FANDOM


2126922

Tfu!

Bad Boy killer.

Tupac Shakur o sobie

Bydlak był z tego tupacia... bandyta i ciągle łaził naćpany albo był takim debilem...

Tommy T z YouTube o Tupacu

Gdzie oni wszyscy byli, kiedy zabili Tupaca?

Chris Rock o Tupacu

Ha! Hu is de men?

The Notorious B.I.G. o DwuPacu

2Pac (także Makaveli, właśc. Tupac Amaru Shakur, ur. 16 czerwca 1971 w Nowym Jorku, zm. 13 września 1996 w Las Vegas) – amerykański raper, hippis, poeta, dramaturg, pisarz, reformator, drugi Jezus i gangster.

Życie edytuj

Żył krótko, jednak zostawił po sobie więcej niż tzw. „artyści” utrzymujący się na scenie od dziesiątek lat. Od początku był ulubieńcem całej murzyńskiej populacji, nazwany drugim Jezusem, ze względu na tę samą grupę krwi oraz układ tarota.

Śmierć edytuj

Według teorii spiskowowej zabili go masoni, ponieważ nie chciał sprzedać duszy diabłu i groził, że ich ujawni. Po śmierci planowano go wskrzeszać, ale z uwagi na to, że nie ma zamiaru zmartwychwstać, nagrywają płyty za niego, użyczając sobie jego głosu. Tym samym dorobił się więcej albumów niż Modern Talking.

W rzeczywistości umarł ze wstydu po ujawnieniu informacji, że wstęp do utworu "Changes" został skradziony z utworu Beaty Kozidrak "Siedzę i myślę".

Do dziś wiele fanów wierzy, że żyje, na co wskazują liczne dowody.

Zobacz też edytuj


Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

P vip To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.