Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Płaczące emo.jpg

Wattpad – twór blogopodobny, służący do rozwijania pseudotalentów pisarskich przez ambitne nastolatki, które w jakiś sposób zostały pokrzywdzone przez los i mają z tego powodu znaczne problemy psychiczne. Jest to serwis ogólnoświatowy, posiadający również polską stronę.

Wszelkie teksty pojawiające się na Wattpadzie są nazywane literaturą. Tworzący tam user pisze książki składające się z trzystu rozdziałów o długości mniej więcej dziesięciu zdań każdy. Kiedy dana książka zdobędzie większą ilość wyświetleń, jej autor z dumą zaczyna tytułować się „znanym pisarzem”, zupełnie nie przejmując się tym, że często słowo „pisarz” jest jedynym wyrazem, który potrafi zapisać poprawnie. Główną bohaterką 99,9% ksiunszek na Wattpadzie jest pani Maria, ukrywająca się jednak pod jakimś bardziej wyszukanym imieniem, na przykład Crystal, Vanessa, Valerie, Meredith czy Hermenegilda. Na Wattpadzie istnieje sporo gatunków, z których część występuje jedynie tam (i za to dziękujmy naszemu miłosiernemu Morganowi Freemanowi).

Icon-promowane.png
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Międzynarodowy Dzień Nadmiaru Świąt

A ponadto: Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, Międzynarodowy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia, Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Światowy Dzień Ptaków, Międzynarodowy Dzień Muzyki, Międzynarodowy Dzień Walki z Wirusowym Zapaleniem Wątroby, Światowy Dzień Wegan (ale tylko w Polsce), Armeński Dzień Nauczycieli, Boliwski Dzień Biblii, Święto Niepodległości Cypru, Święto Niepodległości Nigerii, Święto Proklamowania ChRL, Święto Zjednoczenia Kamerunu, Singapurski Dzień Dziecka, Święto Tuvalu, a na dokładkę wspomnienie św. Romana Pieśniarza oraz kilkadziesiąt innych, mniej ważnych.

Zabawne zdjecie.jpg
 • ok. 879 p.n.e. – ludzie zauważyli, że w tym dniu nie ma żadnego święta i wymyślili kilka. Niestety, przeholowali.
 • 331 p.n.e. – Aleksander Wielki z 50 tys. żołnierzy rozgromił 5-krotnie większą armię perską. Z tym facetem warto by było zagrać w Heroes III.
 • 1814 – mocarstwa zebrały się, by oblać pokonanie Napoleona.
 • 1930 – Jerozolima z elektryczną czerwoną uliczną latarnia. Coraz więcej klientów turystów.
 • 1958 – Amerykanom zachciało się wyścigów i utworzyli sobie NASA.
 • 1982Tychy dołączyły do hiperelitarnego klubu miast z trolejbusami.
 • 2009 – Miro, Rychu i Zbychu wpadli.
Icon-ankieta.png
Ankieta
Spotykasz się z Popkiem – Królem Albanii – co robisz?
 
153
 
39
 
15
 
17
 
29
 
14
 
19
 

Oddanych głosów: 286.
Icon-artykuł.png
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

29 września

28 września

27 września

26 września

25 września

24 września

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika.png
Grafika na medal
MinecraftNokia3310.png
Przepis na Nokię 3310 w Minecrafcie
Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Pojedynki Artykułów Na Medal
WGGrace.jpg

Krykietangielski sport zespołowy będący wersją demo bejsbolu. Sport ten ma najdłuższy na świecie czas gry, co doprowadza samych graczy do różnych form schizofrenii. Ponieważ jednak nie wszyscy rozumieją problemy Anglików, ten możliwie bezcelowy i głupi sport pozostał popularny tylko w Cannonball Brytyjskiej Wspólnocie Narodów (Commonwealth).

Historia krykieta

Krykiet to sport, który zaczynał jako wiejska rozrywka, a skończył jako full professional team sport. Rozwinięty, oczywiście, przede wszystkim przez Żydów, którzy rozwijali go w czasach średniowiecznych, a potem nowożytnych dzięki filantropijnemu sponsorowaniu meczów organizowaniu zakładów bukmacherskich. Żydem, który najbardziej przyczynił się do rozwoju krykieta był W.G. Grace, który sam wymyślił większość technik gry. Można było poznać go na odległość po bardzo długiej i bujnej czuprynie… eee… no… grzywie… no, kurwa, brodzie! No, Żydzi mają brody, to nie nasza wina, że W.G. Grace był stereotypowym Żydem!

Drugim godnym odnotowania graczem był Australijczyk Donald Tusk Bradman, którego tak nie lubili Anglicy, że podczas meczów rzucali w niego piłką i tak powstała technika rzutu Wyjeb Kangurowi.

Który artykuł wybierasz?
 
258
 
89
 

Oddanych głosów: 347.
Hopkins lax.jpg

Lacrossenajszybszy sport zespołowy na dwóch nogach, pochodzący z Ameryki Północnej z około XII wieku. Gra się w niego używając śmiercionośnych siatek na motyle, którymi w trakcie meczu okłada się przeciwników.

Historia lacrosse

Początki lacrosse datowane są na XII wiek naszej ery. Wtedy to w lacrosse pierwszy raz zagrali Indianie. Gra na początku polegała na rzucaniu nie piłki, ale ludzkiego pęcherza za pomocą drewnianych kijów z siatkami. Gra szybko rozprzestrzeniła się pośród plemion Ameryki Północnej i stała się częścią religii indiańskich. Indianie wierzyli, że gra w lacrosse to może być na przykład podzięka dla Stwórcy za stworzenie świata, prośba o wyleczenie chorych czy o dobre plony. Trzeba przyznać, że Indianie mieli fajny sposób na modlenie się. Dzisiaj w religiach modlitwy polegają na kiwaniu się i jęczeniu, a Indianie w ramach modlitw okładali się kijami rzucając ludzkim pęcherzem.

Gra, wtedy jeszcze bez nazwy, rozprzestrzeniła się pomiędzy plemionami mówiącymi różnymi językami. I tak:

 • Indianie Onondaga nazwali grę dehuntshigwa'es, czyli Mężczyźni uderzają okrągły obiekt.
 • Czirokezi nazwali grę da-nah-wah'uwsdi, czyli Mała wojna.
 • Mohikanie nazwali grę Tewaarathon, czyli Mały brat wojny.
 • Indianie Ojibwe zaś nazwali grę baaga`adowe, czyli Kołyszemy biodrami.

Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele