Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Brad Delp.jpg

Boston(h)amerykański zespół muzyczny grający soft rocka założony w 1976 roku przez gitarzystę, keyboardzistę i basistę Toma Scholza, oraz wokalistę Brada Delpa, który popełnił samobójstwo w 2007 poprzez podłączenie rury wydechowej swojego samochodu do swoich dróg oddechowych. Co jak co, pomysł na śmierć miał.

Debiutancki album zespołu, niezwykle oryginalnie zatytułowany Boston, który wydany był w 1976 roku – czyli zaraz po powstaniu zespołu – odniósł ogromny sukces komercyjny. Właśnie na tej płycie znajdował się największy przebój wylansowany przez zespół – More Than A Feeling. Riff z tej piosenki później ukradła Nirvana za sprawą Smells Like Teen Spirit, czyli popularnej wśród emo piosenki o szamponie przeciwłupieżowym zapachowym. Późniejsze wydawnictwa zespołu nie odniosły jak na razie większych sukcesów, prócz kilku numerów tu i tam.

Członkowie

Obecny skład
 • Tommy DeCarloskowyt. Dowód na to, że zespół desperacko poszukiwał nowego wokalisty. Poznali go bowiem na mediach społecznościowych;
 • Tom Scholzrzeźbienie wiosła, keyboardy i brzdąkanie na basie. Jeżeli nie ma go w zespole, to oznacza, że to wcale nie Boston;
 • Gary Pihl – drugi gitarzysta. Pomaga Scholzowi w osiągnięciu harmonii gitarowych tak słynnych dla zespołu;
 • Tracy Ferrie – drugi basista. Jest mężczyzną, a ma imię z reguły żeńskie, więc jest odpowiednikiem Conchity Wurst w zespole;
 • Beth Cohen – tym razem już definitywnie pani. Basistka, która pojawiała się w zespole raz na ruski rok na chwilę, ale wróciła na stałe;
 • Jeff Nealperkusista, który według brzmienia swojego nazwiska bardzo lubi klęczeć. Bez skojarzeń.
Icon-promowane.png
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-rocznica.png
Święto na dziś
Kubus1.jpg
 • Dawno, dawno temu, w Stumilowym Lesie – armie Rouranów i Turkutów toczą śmiertelny bój, a posoka miesza się z kumysem!
 • 474 – na tron cesarstwa wschodniorzymskiego wskakuje Leon II. Rzutem na taśmę, bo długo bidny nie porządził.
 • 1401 – unia wileńsko-radomska. Witold będzie sprawował władzę na Litwie, co i tak nie przeszkodziło mu w szwendaniu się po lasach z wyimaginowanymi przyjaciółmi.
 • 1535hiszpańscy konkwistadorzy zakładają miasto Lima. Kości i krew autochtonów jest bardzo dobrym materiałem na fundamenty.
 • 1562 – podczas soboru trydenckiego ktoś półżartem zasugerował powstanie indeksu ksiąg zakazanych. Niektórzy ludzie nie potrafią wyłapać ironii.
 • 1871 – Bismarck, mocno już podpity, proklamuje powstanie Cesarstwa Niemieckiego. Przepraszamy.
 • 1919 – otwarto konferencję pokojową w Wersalu. Grubi panowie z pieniędzmi i ciastkami omawiają sprawy, o których nie mają pojęcia, a za co pan płaci. Pani płaci. My płacimy.
 • 1940 – zmarł Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Kto będzie nam pisał wiersze o patologicznej miłości Krzysia do Puchatka?
 • 1943 – ŻOB organizuje drobne powstanie w getcie. Każdy sposób dobry, by stłuc Niemczuchów.
 • 1945Armia Czerwona wyzwala Kraków od szansy na niepodległość.
Icon-artykuł.png
Coś kreatywnego
Skinhead 5.jpg
A więc mówisz, że wolisz twórczość Słowackiego?
Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Icon-artykuł.png
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

15 stycznia

14 stycznia

12 stycznia

9 stycznia

6 stycznia

4 stycznia

Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz, że...
Icon-promowane.png
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Historia pewnego ogłoszeniaOgłoszenia drobneAwaria kontenera

Poradniki: Jak być dobrym katolikiemJak nie dać się klasie wrobić w wycieczkęJak być dobrym ateistą

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Jamnik8łap.jpg
Najnowszy model jamnika
Icon-ankieta.png
Ankieta
Kto według Ciebie zaatakuje Polskę w najbliższym czasie?
 
11
 
6
 
3
 
14
 
99
 
19
 

Oddanych głosów: 152.
Pojedynki Artykułów Na Medal
Kaczyński marzenie.jpg

Pan Prezes Jarosław Aleksander hrabia Kaczyński von Kartoffel z Kaczogrodu herbu Pomian, wśród wiernych Jarosław, Ty Polskę Pobłogosław lub Wielki Prezes; wśród opozycji Jarosław Kłamczyński, Świrosław Kaczyński (ang. Big Brother, cze. Velka Drobinova Kserovina, nie. Klein Führer, wło. Curduplo Xerocopio Direttore, por. Piccolo Pistolo, fra. Kachore le Grand, chi. Mao Brakowao, ros. Ярослав Качушенко, kor. Kim Dzong Gnom; ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie) – polski polityk, prawa i lewa ręka Prezydenta RP i nowej premiery, hodowca zwierząt futerkowych, oficjalnie brat zmarłego prezydenta, ale tak naprawdę to jego klon, marzy o przejęciu władzy nad światem, co oczywiście mu się nie uda ze względu na to, że podczas podróży na Księżyc i próbie jego kradzieży został napromieniowany szkodliwymi promieniami moherowych beretów.

Jaruś w wolnym czasie lubi malować sobie paznokcie i prowadzić intymne rozmowy z niejakim Tadeuszem R. Nie kupuje w plebejskiej Biedronce. Na zakupy jeździ do osiedlowego sklepu dwie dzielnice dalej, w towarzystwie kilku posłów i kilkudziesięciu dziennikarzy. Nie lubi Ślązaków, ale za to ubóstwia Wolaków. W 2015 roku po długich męczarniach w opozycji wygrał wybory, i to niesfałszowane! Jest też światowym mistrzem gry na dudach i wyjmowania szydła z worka.

Który artykuł wybierasz?
 
27
 
77
 

Oddanych głosów: 104.
Tusksatanista.jpg

Donald „Dück”, Towariszcz Tusk, Herr Donald Tusck, Agent „Oskar” (zapis imienia i nazwiska wg świadectwa urodzenia Dönäld Tüsk, ur. 22 kwietnia 1957 w połowie w Pułtusku) – znany polski cudotwórca, niedoszły przyrodni brat braci Kaczyńskich (patrz: jego imię), człowiek z układu, okultysta, Słońce Kaszub a od połowy maja 2008 również Słońce Peru. Zwany także trzecim tenorem WSI, lumpenliberałem i Chemicznym Donaldem (opis: to człowiek z zasadami). Gorący miłośnik prowadzenia dialogu społecznego za pomocą gazu pieprzowego. Z wykształcenia historyk, powszechnie uważany za wybitnego myśliciela i naukowca. Słynie z posługiwania się chłodną logiką i trudnymi słowami np. rhesthruktuhryzacja (właśc. „restrukturyzacja”). Nosi szlachecki tytuł „Króla Sondaży”. W Księdze Rekordów Guinnessa figuruje jako osoba, która najwięcej razy przeprosiła byłego prezydenta własnego kraju i doczekała się od niego największej liczby gratulacji za wyborcze zwycięstwo. Nie pojechał na mecz z Niemcami, ponieważ nie wiedział, komu kibicować. Jest jednym z trzech tenorów PO. Jego rządzenie miało się skończyć, ale potrwa do 2015 roku.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele