Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Bug de l'an 2000

Problem roku 2038 – eufemistyczna nazwa opisująca najciekawszy dzień w historii ludzkości – 19 stycznia 2038.

Geneza

Jak powszechnie wiadomo, ludzie zaczęli liczyć czas wraz z wynalezieniem systemu Unix około roku 1970, dlatego za początek cywilizowanego świata (moment zero) uważa się 1 stycznia 1970. Niestety, skąpi linuksiarze przydzielili dla daty tylko 32-bitowego inta. Oznacza to tyle, że w dniu 19 stycznia 2038 roku licznik przekręci się niczym w nieśmiganym Golfie z 2 147 483 647 sekund na minus 2 147 483 648 sekundy.

Nie wiadomo jaki debil uznał, że dobrym pomysłem będzie liczenie daty w formacie, który zezwala na liczby ujemne, ale ten ktoś zafundował całej ludzkości niezłą rozrywkę – tego dnia komputery na całym świecie pokażą 13 grudnia 1901 roku. Tym samym ludzie będą musieli się przystosować do zmiany i cywilizacja wróci do stanu z początku XX wieku.

I co niby takiego się stanie?
Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz…
Crystal Clear app kedit
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-grafika
Grafika na medal
Chce Browara
Che Guevara chciał komuny, Ferdek chce browara
Icon-artykuł
Analizy
Czołem czytelnicy. Chcielibyśmy przedstawić wam dosyć speczyficzną analizę, będącą małym powrotem do przeszłości. Po pierwsze, samo opko jest dosyć stare. Po drugie, w analizie wzięli udział użytkownicy, których już od dawna na Nonsensopedii nie ma, choć niektórych możecie pamiętać z tego cyklu. Po trzecie i ostatnie, sama analiza została przeprowadzona podczas weekendu majowego, ale nikomu nie chciało jej się wrzucić. Nie przedłużając: dziś dowiecie się wielu ciekawych rzeczy: co jest za Kanadą, w czym PO było gorsze od PiS i co jest najprzydatniejszą rzeczą, jaką można nauczyć wnuczkę. Tu jest pełna wersja, analizują Szklarz, Pangia i debiutująca Tsuruna.


Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

16 listopada

8 listopada

5 listopada

3 listopada

2 listopada

27 października

Icon-rocznica
Święto na dziś

Światowy Dzień Toalet

A w Trynidadzie i Tobago oraz kilkunastu innych państwach mamy Dzień Mężczyzn.

Outhouse in the mountains
  • ok. 3500 p.n.e – pewne jezioro stało się żółte. Nieważne, od czego.
  • 1600 – urodził się człowiek, który stał się angielskim królem, a potem posłużył do tego, aby było kogo po dżentelmeńsku ściąć.
  • 1765 – król Stasiu otworzył Teatr Narodowy. Niestety, sam nie dawał dobrego przykładu gry aktorskiej.
  • 1961 – urodził się wódz Bogdan Wenta. Zbliża się wypełnienie przepowiedni zadarskiej.
  • 2005Hayabusa zaczął się wylegiwać na powierzchni asteroidy.
  • za kilkaset lat – jakaś forma pozaziemska trafi na „niespodziankę” pochodzącą z naszego dawno już nieużywanego promu kosmicznego.
Icon-promowane
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Traktat o ruskich czołgachStokrotka (gdzie ścieki płyną z wolna)Analiza filmowych tekstów

Poradniki: Jak zdobyć bordowe konto na WykopieJak napisać tekst piosenki nu metalowejJak ładnie wyjść na zdjęciu klasowym

Icon-promowane
Promowane
Icon-ankieta
Ankieta
Do tramwaju wchodzi kanar, a ty nie masz biletu. Co robisz?
 
67
 
482
 
419
 
155
 
253
 
110
 

Oddanych głosów: 1486.
Pojedynki Artykułów Na Medal
Admin-na-wakacjach

Programowanie ekstremalne (ang. Extreme programming, XP) – doktryna religijna i metodyka programowania mająca na celu wydajne tworzenie małych, średnich i średnio dużych „projektów wysokiego ryzyka”, czyli takich, w których nie wiadomo do końca, co się tak naprawdę robi i jak to prawidłowo zrobić. Przyświeca temu koncepcja surrealistycznej, prymitywnej rozrywki, wywodząca się z obsesyjnej obserwacji innych programów, które odniosły sukces (albo i nie).

Podstawą ekstremalnego programowania są synergia, akomodacja i mahabharata, wynikające ze stosowania rozmaitych praktyk religijno-informatycznych, które same w sobie nie mają żadnego sensu, lecz łącznie użyte zapewniają zaniknięcie jakiegokolwiek sensu pisanego kodu, co z kolei umożliwia przejście na wyższy, bardziej uduchowiony poziom programowania, charakteryzujący się brakiem prostolinijnej logiki Arystotelesa. Dodatkową zaletą programowania ekstremalnego jest to, że z punktu widzenia klienta ono w ogóle nie działa, a jak nawet działa, to niezbyt dobrze (a klient zmuszony jest kupić nowe oprogramowanie). Jednym z bardziej znanych produktów, które powstały w ten sposób, są Windows i XP firmy M$.

Który artykuł wybierasz?
 
398
 
76
 

Oddanych głosów: 474.
Dominospiel

Indukcja matematyczna – zabawka matematyczna, służąca do pokazywania prawdziwości różnych twierdzeń matematycznych wątpliwej przydatności. Potężne narzędzie w rękach doświadczonych matematyków, czy akademicka fanaberia służąca do pobierania grantów i oblewania studentów? Zadecydować musisz sam.

Schemat ogólny

Każdy dowód matematyczny przeprowadzony przy pomocy indukcji matematycznej sprowadza się do następującego schematu:

  • Wskazujesz jeden lub więcej konkretnych przykładów potwierdzających prawdziwość twojego twierdzenia. Jest to tak zwana baza indukcji.
  • Zakładając, że twoje twierdzenie jest prawdziwe dla dowolnej liczby przypadków, dowodzisz, że jest ono prawdziwe również dla dowolnej plus jeden liczby przypadków. Jest to tak zwany krok indukcyjny.

Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele