Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Końdolino

Tor kolejowy – dwa lub więcej przerdzewiałych kawałków metalu ułożonych obok siebie na paru przegniłych dechach. Tor służy w zamierzeniu pociągom i tramwajom do przemierzania świata, w praktyce zazwyczaj jest wykorzystywany jako miejsce spotkań towarzyskich lub lokalny ciąg komunikacyjny do przepędzania bydła.

Rodzaje szyn
  • Szyna zębata (zwana również szyną drapieżną) – gatunek endemiczny występujący wyłącznie na terenach górskich. Całymi dniami wygrzewa się na podkładach między szynami jezdnymi czekając na ofiarę. Gdy ta nadjedzie, chwytają ją swoimi straszliwymi zębiszczami. Kolejarze żyją w symbiozie z szynami zębatymi – korzystają z nich do wjeżdżania na wzniesienia, podczas gdy szyna w ten sposób zaspokaja swój instynkt drapieżcy.
  • Szyna prądowa – taka szyna przez którą ktoś puścił prund. Przejeżdżający pociąg (zazwyczaj metro) zlizuje elektryczność z szyny prądowej specjalnym języczkiem i po przetrawieniu jej w układzie pokarmowym wykorzystuje ją w silnikach. W ekstremalnych przypadkach spotyka się nawet dwie szyny prądowe, wtedy pociąg doposaża się w kolejny języczek. Do celu zbierania prądu stosuje się specjalne, certyfikowane przez Unię języczki, nie zaleca się samemu próbować ich lizać.
Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz…
Crystal Clear app kedit
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-grafika
Grafika na medal
Poczet Kruluf Cebuli
Kiedyś to byli wielcy Polacy, Brajanku
Icon-artykuł
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

19 sierpnia

14 sierpnia

8 sierpnia

6 sierpnia

4 sierpnia

3 sierpnia

Icon-rocznica
Święto na dziś

Dzień odliczania dni do końca wakacji

Na Filipinach Dzień Ninoy Aquino, a imieniny przypadły dziś na Męcimira, czyli człowieka chaosu

Zegar matematyka
  • 1614 – Elżbieta Batory zmarła po długim czasie bezczynności w zamurowanej komnacie.
  • 1811zapłonął ostatni europejski stos. Ponoć za – podpalanie.
  • 1897 – powstała heroina, która później znalazła zastosowanie jako środek na astmę. No co?
  • 1911 – skradziono Monę Lisę z Luwru. Panienka nie protestowała, być może miało to związek ze stworzeniem osiem lat później L.H.O.O.Q.
  • 1986Usain Bolt może jeszcze nie biegał, ale światu się pokazał.
  • 1993 – sonda kosmiczna Mars Observer strzeliła focha na NASA i się już nie odezwała. Może zobaczyła coś, co jej kazało nie przejmować się tym światem?
  • 2007 – wypoczynek ludzi na Mazurach został gwałtownie przerwany przez burzliwy manifest przyrody nieożywionej.
Icon-promowane
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Bohaterowie NieepizodyczniCo piszczy i jęczy w MorrowindRozporządzenie ws. wychowania seksualnego

Poradniki: Jak przywołać demonaJak zostać muzykiemJak zostać znanym i poważanym autorem romansu

Icon-promowane
Promowane
Icon-ankieta
Ankieta
Uchodźcy szturmują twój dom. Co robisz?
 
49
 
87
 
50
 
43
 
114
 
84
 
746
 
211
 

Oddanych głosów: 1384.
Pojedynki Artykułów Na Medal
Cthulhu63

Cthulhu – postać stworzona w ramach psychoterapii przez Howarda Philipsa Lovecrafta. Jest jednym z prawdziwych Wielkich Przedwiecznych, a przy tym najbardziej rozpoznawana postać z całego panteonu stworzonego przez Rasistę z Providence. Cthulhu mieszka w R'lyeh na Pacyfiku, śpi więcej niż leniwiec, amatorsko zajmuje się astrologią, socjotechniką, matematyką nieeuklidesową i okultyzmem. Jego hobby to masakry przypadkowych żeglarzy oraz organizacja potencjalnego ruchu drogowego w cyklopowym mieście. Znak Zodiaku: Skorpion.

Geneza postaci Cthulhu

Jest wiele źródeł, które pomagają nam w ustaleniu pochodzenia Cthulhu – zarówno jako istoty, a także jego imienia. Może znamiennym będzie fakt, że nasz dobry, stary rasista Howard w dziecięcym wieku bynajmniej nie wsłuchiwał się w opowieści o Czerwonym Kapturku jak większość z nas. Zamiast tego od najmłodszych lat chłonął wszelkie brutalne historyjki o przerażających kreaturach z wymiarów astralnych, onirycznych wizjach lodowych miast sprzed eonów i opuszczonych, wiktoriańskich domach z szalonymi mieszkańcami.

Który artykuł wybierasz?
 
139
 
360
 

Oddanych głosów: 499.
Leppersjedi

Jedi (czytaj Yeti, Jeti) – czwarta co do wielkości religia Wysp Brytyjskich (tak przynajmniej twierdzi, nieomylna zdaniem wielu naszych współpracowników, Wyrocznia) i jedna z ważniejszych religii światowych. Założona w 1977 roku przez George'a Lucasa, gdy ten doznał objawienia, w którym ujrzał przyszłość. Jej przesłanie zawarte jest w nakręconych siedmiu filmach cyklu Gwiezdne wojny.

Wierzenia

Niewiele wiadomo nam na temat wierzeń i rytuałów tej religii, gdyż jej charakter wymaga spędzania długiego czasu przed telewizorem, przez co jej wyznawcy rzadko kontaktują się z resztą ludzkości, co utrudnia znacznie infiltrację. Z doniesień naszych agentów wynika, że jest to jedna z religii odwołujących się do teorii o przeznaczeniu. Zakładają oni, że wizja przyszłości, której doświadczył Lucas, na pewno się sprawdzi, chociaż jest jedną z około bilionów możliwości, a wtedy oni staną się wielkimi obrońcami imperium. A jak wiadomo, taki obrońca musi trzepać sporo kasy za to, co robi.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele