Ujście

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Zwoływano pospolite ruszenie pod Piłę, Ujście i Wieleń z pięknymi chodnikami dla obrony przed Szwecją – choć pokój wygasał dopiero za 6 lat.

Henryk Sienkiewicz powodując niechęć większości licealistów do Ujścia

Wielkie Księstwo Ujskie – (w czasach II RP Zjednoczona Rzesza Ujska podzielona na Rzeszę Niemiecką i Polską) wieś miasto w pyrolandzie. Najwyższą władzę sprawował w nim od 966 1994 roku do 2555 2014 jeden i ten sam burmistrz. Do końca 2014 roku w Ujściu była władza totalitarna.

[edytuj] Historia

Ujście istniało od zawsze (koń trojański został zbudowany z drzew rosnących pod Ujściem). Kidy w 1410 roku król Władysław II Jagiełło nadał Ujściu prawa miejskie to zaczęło rosnąć w siłę. W roku 1655 pod Ujściem doszło do zdrady, która miała katastrofalny wynik dla Potopu szwedzkiego, od tego dnia mieszkańcy Ujścia są nielubiani prawie tak jak mieszkańcy Sosnowca, nie to jednak niemożliwe… W 1918 roku powstała Zjednoczona Rzesza Ujska podzielona na część niemiecką i polską. Po II Wojnie Światowej Ujście było jedynym miejscem na wschód od Berlina które oparło się komunizmowi proklamując Wielkie Księstwo Ujskie. W 2004 roku Ujście weszło w skład III RP, jednak po dziś dzień pozostaje obszarem niezależnym.

[edytuj] Ciekawostki

Księstwo Ujskie jest jedynym miejscem obok Sosnowca w III RP, gdzie nadal funkcjonuje podział na stany

 • Duchowieństwo – 6,66%,
 • Rycerstwo – 43,34% (w Ujściu funkcjonuje niezależne wojsko),
  • Wojsko Ujskie – w jego skład wchodzi każdy młody człowiek po ukończeniu 17 lat należący do stanu rycerskiego,
 • Mieszczaństwo i chłopstwo – 50% (z czego 40% to chłopstwo).

[edytuj] Atrakcje

 • Bulwar – miejsce spotkań ujskiej „elity”, czyli kilku żuli i uczniów miejscowego gimnazjum. Prawie każdego ranka można na nim zobaczyć pozostałości nocy poprzedniej – plamy po wymiocinach.
 • „Łazienki” – inne miejsce spotkań menelstwa, a także mieszkańców wsi miasta, dawniej mieszkali tam Cyganie, jednak zostali wyjCenzura2. Obecnie oprócz młodzieży można znaleźć gówna, kondomy, puste flaszki, woreczki po narkotykach itp.
 • Pomnik – pomnik najwyższego dostojnika gminy Władysława Jagiełły.
 • Gimnazjum – miejsce edukacji ujskiej młodzieży; piękna szkoła, gdzie z sufitu na głowy uczniów leje się woda.
 • Stadion narodowy miejski – miejsce spotkań kibiców elitarnego klubu piłkarskiego Unii Ujście, której podstawowym zadaniem jest przegrywanie ze wszystkimi.
 • Sklepy monopolowe – miejsca, w którym wieczorem spotykają się stali bywalcy bulwaru, a także lokalna młodzież zaopatruje się w napoje przed kolejnym ciężkim dniem w szkole (w końcu człowiek nie wielbłąd).
 • Zabytki – czyli dwa kościoły i parę rozsypujących się chałup.

[edytuj] Renoma

Wszystkim odradza się spacerów ulicami Ujścia (zwłaszcza po bulwarach, „Łazienkach”, ul. Notecką, os. Hutnika itd.), gdy na dworze jest ciemno, chyba, że chcemy podzielić się zawartością swojego portfela z innymi, albo pojechać nogami do przodu do pilskiego szpitala w stanie agonalnym.


Crystal Clear app internet To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele