Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Steam logo

Steam – drugi (po Window$ie) najpowszechniejszy wirus komputerowy, stworzony przez geniusza zła Gabe'a Newella i jego pomagierów z Valve Software. Jego głównym zadaniem jest permanentna i nieodwracalna inwigilacja nieświadomego użytkownika oraz wysyłanie impulsów elektromagnetycznych do jego mózgu w celu przekonania go, że jedyną słuszną firmą jest Valve, a EA, Treyarch i Infinity Ward są sługami Szatana. Przy okazji służy jako elektroniczna platforma do rozprowadzania gier Valve i wielu innych firm, grania w nie, komunikacji ze znajomymi, łączenia się w grupy itepe itede.

Historia

Serwis Steam powstał 12 września 2003 roku, kiedy to połowa osób nosiła jeszcze Internet w wiaderkach, a co bogatsi pozwalali sobie na luksus podłączania kabelka do modemu telefonu z zawrotną szybkością 56 kb/s. Nie przeszkadzało to jednak wujaszkowi wymagać stałego połączenia z siecią, aby korzystać z usługi. Prototyp platformy oficjalnie powstał po to, by wygodnie aktualizować Half-Life 2 i Counter-Strike'a, jednakże zarząd Valve szybko dojrzał w nim niezwykle wydajny odkurzacz do wysysania pieniędzy graczy…

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś

Dzień Melchiora Ndadaye

A także Święto Sił Zbrojnych Hondurasu. Taka alegoria wojna - pokój.

MelchiorNdadaye
 • 54 p.n.e. – Zwycięstwo Galów nad Rzymianami w bitwie pod Aduatucą. Bo nawet Rzym nie może ciągle wygrywać.
 • 686Canon Konon został papieżem.
 • 1702 – Założono Uniwersytet Wrocławski. Zanotowano także większą sprzedaż napojów wyskokowych.
 • 1824 – Anglik Joseph Aspdin opatentował cement portlandzki. Dobrze, że Aspdin nie należał do Apple...
 • 1902 – Zakończył się 5-miesięczny strajk w amerykańskich kopalniach – hamburgery i cola się skończyły.
 • 1918 – Włodzimierz Lenin powołał Główny Zarząd Wywiadowczy (GRU). Zaczyna się coś dziać...
 • 1986Amerykanom znudziły się Wyspy Marshalla, więc pozwolili im odzyskać niepodległość.
 • 1993 – Zostaje zamordowany Melchior Ndadaye, pierwszy prezydent Burundi z plemienia Huttów Hutu.
 • 1998Została przyjęta Konstytucja Albanii. Albania w dalszym ciągu nie istnieje.
 • 2000 – W teleturnieju Milionerzy emitowanym przez telewizję TVN padła po raz pierwszy wygrana w wysokości 500 000 PLN. Kiedyś musiała...
 • 2010Mjanma zmieniła flagę. Zaraz, co to jest Mjan... Aha, to coś, co się kiedyś nazywało Birma?


Icon-ankieta
Ankieta
Co chciałbyś podarować Władimirowi Putinowi z okazji urodzin?
 
49
 
268
 
1396
 
349
 
189
 

Oddanych głosów: 2251.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż rozbudować! ↓
↑ Pomóż rozbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

8 października

29 września

21 września

21 sierpnia

20 sierpnia

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Czołem. Dzisiaj NonAnalizatornia prezentuje opowiadanie o znanym i lubi... tylko znanym kanadyjskim piosenkarzu, Justinie Bieberze. Ujrzymy jego ciemną stronę duszy: w opku występuje w charakterze szefa mafii. Może nie będzie pościgów i strzelanin, za go gwałty to dla bohaterów tego dzieła chleb powszedni. Oprócz tego dowiemy się też jakie imię pasuje do prostytutki, a jakiego nie powinno się dawać psu, czym jest jams, oraz jaki przedmiot jest najlepszym przyjacielem nastolatki. Adres bloga: http://the-dark-side-justin.blogspot.com/, analizują: Szklarz, Pangia i debiutujący Bartd94


Pojedynki Artykułów Na Medal
Judas Priest

Judas Priest (pol. Ksiądz Judasz) – angielski zespół metalowy założony w 1968 roku, co czyni go najpierwszym z zespołów metalowych w ogóle. Dlatego też większość jego piosenek nie nawiązuje do Szatana. Wsławili się tym, że wokalista na koncertach wjeżdżał Harleyem na scenę i strzelał w górę z kałacha niczym Arab na filmie z pogróżkami skierowanymi w stronę rządu amerykańskiego od Al-Kaidy. Wprowadzili też wśród metalowców zwyczaj ubierania się w skóry, ale o tym niżej.

Historia

Zespół powstał w 1968, ale pierwszy stały skład zespołu (Rob Halford, K. K. Downing, Glenn Tipton, Ian Hill) ukształtował się dopiero w 1974, choć perkusistę, który spełnił ich oczekiwania znaleźli dopiero w 1979, po dorobieniu się 5 albumów z perkusistami sesyjnymi. Po następnych kilkunastu latach i bliźniaczo podobnych do siebie albumach muzycy stwierdzili, że im się znudziło i w 1993 roku rozwiązali zespół. Trzy lata później wszyscy muzycy za wyjątkiem wokalisty zdążyli roztrwonić zarobione pieniądze i wrócili do grania zatrudniając Tima Owensa w charakterze wyjca.

Który artykuł wybierasz?
 
238
 
881
 

Oddanych głosów: 1120.
Ledzeppelin

Led Zeppelin – brytyjski zespół rockowy, jeden z prekursorów hard rocka lat 70. Ich gra opiera się na półgodzinnych riffach zerżniętych od prehistorycznych bluesmanów, napierdalaniem w perkusję z całej siły, zniewieściałym głosie wokalisty, a przede wszystkim na nadfioletowych solówkach wykonywanych gitarą elektryczną. Led Zeppelin jest dość smutnym i ironicznym zespołem. Ołowiane sterowce, które nie latają, śpiewają o schodach do nieba.

1968 – 1970

Wszystko zaczęło się od The New Yardbirds, a właściwie od końca tej grupy, bo wszyscy muzycy poszli w przysłowiowe pizdu, a Page został na lodzie, ponieważ miał do odwalenia trasę koncertową. Jednak po wizycie w pewnym klubie spotkał Roberta Planta i Johna Bonhama. Ich muzyka tak go zauroczyła, że musiał na chwilę oddalić się do łazienki... Po powrocie przyjął ich do zespołu – The New Yardbirds. Aby to uczcić ujebali się po rockersku i poszli na dziwki.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony