Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Mercedes Benz W123 Kombi Jesus Green

Mercedes-Benz W123 (pseudonim TW Beczka, ur. 1976, zm. 1986) – samochód klasy średniej-wyższej produkowany przez zakłady Mercedesa, znany ze swojej niezniszczalności. Zachwycił nawet polskich komunistów, którzy postanowili wymienić się z Niemcami na zasadzie: my bierzemy od was W123, Rosjanie kopiują silniki i wsadzają je do Wołgi.

Historia modelu
W 1976 roku ktoś w Mercedesie zorientował się, że dzieci kwiaty już dawno zakończyły swoją rewolucję i został tylko wiecznie naćpany Lemmy, dlatego też skrzydła w stylu pedalskich motylków stały się niemodne. Na dodatek wypadało jakoś ujednolicić estetycznie swoją gamę modelową. Tak powstał samochód ekstremalnie nudny stylistycznie, a jednocześnie, jak to z takimi nudziarzami bywa, niezwykle wytrzymały. Na wyeksponowanie tej cechy zresztą od razu postawiono, wystawiając te pojazdy do rajdu Lądek Zdrój – Sidney.

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś

Dzień Pracownika Ochrony

tym samym Dzień Patrolowania Ostatnich Zmian

Men in black
  • 1639Anglicy założyli w Indiach fabrykę niewolników, oczywiście wszystko pod nadzorem ochroniarzy.
  • 1849Wojska austriackie za pomocą balonów, które i tak uniosły się ku górze, zbombardowały Wenecję. Podobno dało się wyczuć tę woń wiszącą w powietrzu. Pierwszy atak z powietrza w historii.
  • 1932 – BBC rozpoczęła emisję programu telewizyjnego – jak to oni ujęli – eksperymentalną.
  • 1941 – w Krakowie założono Teatr Rapsodyczny – czyli na czasie.
  • 1945 – powstało starsze Polskie Stronnictwo Ludowe na czas trwania II wojaczki światowej.
  • 1947 – ukazał się pierwszy numer dziennika Głos Szczeciński, potem Głos dostał mutacji i nie tak go pokazywano.
  • 1988 – rozpoczął się strajk w Stoczni Gdańskiej i Północnej.
  • 2008 – polska premiera iPhone.
Icon-ankieta
Ankieta
Stajesz się dyrektorem internetu. Co robisz?
 
480
 
151
 
592
 
2421
 
104
 
91
 
372
 

Oddanych głosów: 4211.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

21 sierpnia

20 sierpnia

26 maja

15 maja

11 kwietnia

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Dzisiaj kontynuujemy analizę opka o Dawidzie Kwiatkowskim i innych metroseksualistach. Tym razem poznamy skutki jazdy karetką oraz dowiemy się jak latać na psie. Ponadto opko kończy się zaskakującym jak Hiszpańska Inkwizycja plot twistem (tych Czytelników, którzy się nie spodziewali takiego zakończenia, zapraszamy do wpisania się w dyskusji analizy). W dodatku przestrzegamy, że im dalej w las, tym więcej Ałtorka popełnia błędów ortograficznych, więc ostatnie rozdziały wyglądają na pisane nosem przez pijanego zająca. Analizują: Szklarz i Józef Piłsudski, adres bloga: http://moje-opowiadanie-kwiatkowski.blogujaca.pl/


Pojedynki Artykułów Na Medal
Misty-mountains-cold

Blashyrkh (Grim and Frostbitten Kingdom of Blashyrkh) – królestwo w północnej Europie. Historia kraju sięga czasów przed Chrystusem, kiedy na tych ziemiach nic nie było. Tylko śnieg, mróz i ciemność, które do dziś spełniają ważne funkcje państwowe. Obowiązującym w kraju ustrojem jest monarchia konstytucyjna. Językami urzędowymi są blashyrczański i norweski (bokmål). Inne popularne języki to angielski, rosyjski i polski. Siedzibą króla są najwyższe szczyty gór Blashyrkhu, siedzibą parlamentu – Bergen.

Historia Historia państwa blashyrczańskiego sięga czasów przed Chrystusem, kiedy nad ludami Skandynawii spokojnie trzymali pieczę Odyn ze swoją zgrają. Począwszy od okolic Bergen na północ, gdzie było zimno jak diabli, osiedlili się ludzie o skrzekliwych głosach i czarno-białej skórze, zwani wówczas po prostu ludźmi czarnego metalu. Ci osobnicy cechowali się wyjątkową odpornością na zimno – spokojnie przemierzali mroźny bezkres tych ziem odziani jedynie w spodnie z czarnych skór.

Który artykuł wybierasz?
 
156
 
488
 

Oddanych głosów: 644.
Smutny tajwan

Tajwan, według Tajwańczyków Republika Chińska – państwo w Azji Bardzo Wschodniej, ostatnia pozostałość jedynie słusznych i prawdziwie prawdziwych Chin sprzed Mao Tse-tunga. Z racji ciągłego prowokowania Chin Ludowych do zrobienia inwazji i amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa, najpewniejszy kandydat do wywołania Trzeciej Wojny Światowej.

Historia

Tajwan stał się Republiką Chińską (a raczej Republika ta stała się Tajwanem), gdy w 1949 w wyniku wojny domowej na kontynencie komuniści Wielkiego Przewodniczącego Mao pokonali nacjonalistów Czang Kaj-Szeka i przerwali im dzieło tworzenia najbardziej nieudolnej i skorumpowanej władzy państwowej w historii świata.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony