Syria

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Syria
Stolica Damaszek
Król Baszszar al-Asad i jego prawa ręka
Ludność Prawie 20 milionów
Gęstość zaludnienia 107 osób/km²
Powierzchnia 185 180 km², 95% sama pustynia, reszta to Damaszek i poligony broni chemicznej
Język urzędowy arabski
Ustrój dyktatura przednajazdowo-natowska
Religia islam
Waluta naboje
 
Bouncywikilogo10 Dla tych bez poczucia humoru, eksperci od Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Syria

Syria (właśc. الجمهوريّة العربيّة السّوريّة) – państwo położone w okolicach Dalekiego Wschodu. Jej stolicą jest miasto العربيةالله.

Państewko to leży między Turcją, Irakiem, Jordanią, Libanem i Izraelem i rządzone jest wyłącznie przez terrorystów. Wcześniej był tutaj Asad, lecz w 2011 roku Syria nie chciała być gorsza od Egiptu czy Libii i postanowiła obalić dyktatora. Efekt był mizerny, bo buntownicy zapomnieli, że nie mają ropy i NATO nie pomoże.

[edytuj] Historia

Położona na Bliskim Wschodzie, wcześniej nosiła nazwę: Asyria, jednak straciła początkowe „A” na wskutek najazdów Aleksandra Wielkiego. Przez długi okres czasu Syria była okupowana przez wiele innych państw. Po długim czasie obecny prezydent Syrii wygonił nieznośnych okupantów i stworzył własne państwo.

[edytuj] Czasy obecne

Syria

Typowy transport w Syrii

Obecnie Syria próbowała pokazać, że jest mocarstwem i przeprowadziła nieudany atak na Izrael. Przez te niefortunne zdarzenie, Syria jest wyśmiewana przez wiele krajów świata. Przez Polskę także.

[edytuj] Gospodarka

Gospodarka opiera się głównie na eksporcie małej ilości ropy do Wielkiego i Małego brata. Przemysł jest nastawiony głównie na produkcje i eksport wąglika oraz cyjanowodoru. Ludzie w czasie wolnym poprawiają stan gospodarki przerzucając liczne krowy po pustyni. Turystyka opiera się obecnie na przyjeździe Błękitnych hełmów.

Nasze strony