Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Steam logo

Steam – drugi (po Window$ie) najpowszechniejszy wirus komputerowy, stworzony przez geniusza zła Gabe'a Newella i jego pomagierów z Valve Software. Jego głównym zadaniem jest permanentna i nieodwracalna inwigilacja nieświadomego użytkownika oraz wysyłanie impulsów elektromagnetycznych do jego mózgu w celu przekonania go, że jedyną słuszną firmą jest Valve, a EA, Treyarch i Infinity Ward są sługami Szatana. Przy okazji służy jako elektroniczna platforma do rozprowadzania gier Valve i wielu innych firm, grania w nie, komunikacji ze znajomymi, łączenia się w grupy itepe itede.

Historia

Serwis Steam powstał 12 września 2003 roku, kiedy to połowa osób nosiła jeszcze Internet w wiaderkach, a co bogatsi pozwalali sobie na luksus podłączania kabelka do modemu telefonu z zawrotną szybkością 56 kb/s. Nie przeszkadzało to jednak wujaszkowi wymagać stałego połączenia z siecią, aby korzystać z usługi. Prototyp platformy oficjalnie powstał po to, by wygodnie aktualizować Half-Life 2 i Counter-Strike'a, jednakże zarząd Valve szybko dojrzał w nim niezwykle wydajny odkurzacz do wysysania pieniędzy graczy…

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś

IDZIE ZIMA!

Hu hu ha, nasza zima zła! Może i zła. Ale nasza!

Bałwanek2
  • ok. 600 – ze względu na nieoczekiwaną zmianę stanu skupienia wody święconej, kapłani udzielają chrztu, rzucając w ludzi kulami śniegowymi.
  • 1938 – Otto Hahn przeprowadza pierwszą próbę rozszczepienia jądra atomowego. Konkretna zima coraz bliżej.
  • 1965 – Doktor Żywago przeprowadza pierwszą operację na ekranach kin. Kina nie dziękują.
  • 2001 – informatycy i miłośnicy licencji grafik dostają podwójnego podniecenia; w Teksasie rodzi się pierwsza sklonowana kotka o wdzięcznym imieniu CC.
  • 2005 – koniec Kwasu, pora na zasady!
  • 2012 – po światowej imprezie następuje wielki kac. I tak w szabaty nie wolno pracować, więc niewielka to różnica.
  • 2680 – znowu będzie zima. Tym razem nie tylko kalendarzowa.
Icon-ankieta
Ankieta
Czemu PKW tak długo liczyła głosy?
 
434
 
151
 
75
 
120
 
59
 
81
 
106
 
198
 
815
 

Oddanych głosów: 2039.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

18 grudnia

13 grudnia

12 grudnia

23 listopada

6 listopada

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Dzisiaj mamy dla Was kontynuację opowiadania z zeszłego tygodnia. Jakby absurdu w poprzedniej części było za mało, tu pojawią się wilkołaki o króliczych sercach, a bohaterowie będą cierpieć niewyobrażalne męki na skutek ran tak strasznych jak skaleczenie w palec. Adres bloga: http://he-wants-to-be-the-way-i-am.blogspot.com/2013_09_01_archive.html, analizują Bartd94, Józef Piłsudski i Szklarz.


Pojedynki Artykułów Na Medal
ZnakCK

Inżynieria komunikacyjna (lub Inżynieria ruchu) – jedna z dziedzin wiedzy, obok medycyny i polityki, w której ekspertem jest każdy Polak. Zajmuje się szeroko pojętym drogownictwem oraz zarządzaniem ruchem drogowym. Co ciekawe współcześnie jest uznawana za naukę bardziej filozoficzną niż ścisłą, gdyż istnieje wiele inżynierskich rozwiązań danego problemu ruchowego, a ich zastosowanie zależy od tego, czego oczekuje inwestor co myśli sobie rzeczony inżynier. Przez lata zrodziło się wiele mniej lub bardziej chorych koncepcji, postaramy się przedstawić niektóre z nich.

Który artykuł wybierasz?
 
107
 
588
 

Oddanych głosów: 695.
Papamobile

Kodeks drogowy – seria aktów prawnych służących ucywilizowaniu burdelu na kółkach, zwanego dalej „ruchem kołowym”. Kodeks nie jest jednolitą ustawą, składa się on bowiem z prologu, ustawy, 21 rozporządzeń, 37 listów apostolskich, 2 encyklik, Bóg wie czego jeszcze oraz epilogu. Z powodu tak złożonej budowy kodeksu do niedawna nikomu nie udało się go spisać w jednym miejscu. Jednak redaktorzy Nonsensopedii jako pierwsi, nie bez narażania zdrowia i życia, przestudiowali kodeks i dzięki temu poniżej zamieszczamy kompletny zbiór zasad rządzących na polskich drogach.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony