Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Witamy w Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Crystal personal
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon
Logo nonnews
MaleS
Logo noncytaty
MaleGra
Poradmikminibez
Pisarz
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal
Artykuł na medal
Mercedes Benz W123 Kombi Jesus Green

Mercedes-Benz W123 (pseudonim TW Beczka, ur. 1976, zm. 1986) – samochód klasy średniej-wyższej produkowany przez zakłady Mercedesa, znany ze swojej niezniszczalności. Zachwycił nawet polskich komunistów, którzy postanowili wymienić się z Niemcami na zasadzie: my bierzemy od was W123, Rosjanie kopiują silniki i wsadzają je do Wołgi.

Historia modelu
W 1976 roku ktoś w Mercedesie zorientował się, że dzieci kwiaty już dawno zakończyły swoją rewolucję i został tylko wiecznie naćpany Lemmy, dlatego też skrzydła w stylu pedalskich motylków stały się niemodne. Na dodatek wypadało jakoś ujednolicić estetycznie swoją gamę modelową. Tak powstał samochód ekstremalnie nudny stylistycznie, a jednocześnie, jak to z takimi nudziarzami bywa, niezwykle wytrzymały. Na wyeksponowanie tej cechy zresztą od razu postawiono, wystawiając te pojazdy do rajdu Lądek Zdrój – Sidney.

Icon-promowane
Promowane artykuły
Noia 64 apps ktip
Utwórz artykuł

Icon-rocznica
Święto na dziś
Szkoła
  • 2300 mln lat p.n.e – wąsaty troglodyta próbuje odnaleźć z hieroglifów drogę do szkoły.
  • 1364 – na mocy bulli papieskiej w Krakowie powstaje Akademia. Dla dorosłych, bo Kazimierz Wielki nie lubił ponoć dzieci.
  • 1870 – Sedan, Francja, 4:45. Francuzów znowu tyrański rząd zmusza do jakiejś bitwy. Prusaków jak zwykle nikt nie zmusza i znowu przyszli bez zaproszenia.
  • 1939 – Gdańsk, Wolne Miasto, 4:45. Zegarki tym razem ruszają, rozpoczyna się II WŚ. Dzięki Armii Czerwonej wytwory przemysłu niemieckiego możemy dziś podziwiać w Ermitażu.
  • 1939 – francuskie drukarnie pracują pełną parą, by zarzucić Niemcy confetti.
  • 1969 – Trypolis, Libia, 4:45. Płk Muammar Kaddafi na baktrianie wkracza do pałacu królewskiego prosić o zgodę na przewrót zbrojny. Ostatecznie obala króla Libii i zostaje władcą.
  • 1982towarzysz Gomułka schodzi ze sceny. Lokomotywy już nigdy nie potanieją z powrotem jak w roku 1970.
  • 1989 – w wypadku samochodowym ginie legenda polskiej piłki nożnej, Kazimierz Deyna.
  • 1994 – niejaki „Gumiś” podkłada bombę na dworcu PKS w Krakowie, żądając 500 tysięcy marek niemieckich.
Icon-ankieta
Ankieta
Stajesz się dyrektorem internetu. Co robisz?
 
601
 
184
 
722
 
3017
 
135
 
110
 
471
 

Oddanych głosów: 5240.
Icon-artykuł
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews
NonNews
Logo nonnews

21 sierpnia

20 sierpnia

26 maja

15 maja

11 kwietnia

Icon-ciekawostki
Czy nie wiesz, że...
Icon-grafika
Grafika na medal
Iron majdan
Okładka pierwszej płyty ukraińskiego cover-bandu
Icon-artykuł
Nonsensopedia:Analizy
Dziś wstęp będzie dłuższy niż zazwyczaj, więc jedziemy z tym koksem:
Po pierwsze, przepraszamy za dosyć długą przerwę, wiecie jak jest, wakacje, leżenie plackiem wśród śmieci na plaży nad Bałtykiem, jedzenie jabłek na złość Ruskim, nawet gdy się jest na nie uczulonym, i tak dalej. Ale wracamy i mamy nadzieję, że więcej takich dziur nie będzie.
Po drugie, jeden z analizatorów wyjechał do Afryki łapać Ebolę w słoiki i jeszcze nie wrócił, dlatego trzeba było dokonać pewnych zmian personalnych, które się utrzymają, jeśli wyżej wymieniony wróci do Europy w czarnym worku.
Po trzecie i najważniejsze, wypadałoby przedstawić dzisiejszą analizę. Materiał, czyli opowiadanie o pięknej nazwie Pierdol fałszywych przyjaciół ma w sobie wszystko to, co porządne opko powinno mieć: jest krew, łzy, sperma, kubeczki po jogurtach, nawet mamy konwój z pomocą humanitarną... A analizę wykonali Szklarz i Pangia. Smacznego!


Pojedynki Artykułów Na Medal
Misty-mountains-cold

Blashyrkh (Grim and Frostbitten Kingdom of Blashyrkh) – królestwo w północnej Europie. Historia kraju sięga czasów przed Chrystusem, kiedy na tych ziemiach nic nie było. Tylko śnieg, mróz i ciemność, które do dziś spełniają ważne funkcje państwowe. Obowiązującym w kraju ustrojem jest monarchia konstytucyjna. Językami urzędowymi są blashyrczański i norweski (bokmål). Inne popularne języki to angielski, rosyjski i polski. Siedzibą króla są najwyższe szczyty gór Blashyrkhu, siedzibą parlamentu – Bergen.

Historia Historia państwa blashyrczańskiego sięga czasów przed Chrystusem, kiedy nad ludami Skandynawii spokojnie trzymali pieczę Odyn ze swoją zgrają. Począwszy od okolic Bergen na północ, gdzie było zimno jak diabli, osiedlili się ludzie o skrzekliwych głosach i czarno-białej skórze, zwani wówczas po prostu ludźmi czarnego metalu. Ci osobnicy cechowali się wyjątkową odpornością na zimno – spokojnie przemierzali mroźny bezkres tych ziem odziani jedynie w spodnie z czarnych skór.

Który artykuł wybierasz?
 
215
 
677
 

Oddanych głosów: 892.
Smutny tajwan

Tajwan, według Tajwańczyków Republika Chińska – państwo w Azji Bardzo Wschodniej, ostatnia pozostałość jedynie słusznych i prawdziwie prawdziwych Chin sprzed Mao Tse-tunga. Z racji ciągłego prowokowania Chin Ludowych do zrobienia inwazji i amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa, najpewniejszy kandydat do wywołania Trzeciej Wojny Światowej.

Historia

Tajwan stał się Republiką Chińską (a raczej Republika ta stała się Tajwanem), gdy w 1949 w wyniku wojny domowej na kontynencie komuniści Wielkiego Przewodniczącego Mao pokonali nacjonalistów Czang Kaj-Szeka i przerwali im dzieło tworzenia najbardziej nieudolnej i skorumpowanej władzy państwowej w historii świata.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Nasze strony