FANDOM


Transformator – transcendentalny aparat elektrotechniczny wynaleziony przez Nikolę Teslę. Robi z prądem to, co ze sobą robią transformersy. Jego dotknięcie nie sprawi, że zostaniesz transwestytą lub transseksualistą, ale może sprawić, że ogólnie przestaniesz być[1]. Transformator ma swoje zastosowanie w transporcie energii elektrycznej, dlatego bardziej prawdopodobne jest spotkanie go na kolei transsyberyjskiej niż na transatlantyku stojącym w porcie. Są powszechne w eksploatacji na całym świecie od Transylwanii po Pensylwanię.

Rodzaje transformatorów edytuj

  • Bezpieczeństwa – używając go zmniejszasz prawdopodobieństwo tranzycji do lepszego świata.
  • Ferrytowy – pracuje na nieco większych częstotliwościach, które zwykle generowane są przez tranzystor (ang. transistor).
  • Separujący – izoluje dwie części obwodu niczym transoptor.
  • Trafo-powielacz – transformator ferrytowy występujący w telewizorach. Ma bardzo ciekawe właściwości, gdyż w swoim naturalnym środowisku jest w stanie transformować napięcie do 36KV, co spokojnie pozwoli na wyświetlanie obrazów, robienie łuków elektrycznych i walkę z kretem.
  • Przekładnik – transformator miernikowy.
  • Powietrzny – nie posiada rdzenia.

Występowanie edytuj

Większe transformatory występują zwykle stadnie na terenie transformatorowych stacji i podstacji. Co ciekawe, podstacja taka ma zwykle postać kilku bliskich słupów i transformator opierając się na nich wisi kilka metrów nad ziemią, więc na potrzeby kreskówki teoretycznie byłby w stanie wcielić się w fortepian. Mniejsze osobniki są rozproszone po wielu urządzeniach elektrycznych.

Przypisy

  1. Ewentualnie wpadniesz w trans