Unia Hrubieszów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Unia Hrubieszów – klub piłkarski z siedzibą w Hrubieszowie. Słynie z kiboli robiących graffiti gdzie popadnie, w tym na czołach kiboli Hetmana Zamość fanatycznych kibiców, którzy dla honoru i chwały zrobią wszystko. Ma wiele sekcji, w tym szachową. Szachową? Jaką? Szachy to sport? Od kiedy? Wracając, klub wiele razy zmieniał nazwę. Nazywali się już AKS, Grom, Związkowiec, Sparta i… SRAKS.

[edytuj] Sytuacja w klubie

Unia od kilku lat nie może wyrwać się z okręgówki. Kiedyś była w IV lidze, ale po ponad dziesięciu latach w niej zaczęło być nudno, więc piłkarze postanowili spaść do okręgowej. Niedawno zaś mistrzowie z Kresów znowu awansowali do IV poziomu rozgrywkowego, ale (przynajmniej według bukmacherów hrubieszowskich) nie pozostaną tu zbyt długo, gdyż będą musieli zmagać się z takimi potęgami jak Victoria Żmudź. W obecnym czasie zaś skupuje biednych Ukraińców uciekających z Krymu, Donbasu i innych części tego kraju. Co ciekawe, kiedyś wygrali 28:0. Dziś jest to troszeczkę niemożliwe.

[edytuj] Młodzieżówka

Młodzieżówka Unii ma wielu wspaniałych graczy z olbrzymim potencjałem, którzy i tak skończą w barze szybkiej obsługi lub w pudle. Źródła podają, iż granie w niej wymaga poświęceń, gdyż dzieciaki są kłute 10 razy co kilka miesięcy. Praktycznie co drugi hrubieszowski dzieciak z bliznami, zaszytymi ranami, władczy, zaborczy, grający dobrze w piłkę i uciekający przed glinami jest właśnie w młodzieżówce. O ile dzieciaki grają świetnie z seniorami tak dobrze nie jest.

[edytuj] Stadion

Stadion Unii Hrubieszów znajduje się obok lasu, gdyż niepodobna dawać taki koszmar do oglądania porządnym żulom i innym mieszczanom hrubieszowskim. Trybuna gospodarzy obejmuje dwa sektory nieokryte, wręcz nagie, i jeden zadaszony, na którym skupiają się nieliczni widzowie, którzy i tak po chwili narzekają, bo strasznie wieje. Sektor gości obejmuje zaś ok. 15 krzesełek ukrytych w trzcinie, a poniszczonych okrutnie. Obok linii końcowych znajdują się ławki dla trenerów i zmienników, oraz minisektor dla pomocy lekarskiej, która i tak zamiast ratować złamaną kończynę, (jak to Polska) dają skierowanie do ortopedy i każą czekać. Wokół boiska biegnie bieżnia, która jest otoczona kratami, na których gdzieniegdzie są znaki z napisem: Upoważnionym wstęp wzbroniony, bo „nie” ktoś zatarł.

[edytuj] Kibice

Kibice Unii od wielu lat walczą z Chełmianką i Hetmanem Zamość. Nie zdziw się więc, że przystanki w lubelskim są wymazane sprayem. I nie tylko. W ogóle materiał wykonania nie ma znaczenia. Ważne jest przesłanie, takie jak PiCenzura2ć Hetmana, Unia!, Unia to my!, Kibicuj, bo… itp.

Przypisy


Przyjecie To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele