Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Flat earth.png

Płaska Ziemia – teoria, zgodnie z którą cały świat składa się z dysku. Hipotezę płaskiej Ziemi głosili głównie starożytni i średniowieczni naukowcy. Dzięki dostępie do internetu ruch ten odradza się i prezentuje nowe dowody obalające teorię okrągłej Ziemi.

Opis Ziemi

Według propagatorów płaskiej Ziemi, nasza planeta jest dyskiem o średnicy 24,5 tys. km i grubości 9 tys. km. Na brzegu planety znajduje się Antarktyda, dzięki której nie wylewa się woda (stąd wielkie poparcie proekologicznych ruchów, które walczą o nieroztopienie lodowca, który zatrzymuje wodę). W środku znajduje się Biegun Północny. Wszystko się utrzymuje za sprawą gęstości – im większa gęstość przedmiotu, tym bardziej opada on na dno. Na samym dnie znajduje się Bedrock, którego nie można zniszczyć nawet przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Powietrze nie uchodzi do nicości, gdyż jest ono zatrzymywane przez wielką powłokę, nieco przypominającą przeźroczystą miskę. Aż do XX wieku nie było wiadomo, z czego ją zbudowano, oraz na jakiej znajduje się wysokości. Dopiero doświadczenia ZSRR przyniosły oczekiwany wynik. Radzieccy naukowcy za pomocą Car Bomby wyznaczyli wysokość platformy na 60 kilometrów.

Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Icon-grafika.png
Grafika na medal
Litwiński Bilboard.jpg
Zawsze jestem otwarty na nowe propozycje
Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

20 lutego

15 lutego

10 lutego

5 lutego

2 lutego

30 stycznia

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dominikana odzyskuje niepodległość, radujmy się, ludzie!

Wypijmy za Dzień Niedźwiedzia Polarnego!
  • 1594 – pomimo masowych rzezi, które zawsze zdarzają się w takich przypadkach, udaje się koronować Henryka IV na króla Francji. Kiedy ma się perspektywę przejęcia władzy, nawet Paryż wart jest mszy.
  • 1945 – narodziny Kmicica. No jak to, żył w czasach Potopu? O Olbrychskim mówię!
  • 1971Roman Giertych rodzi się jako aberracja – z powodu wzrostu – zaś uczniowe przyszli, żywi i martwi zaczynają formować Inicjatywę Uczniowską.
  • 1976 – Sahara Zachodnia ogłosiła niepodległość, i to pomimo że nikt tam nie mieszka.
  • 1976Boski Diego debiutuje w drużynie Argentyny.
  • 1999 – Olusẹgun Ọbasanjọ wygrał wybory prezydenckie w Nigerii, co ma fundamentalnie znaczenie na arenie międzynarodowej.
Icon-promowane.png
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Kwestionariusz dla ubiegających się o przyjęcie do niebaPoemat przy pomocy PKlub używanych bohaterów

Poradniki: Jak przeżyć w AngliiJak upiec kiełbaski na grilluJak się oświadczyć

Icon-promowane.png
Promowane
Icon-ankieta.png
Ankieta
Jaka była twoja reakcja, gdy dowiedziałeś się o powrocie „Milionerów”?
 
136
 
38
 
26
 
584
 

Oddanych głosów: 784.
Pojedynki Artykułów Na Medal
San Escobar.svg

San Escobar (pełna nazwa Ludowo-Demokratyczna Republika Świętego Escobara, hiszp. República Popular Democrática de San Escobar) – państwo położone w Ameryce Północnej. Państwo ogłosiło niepodległość 10 stycznia 2017 roku. Pierwszym krajem, który uznał suwerenność nowego kraju była Polska – dziś największy sojusznik tego latynoskiego państwa. To właśnie Witold Waszczykowski dumnie oznajmił, że na mapie pojawiło się nowe państwo.

Stolicą San Escobar jest malownicze miasto Santo Subito.

Kraj ten znajduje się w stanie wojny z Saint Kitts i Nevis. Prezydent SKiN miał czelność powiedzieć, że Waszczykowski miał na myśli jego wyspę. San Escobar uznał to za prowokację, na którą odpowie wojną.

Polskim ambasadorem w San Escobar jest znany polski biznesmen Stefan Siarzewski, a konsulem Krzysztof Wąski.

Historia

Początkowo była to hiszpańska kolonia San Witoldos, ale w 1990 roku prawo do wyspy wykupił Pablo Escobar. W tym samym roku prezydent kraju spotkał się z Lechem Wałęsą. Niestety polityka zagraniczna Aleksandra Kwaśniewskiego nie objęła walki o niepodległość San Escobar. Kraj otrzymał niepodległość 10 stycznia 2017 roku, po tajnym spotkaniu Witolda Waszczykowskiego z kończącym kadencję Obamą.

Który artykuł wybierasz?
 
319
 
455
 

Oddanych głosów: 774.
Dwuglowa kaczka.png

Polska (właśc. POLSKAPolna Organizacja Ludzi Skupująca Kradzione Auta, a także Katoland, Skansen, Grajdołek, Kaczorland, Narnia, Moherland, Kraj Kwitnącej Lipy, Kraj Kwitnącej Cebuli, IV Kaczypospolita, dawniej także: Tuskoland, Druga Irlandia) – kraj w Europie, sprzeczność sama w sobie. Kraj, który był jednym z najuboższych w Europie po 1989 roku i który dogonił większość państw. Kraj na styku Europy Zachodniej i Wschodniej, gdzie pensje są wschodnie, a koszty zachodnie. Polska to dziwny kraj gloryfikujący narzekanie. Najpewniej autorzy tego hasła także narzekali na jego nędzną formę i sami rozpoczęli jego naprawianie. Granice absurdu… znaczy Polski to Odra, Sudety, Karpaty, linia Bugu i parę esów-floresów na północnym-wschodzie. Kraj jest chroniony przez Orła Białego i krzyż na Giewoncie.

Polska to kraj, gdzie nikt nikogo nie lubi, choć 100% Polaków kocha Papieża-Polaka, choć nie przestrzega Jego nauk. Pogański kraj o rodowodzie leśnym i wysokim mniemaniu o sobie. Historia niejasna, którą określa się jako „dzikość serca”, czyli punktem wyjścia znowu staje się pogaństwo. Obecnie uznawana za kraj drugiego świata, skolonizowany przez Niemcy.

Od 26 lat Polska może cieszyć się swoim słynnym bajzlem. Bajzlem tym dzieli się od 2004 roku z Unią Europejską. A jak przyszły czasy Unii Europejskiej, to każdy obywatel dostał swój numerek: w Urzędzie Skarbowym i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele