Type O Negative

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Type O Negative in performance (Columbiahalle, Berlin - 15 June 2007)

Jak widać, chłopaki lubili kolor zielony

Slut, fuckin whore, cunt, I know you're fucking someone else!

Typowy refren typowej piosenki Type O Negative

Type O Negative (Type 0 Negative, TON) – irlandzki amerykański zespół rockowy, wykonujący muzykę z pogranicza doom metalu i gothic metalu. Charakterystyczne elementy stylu grupy to brzmienie ciężkie jak walec drogowy i tempa wolne jak kondukt pogrzebowy.

[edytuj] Skład zespołu

[edytuj] Charakterystyka twórczości

[edytuj] Teksty

Olbrzymia część tekstów grupy, napisanych przez Petera Steela, źródło miała w powtarzającym się co kilka miesięcy schemacie:

  1. Piotruś poznaje mhroczną, piękną gotkę.
  2. Piotruś zakochuje się w w/w gotce.
  3. Piotruś zostaje przez gotkę zdradzony – zazwyczaj odchodzi ona do innego faceta, czasem staje się ultrakatoliczką i postanawia iść do zakonu.
  4. Piotruś w szale i gniewie pisze muzykę i teksty gloryfikujące samotność, pełne przysiąg na to, że już nigdy, przenigdy nikomu nie zaufa i się nie zakocha, pełne paszkwili na gotkę i ogólnej krytyki rodzaju żeńskiego, jako zdradzającego, interesownego i niewartego splunięcia.

[edytuj] Muzyka

Znakami firmowymi grupy były:

  • niespotykanie niskie jak na muzykę metalową tempa, które znakomicie podsumowali Beavis i Butthead, wykonując do wtóry piosenki TON pogo w zwolnionym tempie;
  • do granic możliwości przesterowany bas, dodatkowo grający najczęściej akordy, dzięki czemu z powodzeniem zastępował on gitarę rytmiczną;
  • barytronowy głos wokalisty, brzmiący jak połączenie Elvisa Presley'a i farmera, z ustami pełnymi tytoniu i wełny.


Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele