Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii komputerów, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Poznań Główny FOX.jpg

Poznań Główny (w świadomości zbiorowej zwany Chlebakiem) – dworzec kolejowy położony w (uwaga, niespodzianka) Poznaniu. Perła współczesnej architektury użytkowej, która w swoim założeniu ma dziwnie wyglądać i być w ogóle nieużyteczną. Dzięki spełnieniu tych warunków Chlebak został oficjalnie uznany najgorszym budynkiem otwartym w Polsce w 2012 roku.

Lokalizacja

Poznań Główny zlokalizowany jest nieco na południowy zachód od centrum miasta, na śmiesznie pofalowanym terenie, dzięki czemu wchodząc na teren dworca od zachodu z ulicy Głogowskiej znajdujemy się na poziomie 0, czyli tym samym co perony, natomiast wchodząc od północy z Mostu Dworcowego już na poziomie +1. Tuż obok znajduje się duma Wielkopolski, lokalne World Trade Center, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, które oślepiają swym blaskiem każdego przybysza, któremu uda się wyjść z dworca. Oczywiście tylko pod warunkiem, że wie, czym jest ten kompleks budynków z iglicą na środku. Większość nie wie.

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…
Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Audiobat.jpg
Audiobat – narzędzie biczujących się audiofili
Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

20 lipca

17 lipca

3 lipca

25 czerwca

20 czerwca

Icon-rocznica.png
Święto na dziś
800px-Llobregat 1.jpg
  • 7000 p.n.e. – mężczyźni bezpiecznie dotarli do domu po polowaniu.
  • 1410 – armia polsko-litewska kierowana przez Jagiełłę rozpoczęła oblężenie Malborka. W środku uznano, że jest bezpiecznie.
  • 1547 – Henryk II rozpoczął kierowanie Francją.
  • 1943 – Benito Mussolini został skierowany do aresztu.
  • 1976 – na zdjęciach z Marsa zaobserwowano krzywy ryj. Powstała nowa teoria spiskowa.
  • 2009 – co najmniej 241 kierowców bezpiecznie dojechało do domu.
Icon-promowane.png
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Bohaterowie NieepizodyczniCo piszczy i jęczy w MorrowindRozporządzenie ws. wychowania seksualnego

Poradniki: Jak przywołać demonaJak zostać muzykiemJak zostać znanym i poważanym autorem romansu

Icon-promowane.png
Promowane
Icon-ankieta.png
Ankieta
Uchodźcy szturmują twój dom. Co robisz?
 
22
 
29
 
14
 
14
 
47
 
42
 
305
 
91
 

Oddanych głosów: 564.
Pojedynki Artykułów Na Medal
Cthulhu63.jpg

Cthulhu – postać stworzona w ramach psychoterapii przez Howarda Philipsa Lovecrafta. Jest jednym z prawdziwych Wielkich Przedwiecznych, a przy tym najbardziej rozpoznawana postać z całego panteonu stworzonego przez Rasistę z Providence. Cthulhu mieszka w R'lyeh na Pacyfiku, śpi więcej niż leniwiec, amatorsko zajmuje się astrologią, socjotechniką, matematyką nieeuklidesową i okultyzmem. Jego hobby to masakry przypadkowych żeglarzy oraz organizacja potencjalnego ruchu drogowego w cyklopowym mieście. Znak Zodiaku: Skorpion.

Geneza postaci Cthulhu

Jest wiele źródeł, które pomagają nam w ustaleniu pochodzenia Cthulhu – zarówno jako istoty, a także jego imienia. Może znamiennym będzie fakt, że nasz dobry, stary rasista Howard w dziecięcym wieku bynajmniej nie wsłuchiwał się w opowieści o Czerwonym Kapturku jak większość z nas. Zamiast tego od najmłodszych lat chłonął wszelkie brutalne historyjki o przerażających kreaturach z wymiarów astralnych, onirycznych wizjach lodowych miast sprzed eonów i opuszczonych, wiktoriańskich domach z szalonymi mieszkańcami.

Który artykuł wybierasz?
 
13
 
45
 

Oddanych głosów: 58.
Leppersjedi.jpg

Jedi (czytaj Yeti, Jeti) – czwarta co do wielkości religia Wysp Brytyjskich (tak przynajmniej twierdzi, nieomylna zdaniem wielu naszych współpracowników, Wyrocznia) i jedna z ważniejszych religii światowych. Założona w 1977 roku przez George'a Lucasa, gdy ten doznał objawienia, w którym ujrzał przyszłość. Jej przesłanie zawarte jest w nakręconych siedmiu filmach cyklu Gwiezdne wojny.

Wierzenia

Niewiele wiadomo nam na temat wierzeń i rytuałów tej religii, gdyż jej charakter wymaga spędzania długiego czasu przed telewizorem, przez co jej wyznawcy rzadko kontaktują się z resztą ludzkości, co utrudnia znacznie infiltrację. Z doniesień naszych agentów wynika, że jest to jedna z religii odwołujących się do teorii o przeznaczeniu. Zakładają oni, że wizja przyszłości, której doświadczył Lucas, na pewno się sprawdzi, chociaż jest jedną z około bilionów możliwości, a wtedy oni staną się wielkimi obrońcami imperium. A jak wiadomo, taki obrońca musi trzepać sporo kasy za to, co robi.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele