Trzy słowa do ojca prowadzącego

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
YouTube logo (2013-2015)
Trzy słowa do ojca prowadzącego w pełnej krasie

Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed tymi milionami słuchaczy.

Już kultowy cytat z nagrania

Każdy prawdziwy Polak na ojca dyrektora trzy słowa przygotował…

Zespół Video nawiązuje do nagrania

Trzy słowa do ojca prowadzącego (a właściwie cztery[1]) – najpopularniejszy mem internetowy w historii Polski, w którym padają ataki na Ojca Dyktatora Dyrektora Radia Maryja.

[edytuj] Historia

Rok 1996, audycja na żywo w Radiu Maryja. Nieznany nikomu gość szczerze pozdrowił Ojca Rydzyka mówiąc, że ma sobie wsadzić chCenzura2 w dCenzura2. Niestety, ojciec Piotr Andrukiewicz, który wówczas prowadził program, nie znał nowoczesnego sprzętu do cenzurowania prawdy pikania na wulgaryzmy. Co ciekawe, sytuacja ta była w audycji Rozmowy niedokończone. Poprzez BBSy, Altavistę i nagrania na kasetach powieliło się całe nagranie. W Internecie był to wielki hit, który po pobraniu (trwającym 20 minut) cieszył całe osiedla. Prawdopodobnie w 1998 roku po raz pierwszy ktoś o tym dyskutował w Internecie. Później wielu próbowało papugować, ale niestety im to nie wychodziło.

[edytuj] Ciekawostki

  • Wikipedyści też mają artykuł o tym nagraniu. Problem w tym, że głosowania, czy cytować bez cenzury zajęły więcej czasu niż znalezienie źródeł do tysiąca artykułów.
  • Częstotliwość wulgaryzmów w nagraniu jest większa niż w Psach.

Przypisy

  1. O ile „w” liczymy jako słowo


Nasze strony
Przyjaciele