Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Mark Knopfler.jpg

Dire Straits (ang. Okropne cieśniny) – brytyjski zespół wespół wykonujący biesiady z pogranicza art rocka i bluesa. Został założony w 1977 roku przez braci Marka i Davida Knopflera, którzy pod koniec lat 70. się skłócili i przestali grać. W 1988 grupa zdecydowała się zakończyć katowanie swoich fanów swoją muzyką, lecz powróciła w 1991, tylko po to, by już w 1995 dojść do tego samego wniosku co w 1988, dając powód do radości fanom z mniejszym entuzjazmem dla zespołu niż reszta.

Członkowie
Ostatni skład
 • Mark Knopflerwyjec, czołowy kombinator, jeśli chodzi o dziedziny wioślarskie oraz bardzo ważna osoba w zespole. Nikt nie wie, kiedy ostatnio był trzeźwy;
 • John Illsey – taki ludek na scenie wywijający nieco inną gitarą niż Knopfler. Wspiera wyjca, gdy jest mu to potrzebne;
 • Alan Clarkklawiszowiec. Stoi na scenie, męczy się wyginając palce w różnorakie pozycje, a i tak nie dostaje większego uznania;
 • Guy Fletcher – kolejny wokal wspierający Marka, gra również na syntezatorze. Po angielsku jego imię oznacza „koleś”.


Icon-promowane.png
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Dzień Bociana Białego

Co z bocianem czarnym? Nie wiadomo. A także Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego i Światowy Dzień bez Tytoniu.

Bociand.jpg
 • 48 – pewien bocian chciał podrzucić dziecko przez konin do słowiańskiej chaty. Nieszczęśliwie dziecko wpadło do paleniska, a niedoszli rodzice mieli pieczeń na obiad.
 • 1223 – miała miejsce bitwa nad rzeką Kałką. Każdy szanujący się Mongoł słysząc o niej płacze ze szczęścia i całuje swojego konia w pysk.
 • 1732 – w Warszawie płonie Babilon Zamek Królewski.
 • 1891 – rozpoczęła się budowa kolei transsyberyjskiej, marzenie każdego zbieracza złomu.
 • 1911 – zwodowano najsłynniejszy statek pasażerski w historii, Titanica. Nikt nie przypuszczał, że okręt czeka jeszcze podwodowanie.
 • 1926Józef Piłsudski został wybrany na prezydenta. Kasztanka jednak doradziła mu odmówić, tak też zrobił.
 • 1940 – hitlerowcy wygrywają rundę CSa, podkładając C4 pod pomnik Fryderyka Chopina.
 • 1948 – urodził się John Bonham, koleś który tłukł zastawę i sprzęty AGD dla Led Zeppelinu.
 • 1976 – z łona matki wyskoczył Roar Ljøkelsøy. Noty za styl: 17.5, 18, 18, 16.5, 17.5.
Icon-ankieta.png
Ankieta
Pewnego dnia budzisz się u sąsiada w kuchni. Co robisz?
 
128
 
251
 
64
 
39
 
49
 
43
 

Oddanych głosów: 574.
Icon-artykuł.png
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

1 kwietnia

7 lutego

11 stycznia

5 stycznia

3 stycznia

20 grudnia

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika.png
Grafika na medal
Zegar poznań.JPG
Nowoczesne zegary się nie spóźniają
Icon-artykuł.png
Analizy
Tym razem mamy dla Was odlot do przyszłości, gdzie dzieci adoptuje się, a potem oddaje przy użyciu policji, multi-kulti faktycznie działa, domy drukuje się w drukarkach 3D, a podróż z Anglii na Mazury trwa pół godziny. Wizja przyszłości nakreślona futuryzmem pisanym. Nagłe zniknięcie autorki po sześciu rozdziałach może budzić niepokój. Analizują Bartd94 i debiutujący Zen.Xen.ni.

Oryginał pod niezbyt nastrajającym adresem: http://kochamonedirection0123.blogspot.com/

Pojedynki Artykułów Na Medal
Novel32.jpg

Harlequin – wydawnictwo namiętnych książek; rzekomo o miłości, a w praktyce o seksie. Bardzo popularne w czasach komuny. Dla wielu Polaków było to pierwsze zetknięcie się z książkami fantasy. Ogólnodostępne, w miękkiej okładce, choć te używane z wycałowanymi stronicami sprzedawano oczywiście taniej.

Gdzie je można znaleźć

W praktyce wszędzie. Każda szanująca się kuchta domowa posiada co najmniej kilkanaście egzemplarzy w zaciszu swojej domowej biblioteczki. Harlequiny są przyczyną pewnej obłudy ze strony pań. Otóż często zarzucają panom, iż ci zachowują się jak ostatni troglodyci, zamieniając toaletę w czytelnię, same zaś ukradkiem…

Można je rozróżnić po różowych, tudzież fioletowych okładkach ze zdjęciem roznegliżowanej pary w namiętnym uścisku. Książki te masowo zalegają w bibliotekach i tajemnicą poliszynela jest to, że nie posiadają kart bibliotecznych. Stanowią ok. 1/3 księgozbioru Biblioteki Narodowej w Warszawie i połowę w Państwowym Instytucie Nauk. Pełnią tam tzw. funkcję kompensacyjną, nie będziemy wdawać się w szczegóły.

Który artykuł wybierasz?
 
22
 
119
 

Oddanych głosów: 141.
Wheelchair.jpg

Jak wiadomo, w głębi duszy, każdy człowiek, który choć raz miał złamane serce i zwichniętą śledzionę, marzy o czynach tak wielkich, jak zdobycie Mount Everestu, zrozumienie fizyki kwantowej, czy napisanie pierwszego w życiu dzieła literackiego godnego nagrody Nobla. Jeśli wciąż snujesz niespełnione marzenia o jednym z powyższych, ten poradnik został stworzony z myślą o tobie. Stosując się do niego, możesz osiągnąć swój cel, nawet jeżeli jesteś pacjentem hospicjum i zajmujesz ostatnie miejsce w sprincie wózkami inwalidzkimi po korytarzach szpitalnych.

Harlequiny a płeć

Jak powszechnie wiadomo, większość współczesnych sław piszących literaturę głęboką, zalicza się do płci niebrzydkiej. Nie łam się jednak, jeśli nie należysz do tejże. Nie musisz jechać do dziury w Tajlandii, by realizować swoje marzenia z dzieciństwa i dorównać kunsztem Katarzynie Michalak. Przecież mamy w Polsce takie atrakcje jak tęcza, in vitro i gender!


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele