Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Taliban-herat-2001 retouched

Dżihad – pokojowe działanie mające na celu oczyszczenie środowiska ze szkodliwych elementów. Objawia się głównie malowaniem półksiężyców na ścianach bloków, spacerowaniem z maczetą w ręku, żebraniem o potrawy halal w szpitalu lub – w bardziej nowoczesnej wersji – spamowaniem na portalach społecznościowych. Praktykujący często zastępują stróżów prawa, na co ci reagują wdzięcznością, gdyż wreszcie mogą zająć się niecierpiącym zwłoki patrolem po okolicznych marketach.

Historia

Wbrew propagandzie rozsiewanej przez tych od rowerów i innych pojazdów dwukołowych dżihad nie został wynaleziony na słonecznym zadupiu w Arabii Saudyjskiej. Już od zarania dziejów rysowano brzydkie rzeczy na ścianach jaskiń, ucinano głowy odłamkiem butelki po Tymbarku, czy mordowano niewiernych Ozyrysowi za pomocą kabla od opiekacza do kanapek. Krążą pogłoski, że sam Cthulhu w swoim mieście zarządził, że jeden procent podatku każdego obywatela powinien być odprowadzany na dżihad. A jeśli obywatel ten prowadzi budkę z kebabem lub sprzedaje hummus na targu – co najmniej sześć. Jednak były to wieki ciemne, kiedy na świecie panowała choroba szalonych krów, a słowa „matriarchat”, „transwestytyzm” i „transplantacja” wykreślono ze słowników.

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś

Dzień Postaci z Bajek

Wszyscy kochamy kucyki!

Rainbow Dash salut
 • 1698 – Piotr Wielki wprowadził podatek od brody, dzięki czemu balwierze mocno podbili ceny.
 • 1800 – po latach heroicznych walk Wielka Brytania zdobywa Maltę.
 • 1840 – premiera opery w La Scala – Dzień parowania Verdiego.
 • 1877 – wódz Szalony Koń już nie pobryka z powodu jego zabicia.
 • 1946 – narodziny Freddiego Mercury, który wprowadzi później znaczne zmiany do terminu gender.
 • 1959 – na Śląsku otwarto wesołe miasteczko. W pierwszej próbie przejazdu kolejką górską zapobiegawczo wsadzono wszystkich dygnitarzy komunistycznych. Nikt nie zginął.
 • 1980Edward Gierek rezygnuje z urzędu I Sekretarza. Dzieci już nie dostaną cukierków.
 • 1985 – Rodzi się Jan Mazoch, były czeski skoczek narciarski.
 • 1994 – pierwszy odcinek Mody na Sukces. I tak to trwa i trwa i trwa...
 • 1995 – z serii "Wielkie Zdobycze Cywilizacyjne Francji"; Francuzi zrzucają bombę atomową na wyspę zamieszkaną przez niewinnych autochtonów.
 • 2003 – Kir Bułyczow odwiedza Wielki Guslar i nie wraca.


Icon-ankieta
Ankieta
Nagle czujesz, że trzęsie się cały dom, a obrazy ze ścian spadają. Co robisz?
 
268
 
161
 
625
 
127
 
216
 
1271
 
406
 

Oddanych głosów: 3074.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

3 czerwca

24 maja

23 maja

3 kwietnia

15 marca

10 marca

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
 • Vidkuna Quislinga ominęło rozdawanie teczek ministerialnych i nie dostał się do rządu sformowanego przez swoją własną partię?
 • Siarczek siarki jest wykorzystywany w gorących spalaniach i zimnych schładzaniach?
 • Muzykolodzy odżywiają się tylko starymi drukami muzycznymi?
 • Działalność studencka Pol Pota nie sprzyjała rozwojowi jego IQ?
 • Ida propaguje homoseksualizm?
 • Rekinado jest definicją mindfucku?
Icon-grafika
Grafika na medal
Troska-o-klijentów
Troski o swoich klijentów nigdy nie za wiele
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
I kolejny, już dziesiąty odcinek NonAnaliz przed nami. Tym razem opowiastka o… No właśnie w sumie trudno powiedzieć, o co chodzi w tej całej historyjce. Mamy po raz n-ty kolesi z One Direction, ich fankę i główną bohaterkę, która najwidoczniej urodziła się na Księżycu i nie ma pojęcia o istnieniu ich zespołu, a ponadto udaje tytułową bad girl z piosenki Dody, robiąc sobie tatuaże, farbując włosy na niebiesko i paląc papierosy, co ałtorka odpowiednio akcentuje za każdym razem – niemal równie mocno, jak akcentowanie jest przyprawianie potraw Kucharkiem w polskich serialach. Ponadto dowiecie się, ile paliwa palą samochody w opkach i ile w rzeczywistości, jakie mogą być konsekwencje jedzenia chipsów w kinie, a także poznacie listę najbardziej przykrych rzeczy, jakie mogą spotkać człowieka w życiu. Po raz kolejny komentują Szklarz i Pangia, a opko bez obróbki tekstowej (ałtorka oszczędzała na spacjach i kropkach kończących zdania) dostępne jest pod adresem http://opposites-attract-hs.blogspot.com/.


Pojedynki Artykułów Na Medal
EAN13

Kot kreskowy

Miau, Miau

Kot o tym artykule

Mniam, mniam, smakuje jak kurczak!

Satanista o kocie

Łyżwiarz wie, że kotek
odkopał prezent

Behemoth o kocie

Skurwysyny matki natury

Dem o kocie

Strona główna – jest to przedziwny stwór antypsi składający się z kota właściwego, mózgowia podkociego, modułu mruczącego, organu miauczącego, sensorów świetlnych i opcjonalnie obroży. To właśnie kot jest tym, czego nie posiadał król Popiel. Skutki były tragiczne...

Zarys historyczny i funkcje użytkowe

Catonglasstable

Kot poduszkowiec. Najnowsze badania naukowców dowiodły, że doskonale nadaje się on do prasowania

Nikt do tej pory nie określił czasu, w którym człowiek został udomowiony przez kota. Stworzenie występuje praktycznie na całym obszarze znanej nam kultury, a w szczególności literatury. Głównymi oznakami kociej obecności w twoim stożku czasu są dźwięki, które zostały zidentyfikowane jako towarzyszące początkowej fazie prokreacji. Kot jako antypies czasem w ruchu zmiennym po linii krzywej napotyka swoje przeciwieństwo, czemu wbrew pozorom nie towarzyszy anihilacja, lecz dźwięki podobne do wymienionych wyżej. Istnieje teoria mówiąca (w przeciwieństwie do teorii niemych), że koncepcja znanego nam wszechświata rozpadłaby się bez swojej, z pozoru tak błahej, cząstki, jaką jest kot.

Który artykuł wybierasz?
 
924
 
401
 

Oddanych głosów: 1325.
Szczeniaczek

Oto pies!

Hau, Hau, Hau

Pies o tym artykule

Strona główna (Canis lupus oktus etc.) – czworonogi ssak, bezlitosny drapieżnik, pochodna wilka. Oswojony przypadkowo przez ludzi, co stało się początkiem licznych perypetii i na stałe zapisało się w historii ludzkości. Naturalny anty-kot. Stworzenie wszechstronne oraz nieobliczalne.

Historia i rola w historii światowej

Pic 1035

Pies opierzony (Canis featherus)

Historia wczesna

Psy wyewoluowały z wilków około dwa miliony lat temu[1] i od tego czasu przeszły zaskakującą przemianę. Za pierwsze osobniki uważa się tzw. psy opierzone (Canis featherus). Potrafiły one latać i posiadały pneumatyczne kości, jedynie w kilku szczegółach przypominały dzisiejsze psy. Z psów opierzonych wydzieliły się dwie gałęzie: psy jaszczurowe (Canis raptorus) i psy kłąbonose (Canis nosusmixus). Ten pierwszy gatunek wyginął cztery tysiące lat później wraz z dinozaurami. Psy kłąbonose żywiły się głównie pokarmem z owadów, stąd wygląd pyska przypominający morsa.

Powoli miejsce kłąbonosów zajął pies wyprostowany (Canis erectus). Postawa pozwalała mu na zrywanie liści z drzew oraz wspinanie się po pionowych ścianach skalnych. Osobnik ten przetrwał dosyć długo, a wyginął w początkowych czasach istnienia Imperium Rzymskiego. Z tego gatunku odchodzi gałąź, którą my dobrze znamy, a mianowicie pies domowy (Canis lupus familiaris).

Przypisy

 1. Nikt tego nigdy nie potwierdził, ale brzmi mądrze, nie?

Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony
Przyjaciele