Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Taliban-herat-2001 retouched

Dżihad – pokojowe działanie mające na celu oczyszczenie środowiska ze szkodliwych elementów. Objawia się głównie malowaniem półksiężyców na ścianach bloków, spacerowaniem z maczetą w ręku, żebraniem o potrawy halal w szpitalu lub – w bardziej nowoczesnej wersji – spamowaniem na portalach społecznościowych. Praktykujący często zastępują stróżów prawa, na co ci reagują wdzięcznością, gdyż wreszcie mogą zająć się niecierpiącym zwłoki patrolem po okolicznych marketach.

Historia

Wbrew propagandzie rozsiewanej przez tych od rowerów i innych pojazdów dwukołowych dżihad nie został wynaleziony na słonecznym zadupiu w Arabii Saudyjskiej. Już od zarania dziejów rysowano brzydkie rzeczy na ścianach jaskiń, ucinano głowy odłamkiem butelki po Tymbarku, czy mordowano niewiernych Ozyrysowi za pomocą kabla od opiekacza do kanapek. Krążą pogłoski, że sam Cthulhu w swoim mieście zarządził, że jeden procent podatku każdego obywatela powinien być odprowadzany na dżihad. A jeśli obywatel ten prowadzi budkę z kebabem lub sprzedaje hummus na targu – co najmniej sześć. Jednak były to wieki ciemne, kiedy na świecie panowała choroba szalonych krów, a słowa „matriarchat”, „transwestytyzm” i „transplantacja” wykreślono ze słowników.

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś
Nuclear fireball
 • 2298 p.n.e. – do Egiptu przybywają podróżnicy w czasie z XXX wieku. Powstaje nowa religia.
 • 1933 – utworzono Gestapo.
 • 1945Armia Czerwona zdobyła Szczecin, jednak wszyscy twierdzą, że wyzwoliła.
 • 1954 – Amerykanie przeprowadzili próbny wybuch bomby wodorowej.
 • 1964 – włączono do sieci pierwszy reaktor elektrowni jądrowej Biełojarsk w Rosji.
 • 1986 – wybuch w Czarnobylu, ale tu kolorowo.
 • 1987 – atak zombie na Kijów.
 • 1995 – zmarł Anatolij Diatłow, wybitny radziecki uczony, który doprowadził do wybuchu.
 • 2000 – w Radzionkowie otwarto Muzeum Napromieniowanego Chleba.


Icon-ankieta
Ankieta
Dowiadujesz się, że twoja nauczycielka od matematyki została rozjechana przez walec. Co robisz?
 
9
 
43
 
17
 
24
 
161
 

Oddanych głosów: 254.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż rozbudować! ↓
↑ Pomóż rozbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

3 kwietnia

15 marca

10 marca

9 marca

15 lutego

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
 • Ida propaguje homoseksualizm?
 • Rekinado jest definicją mindfucku?
 • Hasło Ziemie Odzyskane za Kresy Wschodnie to komunistyczny mit?
 • Rosyjski mechanik samochodowy naprawi każdą usterkę?
 • Zespół Indochine gra każdy możliwy gatunek muzyki?
 • Im silniejsza woń potu u biegacza, tym bardziej jest on profesjonalny?
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Nasz cykl NonAnaliz, choć nieco wolniej, to jednak nie przestaje wyśmiewać wszystkich tych, którzy sądzą, że mogą stać się drugą Norą Roberts i zarobić więcej pieniędzy niż ich starzy w przeciągu całego swojego życia. W dzisiejszym odcinku prezentujemy Wam prawdopodobnie pierwsze opko, którego akcja umiejscowiona jest w kraju naszych wschodnich braci, czyli Rosji. Opowiastka traktuje o dwójce przygłupich nastolatek, z których jedna jest nieszczęśliwie zakochana w damskim bokserze, a druga próbuje ją nieudolnie wspierać. Mówiąc oględnie, trudno się to czyta, dlatego na pociechę od razu uprzedzamy, że na końcu czeka happy end – niemal wszyscy główni bohaterowie w mniej lub bardziej absurdalnych okolicznościach umierają. Ponadto poznacie pochodzenie imienia „Marshall”, dowiecie się, kto z naszej dwójki analizatorów jest większym frajerem i kiedy Grupa Operacyjna zawiesiła działalność. Dla odmiany tę analizę opracowali dla was Szklarz i Pangia, a wersja Director's Uncut jest do znalezienia na stronie http://duszazustzapalonych.blogspot.com/. Zapnijcie pasy, szykuje się ostra jazda.


Pojedynki Artykułów Na Medal
Malowany traktor

Malowany traktor

Traktor, ciągnik – automobil mechaniczno-elektroniczny, spełniający rolę idealnego samochodu terenowego przystosowanego do polskich dróg oraz urządzenia do pracy na roli. Każdy szanujący się rolnik ma w swoich zasobach co najmniej jeden traktor polowy, a niekiedy także traktor ogrodowy (kosiarkę).

Każdy producent traktorów dodaje do swoich produktów metalowy komin z tłumikiem, pozwalający na tworzenie dziur ozonowych, powodujących efekt cieplarniany i, co za tym idzie, stwarzają przyjazny klimat dla roślin uprawnych.

Blacha na masce przeciętnego traktora posiada wyjątkowe właściwości plastyczne. Nie da się jej wylakierować, natomiast świetnie maluje się na niej farbami olejnymi oraz do kaloryferów.

Budowa

Silnik

Potocznie twierdzi się, że silnik jest dla ciągnika sercem, choć w rzeczywistości można go porównać co najwyżej do wątroby – wykonuje bardzo wiele operacji na raz, między innymi:

 • spala paliwo, ropę, gaz, trutki na myszy, trunki dla ludzi;
  • itp. itd. etc.
 • podwyższa ciśnienie w swoim wnętrzu;
 • podwyższa temperaturę w swoim wnętrzu;
 • zmniejsza ilość paliwa w baku;
 • zwiększa ilość energii w traktorze.
Który artykuł wybierasz?
 
96
 
8
 

Oddanych głosów: 104.
Porsche 911

Porsche (właściwie: Gorsche) – marka sportowych samochodów (no, powiedzmy... Ale o tym później) produkowanych przez Dr. Ing. h. c. F. Porsche AG. Czy jakoś tak. Dobrze, że nie wypisują całej nazwy na znaczku. Siedziba firmy znajduje się w Zuffenhausen, gdzieś w Niemczech. Bardzo zabawny samochód lubiący sprawiać ludziom niespodzianki. Tam, gdzie normalne samochody mają silnik, ten ma bagażnik, a stacyjka jest po złej stronie kierownicy.

Historia, modele i w ogóle

Firma została założona przez Ferdynanda Porsche. Ale jaja, normalnie koleś nazywał się dokładnie tak jak firma, to dopiero trzeba mieć szczęście... A nie... Już nic. Enyłej, założył firmę w 1931. Wtedy zajmowali się jedynie projektowaniem rozwiązań konstrukcyjnych i samochodów. W tym Garbusa specjalnie dla Hitlera, tak samo jak wieżyczki do Tygrysów i parę innych machin wojennych. Ale wracajmy do samochodów, bo w 1939 Porsche skonstruowało swój pierwszy własny model! No tak jakby, w rzeczywistości był to jedynie inaczej opakowany Garbus. Nie mieli kasy na własne części, więc podkradli spod fabryki VW. W 1947 firma przeszła na syna – Ferry'ego Porsche. Ten w dalszym ciągu produkował VW w innych opakowaniach.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony
Przyjaciele