FANDOM


Stumilowy Las
Stolica Dom Kubusia
Władca Krzyś
Hymn Kubusiowa Piosenka
Język urzędowy polski, łacina podwórkowa
Ustrój Anarchia
Liczba mieszkańców 12 zwierząt, 1 człowiek (czyli 13).
Jednostka
monetarna
Miód, ośle ogony
Dewiza No honey, no fun.

Bzz! Bzz!

Typowa wypowiedź producenta podstawowego surowca naturalnego Stumilowego Lasu

Stumilowy Las (w wersji disneyowskiej Stuwiekowy Las) – miejsce znajdujące się nie wiadomo gdzie (prawdopodobnie w alternatywnej rzeczywistości), ojczyzna Kubusia Puchatka i spółki.

Gospodarka

Na terenie lasu znajduje się wiele złóż cennych minerałów, ale nie są one eksploatowane z powodu niewystarczającej siły roboczej i braku ciężkiego sprzętu. Mieszkańcy zajmują się głównie uprawą roli. Do najważniejszych produktów eksportowych należą:

  • miody pitne firmy Kubuś i Spółka;
  • płody rolne z farmy Królika;
  • ciasteczka Kangurzycy.

Edukacja

System edukacyjny w Stumilowym Lesie jest na bardzo niskim poziomie (zaledwie 4 osoby potrafią czytać!). Wskaźnik analfabetyzmu wynosi 70% i przewyższa wszystkie państwa świata poza Afganistanem (w Afryce, jak dobrze wiemy, nie ma państw, tylko kolonie). Jedyną placówką oświatową na tak dużym terenie jest dom Sowy, który jest zwykle zajęty ćwiczeniem Kung-fu oraz wyszukiwaniem nowych pozycji z Kamasutry.

Siły zbrojne

Wielkim zagrożeniem dla Stumilowego Lasu są hefalumpy, które co roku napadają na ten piękny kraj celem zrabowania miodu. To zmusiło mieszkańców Stumilowego Lasu do wykształcenia sił zbrojnych w postaci Kubusia Puchatka uzbrojonego w pukawkę.

Zadania

Ustawowym zadaniem Puchatkowych Sił Zbrojnych Stumilowego Lasu jest obrona miodu przed napaścią i grabieżą hefalumpów.

Architektura i sztuki piękne

Architektura

Architektura stoi na bardzo niskim poziomie. Domy to zazwyczaj wydrążone pnie drzew grożące natychmiastowym zawaleniem lub prasłowiańskie chaty, które zostały ukradzione z jakiegoś skansenu.

Literatura

Patrząc na to, że 4 osoby potrafią czytać nie oczekujmy, żeby tutaj powstała jakakolwiek książka.

Galeria