Ucho Prezesa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Rząd nam robi konkurencję...

Robert Górski o serialu, w którym sam występuje przed jego opublikowaniem

Ucho Prezesaserial dokumentujący życie codzienne prezesa partii rządzącej[1]. Jest reżyserowany przez Roberta Górskiego, a on sam gra rolę Prezesa. Ten dokument został potwierdzony jako autentyczny przez otorynolaryngologów, National Security Agency oraz Komitet Obrony Demokracji[2].

Serial powstał jako próba odwrócenia uwagi od obecnej sytuacji w Sejmie śmiesznych memów i filmików w Internecie. Odniósł sukces, dzięki temu wszystkie media pytają się każdego, czy obejrzał ten serial. Statystycznie Ucho Prezesa dotarł do większej ilości odbiorców niż film Smoleńsk.

Istniały plany wprowadzenia tego serialu do telewizji. Jednym z kandydatów był TVPiS, jednak jego zarząd zrezygnował, twierdząc, że Jarosław Kaczyński nie podaje kotu mleka.

[edytuj] Główni bohaterowie serialu

Prezes[1]
Człowiek średniego wzrostu. Co jakiś czas ciamka ustami. Bardzo lubi oglądać rodeo w telewizji i pić przesłodzoną herbatę. Technologicznie zatrzymał się w latach 70.
Mariusz
Wierny pomocnik Prezesa, jego bliższa i dalsza rodzina, a także jego drugi kot. Dba o czystość gabinetu Prezesa i kuwety Mruczusia.
Basia
Strażniczka drzwi gabinetu Prezesa. Nie wpuszcza nieumówionych, ani prezydenta.
Kot Mruczuś
Kot jak kot, miauczy. Przynosi zdechłą mysz pod biurko.
Prezydent
Nie ma prawa wejść do gabinetu. Czasami przesiaduje przy wejściu i próbuje przebić się do pokoju Prezesa. Nie udaje mu się, gdyż czujne oko pani Basi obserwuje Prezydenta.

[edytuj] Lista odcinków

Nr odcinka Tytuł Data premiery
1 Nowy gabinet 8 stycznia 2017

Mariusz wyremontował (dokładnie to zaplanował i zatrudnił robole na umowach śmieciowych) gabinet Prezesa podczas jego urlopu nad Zalewem Szczecińskim. W zamian za umeblowany gabinet Prezes obiecał, że umebluje Polskę. Dostępu do Prezesa strzeże pani Basia.

2 Zarządzanie przez kryzys 8 stycznia 2017

Prezes wywołuje własnoręcznie kryzys. Przywołuje do siebie prezesa oraz szefa zarządu telewizji publicznej (oboje się nienawidzą), by nimi zarządzać. Decyzja Prezesa jest zależna od prezentów dla jego kota.

3 Coś wisi w powietrzu 15 stycznia 2017

Wiceprezes Antoni, Minister Wojny, Patriota Roku wydaje się problemem dla Prezesa. Prezes woła go do siebie. Do gabinetu przychodzi także Wiceminister Misiu. Prezydent Artur Andrzej nie może doczekać się na swoją kolej.

4 Na czym stoimy? 22 stycznia 2017

Prezes z naprawionymi okularami zaprasza do swojego gabinetu Wiceprezesa Rady Ministrów, przewodniczącego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Kawaler Odrodzenia Polski, Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności, Mateusza. Razem porównują swoje poglądy dotyczące rozwoju psychicznego Mateusza gospodarki w Polsce. Prezydent Artur[3] Andrzej nie wie, co ma powiedzieć podczas swojego wyjazdu do Brukseli.

5 Odwracanie kota 15 lutego/20 lutego 2017[4]

Jolanta, dawna znajoma Prezesa, przychodzi do jego gabinetu, by razem z nim i z innymi obejrzeć TEN SERIAL. Po raz pierwszy pojawia się pani Beatka. Pan Prezes otrzymuje statuetkę Człowieka Wolności za siedzenie w swoim gabinecie. Tymczasem pan Prezydent rezerwuje sobie miejsce do siedzenia.

6 Żeby było, jak było 22 lutego/27 lutego 2017

Pan Prezes ubrany w piżamie siedzi w swoim gabinecie i ogląda telewizję. Zapomniał, że ma wpaść do niego Ministra Edukacji. Podczas jej wizyty córka pani Basi skarży się, że dostała jedynkę z muzyki za brak fletu.

7 Siemandero! 1 marca/6 marca 2017

Gościem Pana Prezesa jest Marszałek, który nie chce pełnić swojej funkcji. Chętnie by się zamienił laskami z panem Jankiem, kuzynem Prezesa.

8 A kiedy w drzwi załomocą 8 marca/13 marca 2017

Pani Angela przyjeżdża do Pana Prezesa. W jego gabinecie nikt nie zna niemieckiego. Zaprosili więc żonę Prezydenta Aleksandra, by tłumaczyła wypowiedzi obu stron. Podczas rozmowy nikt nie rozumie, co się wokół nich dzieje.

9 Próba ognia 20 marca 2017

Do prezesa przyjeżdża Beata Szydło, żeby dyktator dyrektor powierzył jej pewne zadanie. Szydło ma spławić Macierewicza. Zupełnie przypadkiem udaje jej się to.

[edytuj] Komentarze

Ucho Prezesa spotkało się z bardzo pozytywnymi komentarzami, szczególnie prezydenta i Rady Ministrów.

Andrzej Duda 
Ja wcale nie przychodzę do Pana Prezesa. To on przychodzi do mnie!
Antoni Macierewicz 
Ja wcale nie jestem Ministrem Wojny, tylko Ministrem Obrony Terytorialnej!
Jarosław Kaczyński 
Koty nie piją mleka![5]
Krystyna Pawłowicz 
Pan Robert Górski opisał swe wulgarne wyobrażenie o mnie, skromnym pośle, emerycie, kobiecie w 8 odcinku swego „Ucha” https://youtu.be/xhwjOJYxoGg. Wyobrażenie ukształtowane hejtami i bluzgami lewactwa. Jako odbiorca zapewne jedynie lewackich mediów, nie wie, że w rzeczywistości jestem bardzo ładna, bardzo miła dla miłych, życzliwa, łagodna i uśmiechnięta.
Owszem, lubię sałatki, a pan Górski zapewne tłustą golonkę i zwyczajną z rożna plus ogórek kiszony. I ma do tego prawo, aby nie mlaskał.
Mam ekspresję i żywiołowość potrzebne w polityce, lepsze od jego, bo oryginalne i własne.
Panu Robertowi Górskiemu, jako prawdziwemu dżentelmenowi, najwyraźniej zastępczo osobiście ulżyło też po bardzo śmiesznym „rzucie" niby "moją” skromną, niewieścią osobą na „glebę”. Po wywiadzie dla GW, mógł wreszcie mi prawie realnie przyłożyć. Tylko aktorki szkoda.
Pan Górski może ośmieszać nas swą agresywną niesympatią, ale to tacy jak my, w tym tacy jak ja, niebojący się Niemców, Europy, Ruskich, Wyborczej, lewactwa i opozycji chronimy dziś Polskę.
A na marginesie, są Niemcy, których bardzo lubię i szanuję i mam wśród nich przyjaciół.
Ale kanclerz Merkel i jej ochronę bezpiecznie Pan Górski ominął. Pan Górski ma jeszcze instynkt samozachowawczy. Zero śmiechu i żartu, żadnego rzutu na podłogę, poślizgu pani kanclerz na bananie, czy potknięcia się o kota. Tylko jej zbrzydzenie i fukanie na wszystko polskie dookoła.
Taki Pan Górski odważny w swoim "Uchu".
No, ale to pani kanclerz przyszła do Prezesa, a nie Prezes do niej.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Wszyscy myślą, że to Jarosław Kaczyński, ale w serialu nie podano jego nazwiska
  2. Instytut Propagandy Narodowej w tym czasie zajmował się wmawianiem ludziom, iż człowiek, który zmienił oblicze Polski, był tajnym agentem Bezpieki
  3. Adam
  4. Wersja na Jutubie pojawiła się później
  5. Każdy ssak pije mleko! Najwyraźniej jego kot nim nie jest
Nasze strony
Przyjaciele