Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Mundial5.jpg

Humanofilia – zboczenie na punkcie ludzi. Nie dość, że jest to najpowszechniejsze seksualne odchylenie od normy, to jeszcze do tego jedyne dozwolone we wszystkich świstkach papieru na świecie. Statystycznie się uważa, że każdy „normalny” człowiek jest humanofilem.

Humanofilia polega na tym, że ludzie – najczęściej facet i kobieta... i właściwie tyle można by powiedzieć na ten temat, bo to nic skomplikowanego, ale właśnie dzięki swojej prostocie tak wiele ludzi to praktykuje.

Powstanie humanofilii

Każdy człowiek, który nie kochał swoich dzieci, dziadków, ich dziadków, zwierząt, warzyw i drzew miał trudność z odnalezieniem się na świecie wśród tejże bandy dziwaków. Ci ludzie mieli taki problem z zaspokojeniem potrzeby seksualnej, że w celu odnalezienia odpowiedniego obiektu swoich uczuć zarywali do idealnie takiej samej połówki siebie, najczęściej będącej przeciwnej płci, gdyż to pozwalało na popularyzację zjawiska. Efektem jest to, że do tej pory humanofile rozmnożyli się niewiarygodnie i stanowią prawie całą ludność świata. Powyższe osoby, które satysfakcjonuje zupełnie co innego, są dziś uważane za ewenementy. Taką nazwę dostają też osoby, które mają problem z odnalezieniem kogoś z rodzaju dziewczyny rzadziej mężczyzny, a są obrzydzeni poczuciem, że mogliby należeć do innej filii. Takowi stają się przez to automatycznie osobami wolnymi, czyli inaczej mówiąc – zdrowymi.

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…
Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Uziemniakowanie św Szczepana.png
Uziemniakowanie świętego Szczepana (II miejsce w konkursie ziemniaczanym 2017)
Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie wspólnie zastanowimy się nad definicją miłości i szczęścia. Nauczymy się godzić prawdę i emocje. Dowiemy się także, jak sławy tego świata biorą prysznic i kogo usiłują złapać we własnym domu.

A wszystko to w dziele z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Będzie kogo podziwiać, ponieważ głównym bohaterem opowiadania jest Michael Jackson. Nie, nie przesłyszeliście się. Poznamy łóżkowe sekrety samego Króla Popu. Analizują Zen.Xen.ni i By Serscull, tym razem z pomocą Magika.

Oryginał dostępny pod adresem http://storiesmj.blogspot.com/?m=1

Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

25 czerwca

20 czerwca

29 maja

26 maja

22 maja

20 maja

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

a także Dzień Łapania za Cycki oraz Światowy dzień Grania w Butelkę

Poznan 1956.jpg
  • 1569 – Unia lubelska. Zygmunt August przy okazji przyłącza połowę Litwy i przybija pierwszy gwóźdź do trumny Rzeczpospolitej.
  • 1651 – trzydniowa bitwa pod Beresteczkiem. Bohdan Chmielnicki napierdala się z Janem Kazimierzem. Kazik wygrywa, ale przegrywa.
  • 1914Franciszek Ferdynand wyjeżdża na ulicę Sarajewa, mordując tym samym 10 milionów osób.
  • 1919 – traktat wersalski, wielkie zwycięstwo pokoju, zakończenie wszelkich wojen. Taaa.
  • 1927 – prochy Juliusza Słowackiego docierają do Polski. Kolumbijska mafia dokonuje przerzutu dekady.
  • 1960Jurek został Markiem.
  • 1992 – w Mongolii odbyły się wybory. Na dokładkę wielopartyjne. To ci bomba!
  • 2008 – w Warszawie odbył się koncert Celine Dion. Bardzo ważne wydarzenie.


Icon-promowane.png
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Bohaterowie NieepizodyczniCo piszczy i jęczy w MorrowindRozporządzenie ws. wychowania seksualnego

Poradniki: Jak przywołać demonaJak zostać muzykiemJak zostać znanym i poważanym autorem romansu

Icon-promowane.png
Promowane
Icon-ankieta.png
Ankieta
Atakuje Cię lama w rękawiczkach bokserskich. Co robisz?
 
115
 
236
 
41
 
120
 
81
 
22
 
24
 
35
 
32
 
35
 
131
 
33
 
97
 
46
 
61
 
608
 

Oddanych głosów: 1717.
Pojedynki Artykułów Na Medal
Polonarum-Imperium.jpg

Imperium Lechitów – historyczne supermocarstwo istniejące w starożytności, rozciągające się do Łaby po Don oraz od Bałtyku po Morze Azowskie i Czarne. Największe mocarstwo w starożytności, podupadłe w średniowieczu, zniszczone przez Mieszka I – niemieckiego agenta i czeską marionetkę. Imperium nie miało stałej stolicy. Role te przypadły takim miastom jak: Codanovia, Carodonum, Szczecin, Gniezno.

Historia

Imperium Lechitów powstało ok. 1800 roku przed naszą erą. Pierwszym władcą państwa był Sarmata I, przybysz z Elamu (dzisiejszego Iran) zamieszkujący tereny dzisiejszej Częstochowy. W latach 1759-1729 p.n.e. rządził Kodan. Założył on miasto portowe Codanovia (dzisiejszy Gdańsk). Miasto wkrótce stało się stolicą.

W latach 1729-1679 p.n.e. władzę w kraju objął Lech I Wielki – patriarcha narodu Lechów, założyciel Imperium Lechickiego (znanego wśród Persów i Turków jako Lehistan). Największym jego sukcesem było stworzenie Comes militi – armii rycerzy, protoplastów szlachty i żołnierzy wyklętych, która poruszała się na dinozaurach, które schowały się pod ziemią i przeżyły tak czasów powstania państwa. Lech Wielki ustanowił też prawo, że kandydat na króla musi pochodzić z powszechnie szanowanego rodu szlacheckiego (z Lacha), czyli być rycerzem i mieć ukończone 25 lat. Po śmierci Lecha Wielkiego władzę objął Filan. Podbił on północne ziemię, które na jego cześć nazwano Finlandią. Po śmierci Filana władza przypadła jego synowi Aleksandrowi, który ustanowił wódkę narodowym alkoholem. Na cześć ojca trunek ten nazwał Finlandią.

Który artykuł wybierasz?
 
14
 
1
 

Oddanych głosów: 15.
Stulecie.jpeg

Imperium Osmańskie – monarchia absolutna istniejąca w latach 1299–1923, założona przez Turków osmańskich. Jej sens istnienia polegał na tym, że wszystko kręciło się wokół sułtana, który jednakowoż podlegał pod prawo Szariatu.

Geografia i administracja

Imperium rozciągało się na olbrzymim obszarze od Krymu na północy aż po Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt na południu. Było podzielone na kilkaset niewielkich prowincji, z których każdą zawiadywał pasza lub książę (syn sułtana).

Na czele państwa, jako ciało doradcze dla sułtana i odpowiednik polskiej rady ministrów funkcjonowała tak zwana „Rada Dywanu”, na czele której stał Wielki Wezyr, a w jej skład wchodzili zazwyczaj najważniejsi paszowie, choć decydujący głos w sprawie składu miał sułtan. W przeciwieństwie do polskiej rady ministrów w przypadku skutecznej polityki Wielki Wezyr mógł dorobić się sporej fortuny, która przechodziła w razie śmierci na jego dzieci. Podobnie w przeciwieństwie do polskiej rady ministrów, jeśli prowadzona przez Radę Dywanu polityka nie sprawdzała się, wezyrowie mieli dużą szansę na opuszczenie sali obrad nogami do przodu, a ich majątek wracał do państwowego (tj. sułtańskiego) skarbca.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość

Nasze strony
Przyjaciele