Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Sebastian Karpiel-Bułecka, Festiwal Energii 2013 (2).jpg

Instrumenty smyczkowe – rodzaj drzewnianych pudoł do grania, na których się ni brzdęko, ino się je smyckiem smyra po wierzchu. Na całym świecie są znane od dawien dawna, lec w Europo to w Polsko jako pierwse je wynaleziono.

Historia

Co niekte będą wmawiać, że jako pierwsi smycek wynalezli Mongoły, ktore to ni wiedzieli, co jesce by z kóniem mozna zrobić. Ktory inny powie, że to się pierwej u Araba się stanęło. A ja wam opowiem, jak to naprawdę było.

Najstarsi górole wiedzą, że pierwse złóbcoki pamiętają Piastów, a historia ich powstania jest niesłychano dziwna, ale prawdziwa.

Pierwse skrzypki zbudowoł Jasio Zagwizdoł z gór. Ni groł na lutni, bo, jak sam mowioł, ni słychować z niej ni wołania halnego ni śpiewu ptaków, a lutnistów wygwizdywoł. Grywoł on na struganych przez siebie flecikach, a grał na nich najpikniej.


Icon-promowane.png
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-rocznica.png
Święto na dziś
Tupol.jpeg
 • ok. 2000 p.n.e. – jedno z dzieci egipskiego skryby zrobiło z papirusu samolocik. Chociaż wtedy to pewnie nazywano ibisem.
 • 876 – Karol Otyły został królem wschodnich Franków. Jego przydomek jest potwierdzeniem tego, że dzisiejsi Amerykanie to tylko potomkowie Europejczyków.
 • 1903 – założono Harley-Davidson Motor Company. Niestety, ich produkty nie wznosiły się w powietrze.
 • 1927 – pierwsze ogólnopolskie dożynki w wiosce, o której mówiono, że Spała. Prawdopodobnie pod wpływem świątecznych odgłosów obudziła się.
 • 1939 – jakiś szwabski agent wysadził się w Tarnowie. Prawdopodobnie miał kompleksy mniejszości niemieckiej.
 • 1965 – urodził się znany programator, Satoshi Tajiri
 • 1966 – dzięki kopnięciu skorpiona urodził się Rene Higuita.
 • 1993 – w katastrofie samolotu Jak-40 w Tadżykistanie zginęły 82 osoby. No cóż, w końcu przedstawiciele gatunku Bos grunniens raczej nie latają.
 • 1995 – Michael Ende, twórca Niekończącej się historii, przeniósł się do Fantazjany raz na zawsze.
 • 1996 – nastąpił rozwód księcia Karola i księżnej Diany.
 • 2006 – MSWiA rozpoczęło wydawanie paszportów biometrycznych. Bo po co dla odcisku linii papilarnych brać ze sobą palce, skoro można zamiast tego wziąć dokument?


Icon-ankieta.png
Ankieta
Idziesz sobie ulicą i nagle ląduje przed tobą UFO, z którego wysiada kosmita. Co robisz?
 
68
 
187
 
586
 
152
 
501
 
1202
 

Oddanych głosów: 2696.
Icon-artykuł.png
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

28 sierpnia

27 sierpnia

26 sierpnia

25 sierpnia

24 sierpnia

6 sierpnia

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika.png
Grafika na medal
Schopenhauer artysta.png
Już dostępny w salonach Empik!
Icon-artykuł.png
Analizy
Dzisiaj zanurkujemy w głąb umysłu psychopatki, poprzez tworzone przez nią opowiadanie. Zapraszamy do świata pozbawionego zdrowego rozsądku, pełnego wyzutych z moralności lekarzy handlujących organami oraz łowców ubezpieczeń i opanowanego przez plagę stalkerów. Analiza jest przeznaczona tylko dla ludzi o mocnych nerwach, i pustym żołądku. Analizują Zen.Xen.ni, Bd94 oraz debiutujący By Serscull.

Analizowany twór pochodzi z bloga pod adresem http://czujtwjsmaksyszjakcibijeserce.blogspot.com/, treść bez większych zmian.

Pojedynki Artykułów Na Medal
Kasai Noriaki.jpg

Noriaki Kasai – „dziadek” współczesnych skoków narciarskich, najstarszy zawodnik występujący w zawodach Pucharu Świata. Według legend i lokalnych podań, Kasaiemu udało się zdobyć receptę na nieśmiertelność i wieczną młodość. Najbliższe lata zweryfikują tę plotkę za pomocą bacznie przyglądającego się oka dyktatora.

Początek

Na początku był chaos. Potem Kasai, według oficjalnej biografii, urodził się w 1972 roku w małej miejscowości niedaleko Sapporo. Do skoczni miał rzut beretem i od najmłodszych lat postanowił, że zostanie tym najlepszym. W wieku 16 lat po raz pierwszy zabrano go na pucharowe skocznie w roli przecieracza toru najazdowego. Szybko jednak okazało się, że całkiem nieźle sobie radzi w rywalizacji i takim oto cudem został powołany do reprezentacji narodowej, w której pozostał nieprzerwanie przez następne 25 lat.

Który artykuł wybierasz?
 
464
 
72
 

Oddanych głosów: 536.
Jesus hockey.jpg

Wayne Gretzky, alias Wspaniały (zesłany na Ziemię 26 stycznia 1961 w Brantford, a jakże by inaczej, w Kanadzie) – niestety ani nie polski, ani nie grecki, a kanadyjski hokeista. Później nawet objawił się jako Amerykanin, gdyż do dziś mieszka w USA, co nie zmienia faktu, że był jednak Kanadyjczykiem i Polakiem. Różny splot okoliczności, na który składały się talent, praca, treningi i oczy z tyłu głowy pozwoliły mu zostać oficjalnie najlepszym hokeistą w historii. Łącznie z graczami w unihokeja. Laureat tryliarda nagród, dwóch razy tyle pochwał, doczekał się pomników, stron internetowych, medalu na polskiej Wikipedii, linii zupy Campbell's oraz zielonej herbaty sygnowanej jego nazwiskiem. Oficjalnie uznany drugim najważniejszym Mesjaszem w historii Wszechświata. W Kanadzie pierwszym. Teraz tresuje Kojoty.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele