Tim Burton

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Tim Burton - mroczny okularnik, mistrz cotokuźwajestów, schizofreniczny narkoman, kochanek Johnny'ego Deppa i swojej żony. Zrobił kilka baśni, większość zerżnął i sprofanował.

[edytuj] Wkład w kinematografię

Nieduży. Ale jednak. Jego jedynym dobrym filmem jest ceniony Vincent i to tylko dlatego, że trwa sześć minut. Jego produkcje charakteryzują się:

  • Zafascynowaniem śmiercią,
    TIM-BURTON
  • Aktorami dotkniętymi albinizmem,
  • Rzygowywoławczymi halucynacjami,
  • Jeszcze bardziej rzygowywoławczymi halucynacjami,
  • Johnnym Deppem.

[edytuj] Odbiór

Mimo, że wyszły mu tylko filmy animowane, Tim pozyskał sporo fanów. Głównie wśród gotów, ćpunów, ćpających gotów i wśród rodziny oraz znajomych Johnny'ego Deppa. Znani azjatyccy kucharze docenili opatentowany przez reżysera Sok z żuka, który obecnie jest daniem narodowym w Chinach.

[edytuj] Cotokuźwajestość

Filmy Burta charakteryzuje wszechobecna cotokuźwajestość, ujawniająca się w cotokuźwajestowatych miejscach, gdzie cotokuźwajesty naparzają w inne cotokuźwajesty. Właśnie wczoraj Tim otrzymał Nagrodę im. Cotokuźwajesta Cotokuźwy za całokształt filmografii. Niech mu będzie na zdrowie.

[edytuj] Życie tak prywatne, że wszystko o nim wiemy

Ma żonę, którą obsadza w niemal każdym filmie. Co ciekawe, Helena nie sprzeciwia się romansowi Tima z Deppem. Ten trójkącik miłosny na cześć reżysera nazwany został przez psychologów kompleksem Burtona, charakteryzującym się dziwnie pojętą bigamią.

Nasze strony
Przyjaciele