Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
N. Tesla kolor

Nikola Teslachorwacki wynalazca serbskiego pochodzenia, autor ponad 300 patentów, które mu nic nie dały, bo Marconi i tak zaBladał mu całą robotę. Wynalazł silnik elektryczny, prądnicę, autotransformator, dynamo rowerowe, koło rowerowe, radio, telewizję, elektrownię wodną i jądrową, baterię słoneczną, turbinę talerzową i widelcowo-nożową, a także transformator Tesli. Do jego mniej znanych wynalazków należą wehikuł czasu, łódź podwodna, samolot antygrawitacyjny, perpetuum mobile, urządzenie do czytania myśli i promień śmierci. Rzecz jasna wszystko zostało skonfiskowane przez rząd USA.

Dzieciństwo

Tesla urodził się w serbskiej rodzinie w Austrii na terenie dzisiejszej Chorwacji. Jego ojciec chciał, żeby młody Nikoś poszedł w ślady ojca i został księdzem, ale małego Teslę bardziej niż pieśni kościelne interesowało smażenie biedronek prądem i poszedł na polibudę. Po studiach Tesla uzbrojony w dyplom inżyniera i nabytą odporność na spirytus podjął pracę w urzędzie telegraficznym. To właśnie tam Nikola obserwując krągłości koleżanek maszynistek wpadł na pomysł skonstruowania obrotowego silnika na prąd przemienny.

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz…
Crystal Clear app kedit
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-grafika
Grafika na medal
Poczet Kruluf Cebuli
Kiedyś to byli wielcy Polacy, Brajanku
Icon-artykuł
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

14 września

12 września

10 września

6 września

5 września

1 września

Icon-rocznica
Święto na dziś

Dzień Niepodległości Osetii Południowej

Osetię uznają Naddniestrze oraz Oni – i tyle Ci powinno wystarczyć.

Osetia Pd
  • 1519Ferdynand Magellan rozpoczął wyprawę dookoła świata. Ahoj, Ferdziu!
  • 1859 – otwarto ogród zoologiczny w Kopenhadze. Prawdopodobnie stamtąd pochodzi Maskonur Hans.
  • 1908 – odbyły się pierwsze piłkarskie derby Krakowa. Wisła 1:1 Cracovia. Wynik starcia pomiędzy kibolami nieznany.
  • 1908 – w wyniku epidemii cholery w Petersburgu zmarło ok. 7 tys. osób. Ale to w Rosji, więc nikogo to nie obchodzi.
  • 1942 – utworzono w Polsce Narodowe Siły Zbrojne.
  • 1954 – uchwalono konstytucję Chin.
  • 1966 – Gujana została członkiem ONZ. USA odetchnęło z ulgą.
  • 2001 – w przemówieniu w Kongresie USA prezydent George W. Bush zadeklarował wojnę z terroryzmem. Niby powinien wcześniej, ale dopiero 19.09 dowiedział się o World Trade Center.


Icon-promowane
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Bohaterowie NieepizodyczniCo piszczy i jęczy w MorrowindRozporządzenie ws. wychowania seksualnego

Poradniki: Jak przywołać demonaJak zostać muzykiemJak zostać znanym i poważanym autorem romansu

Icon-promowane
Promowane
Icon-ankieta
Ankieta
Budzisz się rano na Saharze, co robisz?
 
198
 
42
 
78
 
412
 
41
 
60
 
23
 
93
 

Oddanych głosów: 947.
Pojedynki Artykułów Na Medal
Gordonpalaman 2

Half-Life 2 (HL2, ang. okres połowicznego rozkładu vol. II) – komputerowy, a także Xboksowy i Playstationowy tytuł FPS, wyprodukowany w latach 19992004 przez Valve Software, będący sequelem tytułu z 1998 roku, czyli HL1. HL2 był wydawany od III kwartału 2004 (komputer) do III kwartału 2007 (Xbox 360 i PS3). Tak długi okres sprawiał, że gracze dogłębnie przestali lubić pierwszego wydawcę – Vivendi Universal Games, a potem drugiego – EA Games.

Rozdziały
  • Point Insertion – główny bohater, Gordon Freeman budzi się w pociągu jadącym w nieznaną mu stronę. Majaczy i ma wizje, które są pozostałością po balandze w Black Mesa. Po chwili okazuje się, że trafił do Rosji, ale zamiast wódki i rozpalonych lasek, wita go z wielkiego kineskopu niejaki dr. Breen i informuje, że wysiadł w City 17 – metropolii, w której robi za Wielkiego Brata. Etap ten polega głównie na zbieraniu batów od wszechobecnej policji i wrzucania puszek do koszów. Po chwili natrafia na starych znajomych, Barneya i Kleinera, oraz postać która była pretekstem do wydania Nude–moda, Alyx Vance.
Który artykuł wybierasz?
 
259
 
82
 

Oddanych głosów: 341.
Black222

Left 4 Dead – gra stworzona przez Turtle Rock Studios, ale forsę na niej trzepie Valve Software. Ucieleśnienie praw Murphy'ego. Polega na strzelaniu do wszystkiego, co się rusza i co ma ochotę ci dać po ryju, zaś głównym zadaniem graczy jest przedostanie się z punktu A do punktu B, przy czym każdy taki punkt posiada umowną nazwę saferoom (czasem też safehouse).

Geneza gry

Jak to zwykle bywa, najlepsze pomysły przychodzą na myśl w nieoczekiwanych momentach. Tak też było z L4D. Ekipa Turtle Rock postawiła sobie pewnego dnia serwer w CS-ie i dla jaj każdy w CT kupił sobie MP5, a do TT wrzucili kilkanaście botów z nożami. Zabawa tak bardzo im się spodobała, że stwierdzili, że w sumie to można by na tej podstawie zrobić grę o tematyce zombie-apokalipsy. Na początku założyli, że gra będzie się nazywać Terror Strike, ale po jakimś czasie Valve wchłonęło Turtle Rock Studios i nazwa przy okazji zmieniła się na aktualną, co nieco podcina skrzydła teorii mówiącej, że Gaben nie umie liczyć do trzech.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele