Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Mercedes Benz W123 Kombi Jesus Green

Mercedes-Benz W123 (pseudonim TW Beczka, ur. 1976, zm. 1986) – samochód klasy średniej-wyższej produkowany przez zakłady Mercedesa, znany ze swojej niezniszczalności. Zachwycił nawet polskich komunistów, którzy postanowili wymienić się z Niemcami na zasadzie: my bierzemy od was W123, Rosjanie kopiują silniki i wsadzają je do Wołgi.

Historia modelu
W 1976 roku ktoś w Mercedesie zorientował się, że dzieci kwiaty już dawno zakończyły swoją rewolucję i został tylko wiecznie naćpany Lemmy, dlatego też skrzydła w stylu pedalskich motylków stały się niemodne. Na dodatek wypadało jakoś ujednolicić estetycznie swoją gamę modelową. Tak powstał samochód ekstremalnie nudny stylistycznie, a jednocześnie, jak to z takimi nudziarzami bywa, niezwykle wytrzymały. Na wyeksponowanie tej cechy zresztą od razu postawiono, wystawiając te pojazdy do rajdu Lądek Zdrój – Sidney.

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś

Światowy Dzień Praw Autorskich

Aby utrzymać wytwórców w przekonaniu, że ktoś ich przestrzega

Piractwo1
  • 1185 – zmarł Alfons II Gruby, król Portugalii
  • 1348 – Edward III ustanowił Order Podwiązki
  • 1775 – urodził się William Turner, pirat angielski malarz
  • 1965 – z powodu budowy nowej linii metra wysadzono w powietrze gmach Teatru Narodowego w Budapeszcie
  • 1977 – urodził się Jasiu Cena, amerykański wrestler
  • 1992 – Stany Zjednoczone i Gruzja nawiązały stosunki dyplomatyczne. Rosja jest zachwycona
Icon-ankieta
Ankieta
Okazuje się, że jest rok 1967, a Ty znajdujesz się w jednym z okopów w Wietnamie z ziemniakiem w ręce. Co robisz?
 
435
 
932
 
183
 
167
 
76
 
175
 
250
 
280
 
1350
 

Oddanych głosów: 3848.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż rozbudować! ↓
↑ Pomóż rozbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

11 kwietnia

10 kwietnia

8 kwietnia

1 kwietnia

29 marca

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Po latach męczenia się z różnej maści wandalizmami i marnymi wypocinami, administratorzy Nonsensopedii doszli do wniosku, że warto pójść o krok do przodu. Tym razem postanowiliśmy się zająć zaśmiecającymi internet blogami i opowiadaniami, rozkładając je na czynniki pierwsze i złośliwie komentując wszystko, co powinno być w nich skomentowane.

Na pierwszy ogień pójdzie blog http://ashley-louis-fanfiction.blogspot.com/. Dowiemy się z niego między innymi dlaczego odźwierny to najgorszy zawód świata, do czego służy poduszka, oraz co kryje się w oczach Antoniego Macierewicza. A wszystko to w cieniu gangu One Direction. Analizują Szklarz i Józef Piłsudski

Pojedynki Artykułów Na Medal
Marcin Niewalda – założyciel, pomysłodawca i redaktor naczelny jedynej słusznej Encyklopedii Zjawisk XXI wieku „Okiem”. Wielki obrońca polskości i wiary katolickiej. Polski bohater narodowy pokroju Dmowskiego czy Rydzyka.

Historia
Marcin, chociaż trudno w to uwierzyć, w przeszłości był bardzo złym człowiekiem. Grzeszył jak tylko się dało, grał nawet w dwóch zespołach rockowych. Na szczęście dla niego i całego świata (oczywiście pomijając Żydów, muzułmanów i liberałów), nawrócił się. Około roku 2001 doznał objawienia i postanowił stworzyć niewielką stronę internetową, która miała udowodnić, że całe zło tego świata kryje się w muzyce rockowej. Na szczęście, wynik jego pracy przerósł wszelkie oczekiwania – powstała Encyklopedia Zjawisk XXI wieku „Okiem”, światełko w tunelu dla Internetu i religii (oczywiście tej dobrej, każda inna może zginąć w mrokach piekła).

Który artykuł wybierasz?
 
34
 
426
 

Oddanych głosów: 460.
Rasputin pt

Grigorij Jefimowicz Rasputin (urodzony gdzieś koło 22 stycznia 1869, zm. 30 grudnia 1916) – rosyjski mnich, uzdrowiciel, faworyt cara, analfabeta z wyboru, jasnowidz i, przede wszystkim, były posiadacz 28,5 centymetrowego przyrodzenia. Dzięki temu szczegółowi stał się najłakomszym kąskiem dla kobiet mieszkających na wschód od Buga, zwłaszcza tych wyżej postawionych w drabinie społecznej.

Młodość

Rasputin urodził się w wiosce tak zapadłej, że nikt nie znał jej nazwy, nawet mieszkańcy, spędzający w pobliskiej cerkwi więcej czasu niż tamtejszy pop. Mimo tego, życie w rodzinnej wsi Grigorija było wesołe i pełne rozrywek: raz na jakiś czas komuś paliła się stodoła i zdychały kozy, czasem nawet rosła trawa i świeciło słońce.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony