Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Steam logo

Steam – drugi (po Window$ie) najpowszechniejszy wirus komputerowy, stworzony przez geniusza zła Gabe'a Newella i jego pomagierów z Valve Software. Jego głównym zadaniem jest permanentna i nieodwracalna inwigilacja nieświadomego użytkownika oraz wysyłanie impulsów elektromagnetycznych do jego mózgu w celu przekonania go, że jedyną słuszną firmą jest Valve, a EA, Treyarch i Infinity Ward są sługami Szatana. Przy okazji służy jako elektroniczna platforma do rozprowadzania gier Valve i wielu innych firm, grania w nie, komunikacji ze znajomymi, łączenia się w grupy itepe itede.

Historia

Serwis Steam powstał 12 września 2003 roku, kiedy to połowa osób nosiła jeszcze Internet w wiaderkach, a co bogatsi pozwalali sobie na luksus podłączania kabelka do modemu telefonu z zawrotną szybkością 56 kb/s. Nie przeszkadzało to jednak wujaszkowi wymagać stałego połączenia z siecią, aby korzystać z usługi. Prototyp platformy oficjalnie powstał po to, by wygodnie aktualizować Half-Life 2 i Counter-Strike'a, jednakże zarząd Valve szybko dojrzał w nim niezwykle wydajny odkurzacz do wysysania pieniędzy graczy…

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś
Wybuch
 • 814 – zmarł Karol Wielki, władca Cesarstwa Rzymskiego leżącego we Francji.
 • 1393 – król Francji Karol VI Szalony omal nie zginął podczas balu na swym dworze, gdy ogień objął łatwopalne kostiumy satyrów z pierza i smoły, jakie oprócz niego założyło jeszcze pięć innych osób, z których cztery poniosły śmierć.
 • 1547 – zmarł Henryk VIII Tudor, król Anglii znany z tego, że zmienił płeć religię.
 • 1573 – podpisano konfederację warszawską.
 • 1596 – zmarł Francis Drake, przodek Nathana Drake'a z Uncharted.
 • 1841 – James Clark Ross odkrył, że na Antarktydzie jest lód.
 • 1846 – bitwa pod Alival, przegrana Sithów Sikhów.
 • 1909 – USA zakończyły sprawowanie bezpośredniej kontroli nad Kubą.
 • 1914 – pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do Beverly Hills. Prawdopodobnie było ich 90210.
 • 1918 – Gwardia Czerwona została przemianowana na Armię Czerwoną. Bo tak!
 • 1958 – w Danii opatentowano klocki Lego. Let's play!
 • 1986 – urodził się Grubson, polski raper.
 • 1986prom Challenger eksplodował, Amerykanie nie wysłali szczęśliwie nauczycielki w kosmos.
 • 2006 – pod Chorzowem dach hali targowej uległ destabilizacji, co spowodowało, że za z gołębiami z wystawy odleciało ponad sześćdziesięcioro ich właścicieli.
 • 2011 – rewolucja w Egipcie: „Piątek Gniewu”: Blad
Icon-ankieta
Ankieta
Widzisz ducha. Co robisz?
 
12
 
38
 
106
 
31
 
66
 
66
 

Oddanych głosów: 319.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

21 stycznia

15 stycznia

10 stycznia

8 stycznia

2 stycznia

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
 • Rekinado jest definicją mindfucku?
 • Hasło Ziemie Odzyskane za Kresy Wschodnie to komunistyczny mit?
 • Rosyjski mechanik samochodowy naprawi każdą usterkę?
 • Zespół Indochine gra każdy możliwy gatunek muzyki?
 • Im silniejsza woń potu u biegacza, tym bardziej jest on profesjonalny?
 • Państwo Islamskie utrzymuje się z eksportu terrorystów?
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Dzisiaj kontunuujemy naszą podróż z Justinem i Kelsey. Tym razem obędzie się bez szablonów ostrzegawczych, gdyż ałtorka zauważyła, że słabo idzie jej opisywanie scen łóżkowych (i całej reszty też). W zamian dostajemy masę użalania się nad sobą, dowodów na wyższość amerykańskiej medycyny nad każdą inną na świecie, będzie też nieco krwi, oraz wydarzenie, którego każdy, wiedzący coś o rozmnażaniu i o stosunku bohaterów do antykoncepcji się spodziewał. Analizują, tak jak ostatnio, Szklarz i Pangia, adres bloga: http://on-life-jb-ff.blogspot.com/.


Pojedynki Artykułów Na Medal
Dugong00:49

Dugong

Duet w pełni identyfikuje się z tą piosenką

Budynek poradni psychologicznej i psychiatrycznej znajdował się na obrzeżach miasta w dość przyjemnej, acz zarośniętej okolicy. Dawniej mieściła się tutaj centrala rybna „Kwasiłówek i S-ka”, lecz właściciele zostali zastrzeleni przez jednego z szalonych pracowników i siłą rzeczy musieli zrezygnować. Przez dwa lata miejsce było opuszczone, lecz w pewnym momencie na ścianach pojawiły się jaskrawe tabliczki, które oznajmiały otwarcie centrum zdrowia psychicznego.

Właściciele nawet nie starali się przystosować miejsca do norm cywilizacyjnych. W starym garażu, między starymi pudłami oraz wiadrami, utworzono recepcję. Blaszane drzwi prowadziły do przytulnego korytarza poczekalni. W kącie stało akwarium z martwymi rybkami i szybą oblepioną naklejkami „Dzielny pacjent”. Ściany nie pozostały puste – w końcu czymś należało ukryć ślady krwi poprzednich właścicieli. Obwieszono je obrazami oraz zdjęciami wyleczonych pacjentów, a także osób, których nie dało się doleczyć, bo popełniły samobójstwo (w tym przypadku zdjęcia „post mortem”).

Po prawej stronie gabinetu znajdowała się salka dla dzieci. W środku były różne zabawki – piłki, klocki i oczywiście konik na biegunach, którego zawsze okupował Norwid. Sam gabinet był niezwykle przytulny oraz urządzony z prawdziwie ojcowskim zacięciem. Widok zza okna rzutował na stary, zepsuty Toi-Toi między krzakami, który nieudolnie ukrywał za sobą czołg T-55M-1 z lufą wymierzoną w okno zakładu. Pacjentowi w ramach dodatkowego relaksu przysługiwało uderzenie w mongolski gong przed wizytą. Oraz niezwykła piosenka. Nasi bohaterzy skrycie ją uwielbiali, tając to na randkach, w samolocie lub zeznaniu podatkowym.

W tej oto przychodni psychiatrycznej, z dala od normalnego świata przyjmowało dwóch psychiatrów. Równie oderwanych od rzeczywistości…

Który artykuł wybierasz?
 
93
 
301
 

Oddanych głosów: 394.
Gargoyle-7

Nawet gargulec się przeraził, że we Francji może zostać tylko jeden kościół

Dramat w czterech aktach uczynion a ilustrowan obficie

Akt I

Katedra Notre-Dame, ostatni kościół katolicki we Francji, wypełniony po brzegi wiernymi. Biskup Paillard stoi na mównicy w towarzystwie dwóch ochroniarzy i wygłasza kazanie.

Biskup Paillard:
Internet bez Boga jest jak... jak... (kaszle)

Ateista Broches:
Jak szaszłyk bez mięsa?

Tłum wiernych:
(ze wstrętem) Eee!

Biskup Paillard:
Użyłbym innego porównania. Nie oddaje ono metafizycznego oddźwięku tej sytuacji. Nazwałbym ją raczej masakrowaniem małych kotków tępym widelcem.

Tłum wiernych:
(z nabożną czcią) Oooo!

Biskup Paillard:
Tak, małych kotków. Przecież one są takie miłe. Chciałoby się je przytulić i głaskać bez końca. Głaskać i głaskać... Tarmosić te małe, bezbronne ciałka... bez końca. Och, jak mnie to...

Ministrant:
Yyy... Panie księdzu, tam się pali.

Biskup Paillard:
Tak, Jérôme, świeczki na ołtarzu się palą... O czym to ja? A tak. Internet bez Boga jest jak masakrowanie małych kotków tępym widelcem. Szatan się z tego cieszy i sprowadza wielu ludzi na złą drogę. Ale nie obawiajcie się, ponieważ wiemy jak sprowadzić grzesznika na dobrą drogę…


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony