanie płaczu w razie pogrzebu.
 • 1954 – Amerykanie zrzucili bombę wodorową na atol Bikini, dzięki czemu rodzące się dzieci z dwoma głowami przestały być dla mieszkańców okolicznych wysp nowością.
 • 1994Nirvana dała swój ostatni koncert, nie licząc występu solowego Kurta, w którym zagrał na broni palnej. Pierwszy koncert dał za to Justin Bieber, który już wtedy piszczał cieniutkim głosem na porodówce.
 • 1996 – pierwsza trójka Polaków zagrała va banque na Dwójce.
 • 1998 – uruchomiono sieć komórkową Idea wykupioną po kilku latach przez Orange.
 • 2002 – wystartował TVN 7, znany w całej Polsce kanał emitujący powtórki.
Icon-ankieta
Ankieta
Jeśli drzewo upadnie w lesie i nikt nie będzie mógł tego usłyszeć, to czy wyda ono dźwięk?
 
258
 
46
 
36
 
169
 
246
 

Oddanych głosów: 755.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

15 lutego

11 lutego

7 lutego

3 lutego

21 stycznia

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
 • Ida propaguje homoseksualizm?
 • Rekinado jest definicją mindfucku?
 • Hasło Ziemie Odzyskane za Kresy Wschodnie to komunistyczny mit?
 • Rosyjski mechanik samochodowy naprawi każdą usterkę?
 • Zespół Indochine gra każdy możliwy gatunek muzyki?
 • Im silniejsza woń potu u biegacza, tym bardziej jest on profesjonalny?
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Wracamy po raz wtóry do opowiadania o bogu seksu, übergwieździe popu i istnej Matce Bożej Pieniężnej, znanego również pod pseudonimem Justin Bieber, który bierze sobie za kochankę najnowszy nabytek dzielnicy czerwonych latarni, Kelsey Jones. Dzisiejsza analiza jest swoistym kamieniem milowym, gdyż jak do tej pory jeszcze nigdy nasza NonAnalizatornia nie znęcała się nad żadną z ałtorek przez więcej niż trzy odcinki, i wcale nie ze względu na ograniczoną wytrzymałość psychiczną analizatorów, a ze względu na ograniczone możliwości literackie dotychczasowych miszczów pióra. No ale wróćmy do tematu. W dzisiejszym odcinku dowiemy się, co można kupić w londyńskiej aptece, dlaczego nawet opkowe szpitale mają wyższy standard leczenia niż polskie oraz na własne oczy ujrzymy, jak wygląda ktoś, kto w dzieciństwie wchodząc na strony dla dorosłych klikał „Tak, mam ukończone 18 lat”. Komentują (nie)znani i (nie)lubiani Szklarz i Pangia, a cała (no, prawie cała, a dlaczego, dowiecie się na końcu) twórczość ałtorki jest dostępna na stronie: http://on-life-jb-ff.blogspot.com/.


Pojedynki Artykułów Na Medal
Dugong00:49

Dugong

Duet w pełni identyfikuje się z tą piosenką

Budynek poradni psychologicznej i psychiatrycznej znajdował się na obrzeżach miasta w dość przyjemnej, acz zarośniętej okolicy. Dawniej mieściła się tutaj centrala rybna „Kwasiłówek i S-ka”, lecz właściciele zostali zastrzeleni przez jednego z szalonych pracowników i siłą rzeczy musieli zrezygnować. Przez dwa lata miejsce było opuszczone, lecz w pewnym momencie na ścianach pojawiły się jaskrawe tabliczki, które oznajmiały otwarcie centrum zdrowia psychicznego.

Właściciele nawet nie starali się przystosować miejsca do norm cywilizacyjnych. W starym garażu, między starymi pudłami oraz wiadrami, utworzono recepcję. Blaszane drzwi prowadziły do przytulnego korytarza poczekalni. W kącie stało akwarium z martwymi rybkami i szybą oblepioną naklejkami „Dzielny pacjent”. Ściany nie pozostały puste – w końcu czymś należało ukryć ślady krwi poprzednich właścicieli. Obwieszono je obrazami oraz zdjęciami wyleczonych pacjentów, a także osób, których nie dało się doleczyć, bo popełniły samobójstwo (w tym przypadku zdjęcia „post mortem”).

Po prawej stronie gabinetu znajdowała się salka dla dzieci. W środku były różne zabawki – piłki, klocki i oczywiście konik na biegunach, którego zawsze okupował Norwid. Sam gabinet był niezwykle przytulny oraz urządzony z prawdziwie ojcowskim zacięciem. Widok zza okna rzutował na stary, zepsuty Toi-Toi między krzakami, który nieudolnie ukrywał za sobą czołg T-55M-1 z lufą wymierzoną w okno zakładu. Pacjentowi w ramach dodatkowego relaksu przysługiwało uderzenie w mongolski gong przed wizytą. Oraz niezwykła piosenka. Nasi bohaterzy skrycie ją uwielbiali, tając to na randkach, w samolocie lub zeznaniu podatkowym.

W tej oto przychodni psychiatrycznej, z dala od normalnego świata przyjmowało dwóch psychiatrów. Równie oderwanych od rzeczywistości…

Który artykuł wybierasz?
 
236
 
808
 

Oddanych głosów: 1044.
Gargoyle-7

Nawet gargulec się przeraził, że we Francji może zostać tylko jeden kościół

Dramat w czterech aktach uczynion a ilustrowan obficie

Akt I

Katedra Notre-Dame, ostatni kościół katolicki we Francji, wypełniony po brzegi wiernymi. Biskup Paillard stoi na mównicy w towarzystwie dwóch ochroniarzy i wygłasza kazanie.

Biskup Paillard:
Internet bez Boga jest jak... jak... (kaszle)

Ateista Broches:
Jak szaszłyk bez mięsa?

Tłum wiernych:
(ze wstrętem) Eee!

Biskup Paillard:
Użyłbym innego porównania. Nie oddaje ono metafizycznego oddźwięku tej sytuacji. Nazwałbym ją raczej masakrowaniem małych kotków tępym widelcem.

Tłum wiernych:
(z nabożną czcią) Oooo!

Biskup Paillard:
Tak, małych kotków. Przecież one są takie miłe. Chciałoby się je przytulić i głaskać bez końca. Głaskać i głaskać... Tarmosić te małe, bezbronne ciałka... bez końca. Och, jak mnie to...

Ministrant:
Yyy... Panie księdzu, tam się pali.

Biskup Paillard:
Tak, Jérôme, świeczki na ołtarzu się palą... O czym to ja? A tak. Internet bez Boga jest jak masakrowanie małych kotków tępym widelcem. Szatan się z tego cieszy i sprowadza wielu ludzi na złą drogę. Ale nie obawiajcie się, ponieważ wiemy jak sprowadzić grzesznika na dobrą drogę…


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony