Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Mercedes Benz W123 Kombi Jesus Green

Mercedes-Benz W123 (pseudonim TW Beczka, ur. 1976, zm. 1986) – samochód klasy średniej-wyższej produkowany przez zakłady Mercedesa, znany ze swojej niezniszczalności. Zachwycił nawet polskich komunistów, którzy postanowili wymienić się z Niemcami na zasadzie: my bierzemy od was W123, Rosjanie kopiują silniki i wsadzają je do Wołgi.

Historia modelu
W 1976 roku ktoś w Mercedesie zorientował się, że dzieci kwiaty już dawno zakończyły swoją rewolucję i został tylko wiecznie naćpany Lemmy, dlatego też skrzydła w stylu pedalskich motylków stały się niemodne. Na dodatek wypadało jakoś ujednolicić estetycznie swoją gamę modelową. Tak powstał samochód ekstremalnie nudny stylistycznie, a jednocześnie, jak to z takimi nudziarzami bywa, niezwykle wytrzymały. Na wyeksponowanie tej cechy zresztą od razu postawiono, wystawiając te pojazdy do rajdu Lądek Zdrój – Sidney.

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś
Mudżahedini
  • 1392 – umiera Bolko II mały. Geny są jednak okrutne.
  • 1868 – konstytucja USA z nową poprawką. Z pola bawełny żywy nie uciekniesz.
  • 1929bocian u państwa Bouvier z mała Jacqueline. Arystoteles właściwy był już jednak trupem.
  • 1945 – przychodzi na świat Jim Davies, Nermal pierwszy raz w ABU Dhabi.
  • 1954 – wielkie Słońce Rewolucji Bolivariańskiej Hugo Chavez melduje się.
  • 1998 – po długiej chorobie umiera Zbigniew Herbert, jakkolwiek „Gazeta Wyborcza” do końca utrzymywała, że choroba jest dłuższa i inna niż oficjalnie.
Icon-ankieta
Ankieta
Stajesz się dyrektorem internetu. Co robisz?
 
206
 
66
 
252
 
941
 
36
 
35
 
146
 

Oddanych głosów: 1682.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

26 maja

15 maja

11 kwietnia

10 kwietnia

8 kwietnia

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Dzisiaj kontynuujemy analizę opka o Dawidzie Kwiatkowskim i innych metroseksualistach. Tym razem poznamy skutki jazdy karetką oraz dowiemy się jak latać na psie. Ponadto opko kończy się zaskakującym jak Hiszpańska Inkwizycja plot twistem (tych Czytelników, którzy się nie spodziewali takiego zakończenia, zapraszamy do wpisania się w dyskusji analizy). W dodatku przestrzegamy, że im dalej w las, tym więcej Ałtorka popełnia błędów ortograficznych, więc ostatnie rozdziały wyglądają na pisane nosem przez pijanego zająca. Analizują: Szklarz i Józef Piłsudski, adres bloga: http://moje-opowiadanie-kwiatkowski.blogujaca.pl/


Pojedynki Artykułów Na Medal
Medico peste

Dżuma (znana też jako czarna śmierć, morowe powietrze, łac. Pestis) – choroba bakteryjna przenoszona przez pchły, wektory i punkty przyłożenia, atakująca przede wszystkim gryzonie, sporadycznie ludzi. Za dżumę odpowiedzialny jest mikrob Yersinia pestis, przez antyfanów łaciny nazywany pałeczką dżumy. Sama choroba zaś wzbogaciła dzieje ludzkości nierówną, aczkolwiek spektakularną, walką z przeludnieniem.

Postacie i pochodzenie choroby

Każdy Polak i katolik wie, że na początku była ciemność. W tej ciemności leżały okruszki chleba, które przyciągnęły szczury. Biedne gryzonie, zaatakowane przez pchły, przeniosły się do Edenu, gdzie pozostawały niezagrożone przez naturalnych drapieżników. Zaniosły tam ze sobą dżumę dymieniczną atakującą węzły chłonne. Pierwszą ofiarą tej choroby był Abel, u którego dymienice były wielkości rajskiego jabłka. Z tego powodu ogród musiał zostać zamknięty, mieszkańcy wysiedleni, a brat zmarłego, Kain, został objęty kwarantanną i oznakowany.

Który artykuł wybierasz?
 
1680
 
430
 

Oddanych głosów: 2110.
Nerdbezsyfilis

Choroby weneryczne – termin odnoszący się do stanów zapalnych układu płciowego, których pochodzenia nosiciel nie umie racjonalnie wyjaśnić w czasie wywiadu podmiotowego, co skłania do przyjęcia hipotezy o ich nadnaturalnym pochodzeniu. Hipoteza ta ma charakter samoobalający się, ponieważ badania kliniczne i testy jednoznacznie zaklasyfikowały choroby weneryczne do grupy chorób, z których nie uleczy cię Jezus.

Historia i pochodzenie

Tzw. syf jest pierwszym znanym w historii ludzkości symbolem równouprawnienia płci, mimo że Gazeta Wyborcza tego nie napisała. Choroby weneryczne od początku były traktowane ze śmiertelną powagą; taki grzyb to poważna sprawa, a nie jakieś jarzyny. Zarazem kiła i jej podobne stanowią dziś ewenement na skalę światową – nikt nie wie, skąd się biorą i jaki dokładnie jest mechanizm ich powstawania. Współcześnie naukowcy przyjmuje się za wiarygodną tzw. Obserwację z dziewic. Zauważono wyraźny spadek liczby zachorowań, któremu towarzyszyła drastycznie malejąca ilość dziewic. Stąd też bardzo prawdopodobnym nośnikiem chorób wenerycznych jest dziewictwo.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony