FANDOM


Mascara de pestañas

Tusz do rzęs – kosmetyk, którego głównym celem jest podkreślenie i wydłużenie kobiecych rzęs. Może pogrubiać do ośmiu razy, wydłużać o 500%, utrwalać do osiemdziesięciu godzin i nadawać połysk porównywalny z blaskiem pioruna.

Kosmetyk ten jest niezbędnym elementem stylu subkultur o podłożu rockowo-metalowym, jak chociażby gotów (wtedy używany tylko przez osoby płci żeńskiej), czy też emo (tu płeć nie odgrywa żadnej roli). W zamierzeniu ma powiększać oczy, aby były bardziej interesujące (chociaż najczęściej efekt przypomina pandę z podbitymi oczami), lub też efektownie rozmazywać się przy afektowanym płaczu nad nieszczęściami tego świata. Przypadek alergii na tusz do rzęs może dla emo lub gota stać się powodem do próby samobójczej. Kosmetyk powszechnie nadużywany także, przez przedstawicieli nurtu typu plastic-funtastic – w tym wypadku tylko u samic (patrz: blachara). Blachary z pomalowanymi oczami z trudnością je otwierają. Dla napalonych szóstoklasistów, tusz do rzęs to zwykły tampon, tyle że kolorowy i duży.

Zobacz też


Crystal Clear app ksirtet To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).